Marian Mahor

Liceum w Wesołej
O utworzeniu liceum w Wesołej mówiło się od wielu lat, szczególnie głośno od roku, kiedy dotarło do świadomości wielu uczniów i rodziców, że obecna reforma edukacji to nie tylko likwidacja gimnazjów, ale także taki „pasztet” jak zdublowanie roczników aplikujących do szkół ponadpodstawowych (licea, technika itd.). Gdzie drwa rąbią, tam drzazgi lecą.
W zmierzchu gimnazjów, cz. II - Przygotowanie oświaty publicznej do roku szk. 2018/2019 w Wesołej
W poprzednim numerze „Wiadomości Sąsiedzkich” w części I artykułu pisałem obszernie o skutkach „Wielkiej Reformy Edukacji”, jej wpływie na oświatę w Wesołej.

Reforma oświaty w Wesołej – stan przygotowań
Przygotowania do zapowiadanej reformy trwają w naszej dzielnicy już od wielu miesięcy. Najpierw dokonano analiz demograficznych dla poszczególnych obwodów szkolnych, aby ustalić liczebną skalę przyrostu uczniów w szkołach podstawowych z 7 roczników do 9 roczników (6 roczników szkolnych i 1 rocznik tzw. „0”).Propozycje nazw rond w Wesołej
W fazę końcową wkracza podjęta w maju br. przez Zarząd Dzielnicy Wesoła akcja mająca na celu nazwanie wszystkich dziesięciu rond w Wesołej. Głównym jej założeniem było, aby nazwy rond upamiętniały osoby, miejsca, zdarzenia czy organizacje lub instytucje związane z historią Wesołej.
Kalendarz Imprez
Najbliższe wydarzenia
2 - 9 października 2023
Spotkania nt. budów ul. Bursztynowej i Babiego Lata


Nasza ankieta
Czym najczęściej podróżujesz do centrum Warszawy?