WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 7 marca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Paweł, Tomasz, Felicyta

Kultura

15 marca 2019

W Bibliotece Publicznej

Mamy wspaniałych czytelników w Wesołej. W ubiegłym – 2018 roku odnotowaliśmy 93 379 wypożyczeń naszych zbiorów! Jesteśmy już po wszystkich podliczeniach, oto jak działania Biblioteki przedstawiają się w liczbach.

21 lipca 2017

Od bikiniarzy do hipsterów. Dzieje kontrkultury w Polsce po II wojnie światowej

23 lipca w Promie Kultury Saska Kępa odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Milo Kurtis prezentuje: Od bikiniarzy do hipsterów. Dzieje kontrkultury w Polsce po II wojnie światowej". Tym razem poruszane będą pojęcia takie jak: neohipis, neohipster, odbędzie dyskusja z udziałem Roberta Jarosza, wystąpi też Krzysztof Knittel i Grupa w Składzie. Bilety: 10 zł.
19 maja 2017

Koncert z okazji Dnia Matki

Kwiaty? Czekoladki? A może lepiej weź mamę na koncert? Z okazji Dnia Matki w Domu Kultury Rembertów wystąpi Anna Żebrowska, która zaśpiewa piosenki Anny Jantar. Wydarzenie odbędzie się 24 maja o godzinie 18.00. Wstęp wolny!
11 maja 2017

Teresa Drozda i jej radiowe perełki: Irena Kwiatkowska

Ten głos, ta energia, to poczucie humoru! Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać Ireny Kwiatkowskiej – kobiety, która żadnej pracy się nie boi. Dziennikarka Teresa Drozda przedstawi ciekawostki z życia artystki, usłyszymy też nieznane nagrania. Wydarzenie odbędzie się 18 maja o godz. 18.30 w Wawerskim Centrum Kultury. Wstęp wolny.
24 marca 2017

Teresa Drozda przypomina: Roman Sadowski i Jerzy Baranowski

27 marca kolejne spotkanie z cyklu "Teresa Drozda przypomina" organizowane w Promie Kultury Saska Kępa. Tym razem dziennikarka przybliży gościom postaci Romana Sadowskiego i Jerzego Baranowskiego - twórców "Podwieczorku przy mikrofonie". Początek wydarzenia o godz. 19.00. Wstęp, jak zawsze, wolny.
24 lutego 2017

Wernisaż wystawy "Sztuka Wspólnoty Krajów Zatoki Arabskiej"

W niedzielę 26 lutego o godz. 15.30 w Promie Kultury przy ul. Brukselskiej 23 odbędzie się wernisaż wystawy „Sztuka Wspólnoty Krajów Zatoki Arabskiej/Gulf Fine Arts”. Jest to pierwsza w Polsce wystawa współczesnych artystów z pięciu państw arabskich znad zatoki.
5 grudnia 2016

Zakończenie projektu "Ostatni seans w kinie Szpak"

W najbliższą niedzielę oficjalne zakończenie projektu „Ostatni seans w kinie Szpak” realizowanego w Kinokawiarni Stacja Falenica (ul. Patriotów 44a). W dobie multipleksów i kina 3D obejrzenie  filmu na trzeszczącym projektorze to naprawdę nie lada gratka! 11 grudnia o 15.00 wyświetlony zostanie radziecki film „Dworzec dla dwojga”. Wstęp wolny!
6 maja 2012

Katarzyna Żak w Promie Kultury Saska Kępa

Recital muzyczny w wykonaniu Katarzyny Żak odbędzie się już 9 maja! Na występ będą składać się utwory poetyckie wybitnych polskich poetów i kompozytorów: Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej i Jana Jakuba Należytego. Całość przeplatana jest opowieściami i anegdotami.

22 marca 2012

„Muzyka jest żartem” - prima-aprilis’owy spektakl muzyczny

Hotel Willa Zagórze w pobliskim Okuniewie serdecznie zaprasza w sobotę 31 marca na godzinę 19:00 na muzyczne show połączone z wykwintną kolacją, podczas którego gwiazdy Opery Narodowej w Warszawie oraz Teatru Muzycznego w Łodzi oczarują Państwa muzyką w znakomitym wykonaniu, zaaranżowaną na wesoło.

Konkurs literacki

Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe zaprasza na konkurs literacki "Praskie klimaty", którego celem jest zachęcenie miłośników pisania do prezentowania własnych umiejętności, popularyzowanie twórczości literackiej młodzieży oraz rozwijanie wrażliwości i wyobraźni.
Konkurs trwa od 01.04.2011 do 31.07.2011 i jest skierowany do młodzieży szkolnej w wieku 14-19 lat.
18 maja 2011

Miłość może nas uratować

W imieniu Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła zapraszamy w najbliższą sobotę na przedstawienie pt: „Miłość może nas uratować” - spektakl na podstawie wierszy Papieża Jana Pawła II i ks. Jana Twardowskiego.

Piknik Ekologiczno-Naukowy w Centrum Zdrowia Dziecka, czyli nauka poprzez zabawę

11 czerwca 2011 r. (sobota) w godzinach 1000- 1400 odbędzie się Piknik Ekologiczno-Naukowy. Impreza, będąca podsumowaniem projektu ekologicznego prowadzonego przez Zespół Szkół Specjalnych nr 78 w ramach akcji „Nie trać energii! – przełącz się z nami na tryb oszczędny!”

Jarmark Wielkanocny w Starym Młynie

W sobotę 16 kwietnia w gościnne progi „Starego Młyna” zawitały zwiastuny świąt – palmy, pisanki, świąteczne pocztówki, mazurki, serniki i inne przepyszne wypieki wielkanocne. Było można również posłuchać muzyki, zobaczyć występ białoruskiego zespołu folklorystycznego „Sviatki” i zespołu tańca nowoczesnego „Klaksy” oraz etiudę baletową pt. „Kopciuszek”.

Konkurs na limeryk o Marii Skłodowskiej-Curie

 

W setną rocznicę przyznania nagrody Nobla w dziedzinie chemii polskiej uczonej Marii Skłodowskiej Curie Klub Kultury "Zastów" w warszawie przy ulicy Lucerny 13 ogłasza  konkurs na limeryk.
Celem konkursu jest przybliżenie postaci Marii Skłodowskiej-Curie, uczczenie jej wkładu w rozwój nauki, pobudzenie wrażliwości i aktywności twórczej oraz promocja talentów.
Uczestnicy startują w trzech kategoriach wiekowych: 13-16 lat, 17-19 lat, 20 lat i powyżej.
Limeryki prosimy składać osobiście lub przesłać na nasz adres do dnia 15.06.2011r. 
Szczegóły konkursu w regulaminie dostępnym na stronie www.kkzastow.com.

W setną rocznicę przyznania nagrody Nobla w dziedzinie chemii polskiej uczonej Marii Skłodowskiej Curie Klub Kultury "Zastów" w warszawie przy ulicy Lucerny 13 ogłasza  konkurs na limeryk.

Celem konkursu jest przybliżenie postaci Marii Skłodowskiej-Curie, uczczenie jej wkładu w rozwój nauki, pobudzenie wrażliwości i aktywności twórczej oraz promocja talentów.


stalgast

Kalendarz Imprez

Marzec 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


25 lutego - 8 marca 2021

Najlepsza architektura. Konkurs dla wszystkich

Niedziela, 7 marca 2021

Uroczystość złożenia wieńców pod pomnikiem Generała Fieldorfa przy Parafii Rzymskokatolickiej św. Ojca Pio

Niedziela, 7 marca 2021

Koncert WMF – Tatiana Shebanova in memoriam

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co robisz ze zbędną odzieżą własną i swojej rodziny?

Oddaję rodzinie lub znajomym
Wrzucam do pojemnika z odzieżą używaną
Sprzedaję w internecie lub oddaję do komisu
Wyrzucam do śmieci
Oddaję w trakcie bezpośrednich zbiórek odzieży przeprowadzanych np. przez fundacje
Oddaję do PCK lub Caritasu
Inny sposób postępowania
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń