WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 30 stycznia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Martyna, Maciej, Marcin

Justyna Kwiatkowska

18 lutego 2018

„Wszytskie książki mówią” – konkurs na recenzję książki

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zaprasza do udziału w konkursie na recenzję książki „Wszystkie książki mówią”. Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych i jest skierowany do wszystkich chętnych.
14 lutego 2018

Zbiory biblioteczne w Wesołej w 2017 r. powiększyły się o 2294 książki, 158 filmów DVD, 252 audiobooki!

Zakup zbiorów realizowano ze środków: samorządowych (w tym z budżetu partycypacyjnego), własnych oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przypominamy, że informacje o naszych zbiorach, również o nowościach (książkach, audiobookach, filmach DVD) można na bieżąco sprawdzać w katalogach biblioteki dostępnych na naszej stronie internetowej www.wesola.e-bp.pl.
13 października 2017

W Bibliotece Publicznej

Długo oczekiwana książka o historii i dziejach Starej Miłosny „Miłosna – Stara Miłosna 1887-2012” nareszcie się ukazała! 19 września 2017 miał miejsce wieczór promujący książkę, Biblioteka ledwie pomieściła przybyłych na spotkanie mieszkańców. 14 października odbędzie się wycieczka na Stare Powązki.

28 kwietnia 2014

Spotkanie z Zuzanną Orlińską

Z czym kojarzy się określenie - Matka Polka? To kobieta, która dba o dom i rodzinę, poświęca się dla męża, dzieci i często jest zmęczona… Spotkanie z Zuzanną Orlińską (04.04.2014) rozpoczęliśmy właśnie tym pytaniem. Pierwsza książka autorki o przewrotnym tytule „Matka Polka” sugeruje obraz przeciętnej rodzicielki. 

28 marca 2014

Wieści z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wesoła

Ferie spędziliśmy z Kornelem Makuszyńskim, na początku marca uruchomiliśmy blog naszej Biblioteki, a poza tym zapraszamy Państwa na spotkanie pt. "Akcja pod Arsenałem" w ramach Otwartych Lekcji Historii, na wystawę prac plastycznych "Afryka Kazika", na wykład "Ptaki wokół nas" oraz na liczne majowe wydarzenia i do udziału w naszych konkursach.
24 lutego 2014

Co się działo w wesołowskiej bibliotece?

W wesołowskiej Bibliotece Publicznej w mijającym miesiącu bardzo dużo się działo. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, spotkań z autorami książek, które podbiły już nasze serca oraz lekcji historii. Kolejny miesiąc zapowiada się równie ciekawie.

 

17 lutego 2014

Wszystkie książki mówią - konkurs na recenzję książki

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zaprasza do udziału w konkursie na recenzję książki „Wszystkie książki mówią”. Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych i jest skierowany do wszystkich chętnych.
12 lutego 2014

Zima z Kornelem Makuszyńskim

W tym roku przypada 130. rocznica urodzin Kornela Makuszyńskiego – polskiego prozaika, poety, felietonisty, krytyka teatralnego i publicysty. Biblioteka Publiczna w dzielnicy Wesoła postanowiła przypomnieć jego twórczość młodym czytelnikom i proponuje ferie zimowe z Kornelem Makuszyńskim.

30 grudnia 2013

60. urodziny Biblioteki w Wesołej i rozstrzygnięcie konkursu na exlibris

Na uroczystość jubileuszową, która odbyła się 11 grudnia, do siedziby Biblioteki Głównej licznie przybyli zaproszeni goście. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przyznało naszej Bibliotece Medal „W dowód uznania”, a dyrektor Elżbieta Daniłowicz otrzymała odznakę honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Ogłosiliśmy też wyniki konkursu na ekslibris naszej Biblioteki.
17 kwietnia 2013

Ocalone z niepamięci. (Listy z Londynu)

W cyklu Otwarte Lekcje Historii zapraszamy na promocję książki Haliny Cieszkowskiej „Ocalone z niepamięci. (Listy z Londynu)” – 25.04.2013, g. 18.30. Gościem spotkania będzie Halina Cieszkowska (ur. 1921)– harcerka, należała do ZWZ w grupie „Edwarda” płk. Pfeiffera, a następnie do AK, gdzie zajmowała się głównie kolportażem prasy podziemnej.
9 marca 2012

W Bibliotece Publicznej zimą...

Zima wreszcie się kończy. Choć był to czas, gdy niechętnie wychodziło się na zewnątrz, do Biblioteki Publicznej w Wesołej warto było się wybrać zarówno w styczniu jak i w lutym. Wiele atrakcji dla dzieci w ramach Zimy w Mieście 2012, Czytanie na Dywanie dla przedszkolaków, ciekawe spotkanie z multiinstrumentalistą, ale również ważne dla osób dorosłych spotkanie pt. „Losy zesłańców Sybiru”.
28 grudnia 2011

W Bibliotece Publicznej…

Grudzień w Bibliotece Publicznej w Wesołej był pełen atrakcji. W pierwszym jego dniu odbyliśmy pasjonującą podróż do Gruzji, w połowie miesiąca na Otwartej Lekcji Historii rozmawialiśmy ciekawie o stanie wojennym w 30. rocznicę jego wprowadzenia, a 20 grudnia gościliśmy grupę Biedronek i Krasnali.
31 maja 2011

Wystawa fotograficzna - X Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński

Od dziś w gmachu Biblioteki Publicznej w Dz. Wesoła m.st. Warszawy można oglądać wystawę fotografii dokumentującą X Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, który odbył się w dniach 28 sierpnia - 18 września 2010 r.
5 maja 2011

Inauguracja cyklu edukacyjnego OTWARTE LEKCJE HISTORII

"Urodzony 13 maja. 110 rocznica urodzin Rotmistrza Witolda Pileckiego"
Spotkanie-dyskusja połączone z projekcją spektaklu Teatru TVP "Śmierć Rotmistrza Pileckiego" w reż. Ryszarda Bugajskiego.
5 maja 2011

Nowosielski w Wesołej - spotkanie z Krystyną Czerni wokół książki Nietoperz w świątyni

Nowosielski w Wesołej - spotkanie z Krystyną Czerni wokół książki "Nietoperz w świątyni".
Spotkanie odbędzie się w szczególnym miejscu - wśród polichromii Jerzego Nowosielskiego w Kaplicy Domu Rekolekcyjnego w Warszawie Wesołej.
5 maja 2011

Wieczór bajek - Mam przyjaciela stażaka

9 maja 2011 o godz. 17.00 odbędzie się szczególny wieczór bajek - po lekturze książki "Mam przyjaciela strażaka" przewidziane oglądanie sprzętu i wozu strażackiego.

stalgast2

Kalendarz Imprez

Styczeń 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń