WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 25 lutego 2021 r.
Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

A nadzieja znów wstąpi w nas

Anna Pawlikowska, Anna Porzezińska, Małgorzata Rysak  |  7 lutego 2017

A nadzieja znów wstąpi w nas
Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.
                                                                  C.K. Norwid 
 
W naszej szkole już od pierwszych dni grudnia wyczuwalny był świąteczny nastrój. Na korytarzach zawisły piękne dekoracje, w salach pojawiły się bogato wystrojone choinki, a nauczyciele i rodzice zorganizowali dla uczniów świąteczne warsztaty.
 
Uczniowie klas trzecich, jak nakazuje nasza szkolna tradycja, rozpoczęli przygotowania do przedstawienia, które co roku wystawiane jest dnia 22 grudnia. Już od listopada ruszyły wielkie przygotowania. Dzieci otrzymały role i rozpoczęły się próby. Mimo tego, iż praca nad tekstem i muzyką wymagała skupienia i wysiłku, to niejednokrotnie pojawiały się również zabawne momenty. Mimo zmęczenia nigdy nie opuszczało nas poczucie humoru.
 
Nareszcie nadszedł ten długo oczekiwany dzień. Jasełka. Na występy licznie przybyli zaproszeni goście – z trudem udało nam się pomieścić na sali gimnastycznej. Od pierwszej chwili ogromne wrażenie robiła przepiękna, teatralna wręcz dekoracja. W malowniczej scenerii pachnącego, świerkowego lasu, pod niebem usianym gwiazdami swoje miejsce znalazły: rodzinny stół, uboga szopka i pasterski szałas. Jednak chwile prawdziwego wzruszenia nadeszły wraz z pierwszymi dźwiękami „Kolędy dla nieobecnych”, dedykowanej wszystkim tym, których nosimy w sercach, a których nie ma już wśród nas, a zwłaszcza naszej drogiej, zmarłej w tym roku koleżance Krystynie Jezierskiej-Kalbarczyk. 
 
W dalszej części mogliśmy podziwiać wspaniałe występy niezwykle utalentowanych uczniów klas trzecich. Wszystkich chwytały za serce przepiękne interpretacje kolęd, pastorałek i tradycyjnych polskich pieśni bożonarodzeniowych. Ze szczerym wzruszeniem podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie serdeczne i ciepłe życzenia zainspirowane cytatem z wiersza C.K. Norwida przytoczonym przez panią dyrektor Bogumiłę Banasiak.  
 
Wspólne przeżywanie tych chwil, które na długo zostaną w naszej pamięci, zawdzięczamy zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców. Szczególne podziękowania należą się tym rodzicom, którzy poświęcili dużo czasu i pracy na przygotowanie naszych wspólnych Jasełek. 
                                                                             

stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że zimą jezdnie i chodniki powinny być posypywane solą?

Tak, nie widzę przeciwwskazań
Tak, dzięki tej metodzie jest zdecydowanie bezpieczniej na jezdniach oraz chodnikach
Nie, sól nie jest dobrym rozwiązaniem
Nie, ponieważ sól szkodzi przyrodzie
Są lepsze metody na poprawę bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach
Nie mam zdania
Nie, sól niszczy samochody, a pieszym buty
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń