WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 6 grudnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Kultura

4 października 2021

Jesienny Koncert Pianistyczny

Klub Seniora Wawer serdecznie zaprasza na Jesienny Koncert Pianistyczny w wykonaniu Sylwestra Chodeckiego.
15 marca 2019

W Bibliotece Publicznej

Mamy wspaniałych czytelników w Wesołej. W ubiegłym – 2018 roku odnotowaliśmy 93 379 wypożyczeń naszych zbiorów! Jesteśmy już po wszystkich podliczeniach, oto jak działania Biblioteki przedstawiają się w liczbach.

21 lipca 2017

Od bikiniarzy do hipsterów. Dzieje kontrkultury w Polsce po II wojnie światowej

23 lipca w Promie Kultury Saska Kępa odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Milo Kurtis prezentuje: Od bikiniarzy do hipsterów. Dzieje kontrkultury w Polsce po II wojnie światowej". Tym razem poruszane będą pojęcia takie jak: neohipis, neohipster, odbędzie dyskusja z udziałem Roberta Jarosza, wystąpi też Krzysztof Knittel i Grupa w Składzie. Bilety: 10 zł.
19 maja 2017

Koncert z okazji Dnia Matki

Kwiaty? Czekoladki? A może lepiej weź mamę na koncert? Z okazji Dnia Matki w Domu Kultury Rembertów wystąpi Anna Żebrowska, która zaśpiewa piosenki Anny Jantar. Wydarzenie odbędzie się 24 maja o godzinie 18.00. Wstęp wolny!
11 maja 2017

Teresa Drozda i jej radiowe perełki: Irena Kwiatkowska

Ten głos, ta energia, to poczucie humoru! Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać Ireny Kwiatkowskiej – kobiety, która żadnej pracy się nie boi. Dziennikarka Teresa Drozda przedstawi ciekawostki z życia artystki, usłyszymy też nieznane nagrania. Wydarzenie odbędzie się 18 maja o godz. 18.30 w Wawerskim Centrum Kultury. Wstęp wolny.
24 marca 2017

Teresa Drozda przypomina: Roman Sadowski i Jerzy Baranowski

27 marca kolejne spotkanie z cyklu "Teresa Drozda przypomina" organizowane w Promie Kultury Saska Kępa. Tym razem dziennikarka przybliży gościom postaci Romana Sadowskiego i Jerzego Baranowskiego - twórców "Podwieczorku przy mikrofonie". Początek wydarzenia o godz. 19.00. Wstęp, jak zawsze, wolny.
24 lutego 2017

Wernisaż wystawy "Sztuka Wspólnoty Krajów Zatoki Arabskiej"

W niedzielę 26 lutego o godz. 15.30 w Promie Kultury przy ul. Brukselskiej 23 odbędzie się wernisaż wystawy „Sztuka Wspólnoty Krajów Zatoki Arabskiej/Gulf Fine Arts”. Jest to pierwsza w Polsce wystawa współczesnych artystów z pięciu państw arabskich znad zatoki.
5 grudnia 2016

Zakończenie projektu "Ostatni seans w kinie Szpak"

W najbliższą niedzielę oficjalne zakończenie projektu „Ostatni seans w kinie Szpak” realizowanego w Kinokawiarni Stacja Falenica (ul. Patriotów 44a). W dobie multipleksów i kina 3D obejrzenie  filmu na trzeszczącym projektorze to naprawdę nie lada gratka! 11 grudnia o 15.00 wyświetlony zostanie radziecki film „Dworzec dla dwojga”. Wstęp wolny!
6 maja 2012

Katarzyna Żak w Promie Kultury Saska Kępa

Recital muzyczny w wykonaniu Katarzyny Żak odbędzie się już 9 maja! Na występ będą składać się utwory poetyckie wybitnych polskich poetów i kompozytorów: Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej i Jana Jakuba Należytego. Całość przeplatana jest opowieściami i anegdotami.

22 marca 2012

„Muzyka jest żartem” - prima-aprilis’owy spektakl muzyczny

Hotel Willa Zagórze w pobliskim Okuniewie serdecznie zaprasza w sobotę 31 marca na godzinę 19:00 na muzyczne show połączone z wykwintną kolacją, podczas którego gwiazdy Opery Narodowej w Warszawie oraz Teatru Muzycznego w Łodzi oczarują Państwa muzyką w znakomitym wykonaniu, zaaranżowaną na wesoło.

Konkurs literacki

Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe zaprasza na konkurs literacki "Praskie klimaty", którego celem jest zachęcenie miłośników pisania do prezentowania własnych umiejętności, popularyzowanie twórczości literackiej młodzieży oraz rozwijanie wrażliwości i wyobraźni.
Konkurs trwa od 01.04.2011 do 31.07.2011 i jest skierowany do młodzieży szkolnej w wieku 14-19 lat.
18 maja 2011

Miłość może nas uratować

W imieniu Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła zapraszamy w najbliższą sobotę na przedstawienie pt: „Miłość może nas uratować” - spektakl na podstawie wierszy Papieża Jana Pawła II i ks. Jana Twardowskiego.

Piknik Ekologiczno-Naukowy w Centrum Zdrowia Dziecka, czyli nauka poprzez zabawę

11 czerwca 2011 r. (sobota) w godzinach 1000- 1400 odbędzie się Piknik Ekologiczno-Naukowy. Impreza, będąca podsumowaniem projektu ekologicznego prowadzonego przez Zespół Szkół Specjalnych nr 78 w ramach akcji „Nie trać energii! – przełącz się z nami na tryb oszczędny!”

Jarmark Wielkanocny w Starym Młynie

W sobotę 16 kwietnia w gościnne progi „Starego Młyna” zawitały zwiastuny świąt – palmy, pisanki, świąteczne pocztówki, mazurki, serniki i inne przepyszne wypieki wielkanocne. Było można również posłuchać muzyki, zobaczyć występ białoruskiego zespołu folklorystycznego „Sviatki” i zespołu tańca nowoczesnego „Klaksy” oraz etiudę baletową pt. „Kopciuszek”.

Konkurs na limeryk o Marii Skłodowskiej-Curie

 

W setną rocznicę przyznania nagrody Nobla w dziedzinie chemii polskiej uczonej Marii Skłodowskiej Curie Klub Kultury "Zastów" w warszawie przy ulicy Lucerny 13 ogłasza  konkurs na limeryk.
Celem konkursu jest przybliżenie postaci Marii Skłodowskiej-Curie, uczczenie jej wkładu w rozwój nauki, pobudzenie wrażliwości i aktywności twórczej oraz promocja talentów.
Uczestnicy startują w trzech kategoriach wiekowych: 13-16 lat, 17-19 lat, 20 lat i powyżej.
Limeryki prosimy składać osobiście lub przesłać na nasz adres do dnia 15.06.2011r. 
Szczegóły konkursu w regulaminie dostępnym na stronie www.kkzastow.com.

W setną rocznicę przyznania nagrody Nobla w dziedzinie chemii polskiej uczonej Marii Skłodowskiej Curie Klub Kultury "Zastów" w warszawie przy ulicy Lucerny 13 ogłasza  konkurs na limeryk.

Celem konkursu jest przybliżenie postaci Marii Skłodowskiej-Curie, uczczenie jej wkładu w rozwój nauki, pobudzenie wrażliwości i aktywności twórczej oraz promocja talentów.


stalgast2

Kalendarz Imprez

Grudzień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 10 grudnia 2022

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy 2022

Niedziela, 11 grudnia 2022

Jak przygotować wegańską wigilię? Warsztaty w Falenicy

Środa, 14 grudnia 2022

Koncert Kolęd w SP nr 353

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń