WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 6 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia

Karol Kowalczyk

11 października 2019

Z prac Rady Dzielnicy

Po wakacyjnej przerwie warto podsumować, co wydarzyło się w sezonie inwestycyjnym, a był to czas intensywnych prac. Zacznę od krótkiego opisu remontu dzielnicowych dróg i chodników, następnie przejdę do realizowanych na terenie naszej dzielnicy podłączeń do CO i CCW, aby zakończyć na opisie modernizacji kładki przy ul. Motorowej i Fundamentowej.
17 kwietnia 2019

Relacja z sesji

W lutym Rada Dzielnicy Praga-Południe obradowała na jednej sesji. Bardzo istotnym punktem w obradach było przyjęcie stanowiska w sprawie budowy obwodnicy śródmiejskiej. Kluczowym, a jednocześnie brakującym elementem obwodnicy śródmiejskiej jest fragment łączący rondo Wiatraczna z Targówkiem (do ronda Żaba).
20 września 2018

Z prac Rady Pragi Południe

Na sierpniowej sesji Rady Dzielnicy radni pozytywnie zaopiniowali projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ogrodów działkowych w rejonie ul. Kinowej. Uchwalenie planu uniemożliwi zabudowę ogrodów działkowych znajdujących się w granicach planu. Ochroni także drzewa i zieleń znajdującą się w tym rejonie Pragi-Południe.

17 kwietnia 2018

Z prac Rady: Praga Południe

Rada Dzielnicy podjęła decyzję o przeznaczeniu dodatkowych środków w kwocie prawie 4,5 mln zł na remonty dzielnicowych dróg. W tym roku przewidziane są remonty kilku ulic na terenie Pragi-Południe. Remontu doczeka się ulica Mlądzka. Jest to ulica łącząca ul. Grochowską z Łukowską. Niestety jej stan pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też ku zadowoleniu mieszkańców ulica zostanie wyremontowana. 

14 marca 2018

Z prac Rady Dzielnicy Praga Południe (marzec 2018)

Na sesji Rady Dzielnicy Praga-Południe, która odbyła się 2 marca, podjęto wiele zmian w budżecie dzielnicy. Jedną z najistotniejszych zmian, o którą zabiegali mieszkańcy Grochowa, było przeznaczenie dodatkowych środków na modernizację ulicy Mlądzkiej. Prace na całej długości ulicy zostaną wykonane jeszcze w tym roku. Podobnie jak modernizacja ulicy Zagójskiej, której niestety nie udało się przeprowadzićw ubiegłym roku.
17 stycznia 2018

Z prac Rady Dzielnicy Praga Południe (grudzień 2017)

W grudniu odbyła się jedna sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe. Poświęcona była przede wszystkim porządkowaniu budżetu dzielnicy. Radni zainicjowali też prace nad planem zagospodarowania przestrzennego rejonu Parku Skaryszewskiego. Uchwalenie planu zapewni ochronę temu urokliwemu i zabytkowemu terenowi zielonemu.
18 grudnia 2017

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

Listopadowa sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe polegała przede wszystkim na porządkowaniu spraw budżetowych. Oszczędności po rozstrzygniętych przetargach zostaną spożytkowane głównie na zakupy inwestycyjne dla szkół. W tym miejscu warto również wspomnieć o dwóch ważnych wydarzeniach dotyczących naszej dzielnicy. 
27 listopada 2017

Nadzwyczajna sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe

W dniu 30 października 2017 r. odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe poświęcona planowanej budowie obwodnicy śródmieścia. Czym jest obwodnica śródmieścia? Obwodnica śródmieścia to trasa, która ma połączyć Grochów z Targówkiem. Kluczowym jej elementem jest tunel pod rondem Wiatraczna.
16 października 2017

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

W wrześniu Rada Dzielnicy Praga-Południe obradowała na jednej sesji. Głównymi tematami w dyskusji były sprawy budżetowe Pragi-Południe. Ostatnia transza środków finansowych w kwocie prawie 300 tys. zł przeznaczona na dokończenie budowy żłobka w rejonie ul. Szkoły Orląt pozwoli na otwarcie tej placówki dla najmłodszych mieszkańców naszej dzielnicy jeszcze w tym roku. 
18 września 2017

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

W lipcu oraz sierpniu odbyły się łącznie dwie Sesje Rady Dzielnicy Praga Południe. Szczególnie ważnym punktem omawianym na lipcowym powiedzeniu była dyskusja w sprawie kluczowych założeń w projekcie Obwodnicy Śródmieścia.
24 lipca 2017

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

Czerwcowa sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe poświęcona była przede wszystkim sprawom oświatowym, związanym z reformą edukacji, która od września zmieni obraz sieci szkół na terenie naszej dzielnicy. Trzeba podkreślić, iż dyskusja dotycząca reformy oświaty i konsekwencji jej wprowadzenia była długa.

13 grudnia 2016

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

Listopadowa sesja Rady Dzielnicy Praga Południe poświęcona była przede wszystkim swojego rodzaju porządkowaniu budżetu. Tradycyjnie już radni rozpoczęli debatę od omówienia zmian budżetowych. W listopadzie Zarząd Dzielnicy zaproponował radnym przeniesienie na przyszły rok środków z inwestycji, których realizacja z pewnych względów nie była możliwa w roku 2016. 
31 października 2016

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

Wrześniowa sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe obfitowała w liczne zmiany budżetowe. Najważniejsze z nich dotyczyły południowo-praskiej oświaty. Środki przeznaczone na cele związane z edukacją na terenie dzielnicy pozwolą na zakup urządzeń, materiałów i środków czystości w szkołach, ale przede wszystkim zapewniąwy płaty pensji dla nauczycieli i pracowników szkół i przedszkoli.
2 października 2015

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

Głównym punktem wrześniowej sesji Rady Dzielnicy była informacja na temat pożaru budynku komunalnego przy ulicy Wiarusów 15. 3 września w trakcie prac remontowych prowadzonych przez prywatną firmę na dachu budynku pojawił się ogień.
4 września 2015

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

W lipcu i sierpniu dzielnicowi radni spotykali się trzykrotnie. Tradycyjnie najważniejszymi punktami każdej z sesji były zmiany w budżecie dzielnicy Praga-Południe. Tu warto zaznaczyć, iż w wakacyjnych miesiącach dodatkowe środki zostały przeznaczone na roboty uzupełniające związane z odwodnieniem skrzyżowania ulic Kruszewskiego i Krypskiej.
3 lipca 2015

Chronimy tereny zielone przy ul. Kinowej

Najważniejszym tematem omawianym w trakcie czerwcowej sesji Rady Dzielnicy była sprawa terenów zielonych przy ul. Kinowej i al. Waszyngtona. Od końca lat 30 ubiegłego wieku znajdują się tam ogrody działkowe. Dziś kompleks ogrodowisk w granicach ulic: Kinowej,  Międzynarodowej oraz al. Waszyngtona i al. Stanów Zjednoczonych to ponad  60 hektarów terenów zielonych.
4 maja 2015

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

Gorącym tematem poruszanym na kwietniowej sesji Rady Dzielnicy, który był głośno omawiany również w mediach, była sprawa popularnego „Pubu pod Pstrągiem”. Lokal, mieszczący się w Parku Skaryszewskim, jest jedynym miejscem, gdzie spokojnie można zjeść kiełbaskę z grilla czy napić się piwa w popularnym „Skaryszaku”. Dlatego też informacja o zamknięciu pubu, która pojawiła się kilka dni przed sesją, wywołała niepokój, a nawet głosy oburzenia ze strony mieszkańców.

3 kwietnia 2015

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

Pierwszym z merytorycznych punktów marcowej sesji było odwołanie z funkcji Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Roberta Kempy. Podjęcie uchwały w sprawie Burmistrza Kempy miało związek z jego niedawnym powołaniem na stanowisko Burmistrza Dzielnicy Ursynów. Robert Kempa pełnił funkcję Zastępcy Burmistrza Dzielnicy cztery lata i sprawdził się na tym stanowisku.
14 lipca 2014

Pomóż stworzyć „Witrynę Grochów”

„Witryna: Grochów” to projekt opowiadający o mieszkańcach i historii dzielnicy za pomocą fotografii. Teraz każdy z nas może pomóc w realizacji wirtualnego muzeum Grochowa w Internecie! Organizatorzy przedsięwzięcia szukają starych zdjęć z prywatnych zbiorów, które pokazują Grochów lat minionych.  


stalgast2

Kalendarz Imprez

Luty 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 10 lutego 2023

Pijcie Ocet, czyli spektakl w WCK Marysin

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń