WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 7 lipca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Cyryl, Metody, Estera

Arkadiusz Ciupak

7 grudnia 2016

Zapomniana ulica

Ulica Gościniec, a dokładnie rzecz ujmując, jej wschodni odcinek (od osiedla Akacjowa do dojazdu do Szosy Lubelskiej), jest jedną z głównych ulic Starej Miłosny. Jej modernizacja od kilkunastu lat nie była uwzględniana w planach inwestycyjnych naszego miasta.
17 czerwca 2016

Jasno i bezpieczniej po zachodzie słońca

Szanowni Mieszkańcy Wesołej, zachęcam do aktywnego udziału w głosowaniu na projekty zgłoszone do realizacji w ramach budżetu partycypacyjnego w 2017 roku. Zgłoszony i promowany przeze mnie projekt „Oświetlenie placu zabaw przy Jeździeckiej” jest propozycją rozwiązania poprawiającego bezpieczeństwo mieszkańców przebywających na placu po zmroku, a zarazem wydłużającego czas korzystania z placu i siłowni plenerowej w okresie wiosenno-jesiennym.

17 lutego 2016

Oświetlenie placu zabaw przy ul. Jeździeckiej

Zachęcam do udziału w prezentacji projektów zgłoszonych do budżetu partycypacyjnego 2017, która odbędzie się we wtorek 23 lutego o godz. 18 w Gimnazjum przy ulicy Klimatycznej 1. Zgłoszony przeze mnie projekt "Oświetlenie placu zabaw przy Jeździeckiej" jest propozycją poprawy bezpieczeństwa mieszkańców przebywających na placu po zmroku, a zarazem wydłużenia czas korzystania z placu i siłowni plenerowej w okresie wiosenno-jesiennym.
22 stycznia 2016

Mieszkańcy Jodłowej muszą się uzbroić w ciepliwość

Mieszkańcy osiedla Stara Miłosna, a dokładniej zbiegu ulic Kamyk i Jodłowej, od pewnego czasu borykają się z niedogodnościami związanymi z prowadzonymi w ich okolicy inwestycjami. Nie powstały jeszcze docelowe drogi dojazdowe, a przejazd jedną z ulic został zagrodzony betonową barierą. Przywrócenie mieszkańcom osiedla możliwości przejazdu drogą publiczną wymaga niezwłocznych działań ze strony władz dzielnicy.
1 lipca 2015

„Nie taki diabeł straszny…” – początki nowej inwestycji w Starej Miłośnie

Jeszcze kilkanaście lat temu Stara Miłosna była tylko zaniedbaną sypialnią stolicy. Jednak dynamiczne zmiany zupełnie zmieniają jej charakter. Ciągła rozbudowa infrastruktury, liczne inwestycje, również na prywatnych działkach, sprzyjają racjonalnemu zagospodarowaniu wolnej przestrzeni zgodnie z potrzebami osiedla i projektem planu jego rozwoju.  

16 lutego 2015

Zamieszanie wokół wody – głos w dyskusji

Problem ryzyka skażenia wód gruntowych jest znany od lat, występuje w pobliżu stacji benzynowych, cmentarzy, nieszczelnych szamb oraz terenów ulegających regularnym podtopieniom. Mieszkańcy korzystający z własnych ujęć muszą sami kontrolować i dbać o jakość spożywanej wody.

17 listopada 2014

Nowa przychodnia i nie tylko

Kilka miesięcy temu Starą Miłosnę obiegła bardzo dobra wiadomość, że nareszcie ziści się długo oczekiwana rozbudowa naszego Ośrodka Zdrowia. Wraz ze wzrostem liczebności mieszkańców malała wydolność starej przychodni. Rozbudowa była nieunikniona. Przez długi czas brakowało środków. Dziś wiemy na pewno, że planowana od dawna inwestycja znalazła swoje źródło finansowania w tegorocznym budżecie miasta stołecznego.  

15 października 2014

Bezpieczna droga do szkoły

W trosce o najmłodszych mieszkańców naszego osiedla powstaje pierwszy odcinek alei spacerowo-rowerowej wzdłuż Kanałku Wawerskiego. Połączenie ciągu ulicy Jeździeckiej z Cieplarnianą ułatwi komunikację ze Szkołą Podstawową nr 353, a zarazem rozpocznie realizację alei spacerowej wzdłuż kanałku z dala od zgiełku głównych ulic naszego osiedla.

15 września 2014

Ścieżka w parku przy Jeździeckiej

W ciągu ostatnich kilku lat osiedle Stara Miłosna znacznie się zmieniło. Z odległej podwarszawskiej sypialni stało się przyjaznym miejscem, przyciągającym nowych mieszkańców rozwijającą się infrastrukturą, bliskością szkół, przedszkoli i licznymi sklepami. Osiedle leży w otulinie lasu z dala od zgiełku centrum, ale też jest z nim dobrze skomunikowane. Dodatkowo coraz bliższa jest perspektywa dalszego rozwoju sieci drogowej.  

20 czerwca 2014

Młodzieżowy Park Rekreacji

Młodzieżowy Park Rekreacji usytuowany przy ul Jeździeckiej na trenie Osiedla Stara Miłosna w Dzielnicy Wesoła to jeden z pomysłów na zrealizowanie budżetu partycypacyjnego w naszej dzielnicy. Na projekt zgłoszony przez Młodzieżową Radę Dzielnicy możemy głosować od 20 czerwca do końca bieżącego miesiąca. 

21 marca 2014

Zmiany w staromiłośniańskiej opiece zdrowotnej

W nowym roku pojawiła się szansa na od dawna oczekiwane zmiany w staro-miłośniańskiej opiece zdrowotnej. Stale wzrastająca populacja mieszkańców naszego osiedla i jeden z najwyższych wskaźników przyrostu naturalnego w Warszawie bezpośrednio wpłynęły na wzrost zapotrzebowania na usługi medyczne w zakresie podstawowej i specjalistycznej opieki medycznej.


Stalgast

Kalendarz Imprez

Lipiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 9 lipca 2020

Wokół brzmienia autentycznego - W kręgu warszawskim

Niedziela, 2 sierpnia 2020

XX Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu 2.08–3.09.2020 ul. Grochowska 272, Warszawa

Wtorek, 1 września 2020

Powszechny spis rolny

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń