WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 25 marca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz

Marta Frejtan

26 stycznia 2017

Zima w Mieście 2017 w dzielnicy Rembertów

Na terenie naszej dzielnicy program „Zima w Mieście 2017” będzie realizowany w terminie od 13 do 26 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 217 z Oddz. Integracyjnymi oraz w Domach Kultury „Wygoda” i „Rembertów”, Aquaparku Wesolandia, Gimnazjum nr 126 z Oddz. Integracyjnymi i Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II. Dla uczestników placówki przygotowały różnorodny program.
21 czerwca 2016

Młodzi muzycy z Niepołomickiej coraz częściej na podium

Rok temu z przyjemnością pisaliśmy o sukcesach wychowanków pani Kamili Wyrzykowskiej, kształcących swoje muzyczne zdolności w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej przy ul. Niepołomickiej 26. Dziś, z jeszcze większą przyjemnością, chcemy napisać, że klasa wiolonczelowa Pani Kamili zdobywa coraz większe uznanie. W tym roku zdobycze konkursowe podopiecznych mgr Kamili Wyrzykowskiej przeszły ich najśmielsze oczekiwania.

11 kwietnia 2016

Poczwórny tytuł mistrzowski dla bliźniaków

W sobotę 2 kwietnia w hali sportowej Zespołu Szkół nr 111 do rywalizacji na najwyższym poziomie stanęli sumici z całego kraju. Zawodnicy UKS Fuks z Falenicy zdeklasowali rywali. Paweł Wojda wywalczył złoty medal w kategorii wagowej do 85 kg w grupie młodzieżowców i takie samo trofeum w grupie seniorów. Tomek Wojda, startujący w kategorii wagowej do 92 kg, także zdobył dwa złote krążki.
1 kwietnia 2016

Pierwszy w Polsce ośrodek przeszczepów dla dzieci otwarty w CZD

Przed Wielkanocą, 23 marca 2016 r., w Centrum Zdrowia Dziecka dokonano otwarcia nowoczesnego i kompleksowego Dziecięcego Centrum Transplantacji. Od teraz mali pacjenci będą w jednym miejscu przygotowywani do operacji, poddawani przeszczepowi i dalszej terapii. DCT to także droga do dalszego rozwoju dziecięcej transplantologii w Polsce.
30 listopada 2015

Podpisz petycję, dzięki której odkorkuje się ciąg Marsa/Żołnierska!

Nie ma chyba bardziej wyczekiwanej w naszych rejonach inwestycji drogowej niż upłynnienie ruchu w węźle komunikacyjnym Marsa wraz z ulicą Żołnierską. Realizację tego celu uniemożliwia jednak fragment ziemi który jest – mówiąc kolokwialnie – nie do ruszenia, ponieważ jest wpisany do rejestru zabytków.
16 listopada 2015

Alternatywa dla Twojego kosztownego auta

Jeśli ostatnio nie za bardzo lubicie się ze swoim samochodem, bo często się psuje, dużo kosztuje, jest paliwożerny i coraz trudniej znaleźć miejsce do zaparkowania w centrum, z pewnością ucieszy Cię ta informacja. Niegdyś dosyć futurystyczna wizja sieci wygodnych wypożyczalni ekonomicznych aut należących do m.st. Warszawy całkiem niedługo stanie się rzeczywistością. Trwają już konkretne prace nad jej wdrożeniem w stolicy.
5 listopada 2015

Sukces projektu „Opowiem Wam Bajki” z Domu Kultury „Rembertów”

Z przyjemnością informujemy, że w konkursie 6. edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej projekt „Opowiem Wam Bajki” z Domu Kultury „Rembertów” zajął 3. miejsce w kategorii instytucje kultury. W konkursie brało udział 111 projektów.
5 października 2015

Naprawa Traktu Lubelskiego

Dla zirytowanych fatalnym stanem Traktu Lubelskiego na odcinku od ul. Zwoleńskiej do ul. Borowieckiej mamy dobrą wiadomość –Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych pod koniec września podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Trakt Lubelski na tym odcinku.
22 lipca 2015

MPWiK oraz m.st. Warszawa pomogą w przyłączeniu się do kanalizacji

Pod koniec czerwca w szkole przy ul. Korynckiej odbyło się spotkanie informacyjne przedstawicieli Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji z mieszkańcami osiedli Nowy Wawer i Sadul. Inwestor informował o dwóch programach, które mają ułatwić nam podłączenie naszych nieruchomości do miejskiej sieci kanalizacyjnej.  

13 lipca 2015

Trzeba to przetrwać - rzecz o utrudnieniach komunikacyjnych w Międzylesiu

Jak wiemy wszyscy, jest trudno, a będzie jeszcze trudniej. Główny węzeł komunikacyjny Międzylesia coraz bardziej rozkopany, a transport kolejowy jest ograniczony z powodu remontu wschodniego toru linii otwockiej. Co nas czeka w najbliższym czasie w związku z kolejnymi etapami budowy?
7 maja 2015

Obwodnica w wariancie mniej korzystnym dla Wesołej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, powołując się na wykonane analizy i wyliczenia w zakresie kosztów, natężenia ruchu i innych czynników środowiskowych, wybrała w ostatnich dniach wariant przebiegu Wschodniej Obwodnicy Warszawy inny od ustalonego wcześniej z Zarządem Dzielnicy Wesoła. Decyzja ta była zaskoczeniem dla wszystkich w naszej dzielnicy. 
13 kwietnia 2015

IV Rembertowska Masa Krytyczna czyli sami wyjeździmy sobie tę DDR-kę!

19 kwietnia o godzinie 13:00 wyruszy Rembertowska Masa Krytyczna – popularna w stolicy forma ulicznego protestu rowerzystów, którzy chcą wywalczyć lepsze traktowanie ich na drogach lub bardziej namacalne efekty, np. w postaci wybudowania drogi dla rowerów tam, gdzie jej jeszcze nie ma.  

16 marca 2015

Rozstrzygnięcie Konkursu Walentynkowego

Na ogłoszony w poprzednim numerze „Wiadomości Sąsiedzkich” Konkurs Walentynkowy napłynęło łącznie 7 wierszy (czasu na nadsyłanie prac było niewiele, ale więcej być nie mogło, ponieważ należało rozstrzygnąć konkurs przed zamknięciem marcowego numeru). Redakcyjne jury w składzie: Olga Łęcka, Hanna Kowalska, Michał Pawlak i Rafał Wiśniewski wyłoniło 2 zwycięzców. 

4 marca 2015

Dzień Kobiet w Rembertowie

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkie Rembertowianki do udziału w dzielnicowym świętowaniu Dnia Kobiet, oczywiście 8 marca! Tego dnia na panie będą czekały liczne atrakcje i niespodzianki, a także nagrody.

22 stycznia 2015

Brudna sprawa

Jak informują nas czytelnicy, złe rzeczy dzieją się przy ulicy Topograficznej, na pustej działce u zbiegu Topograficznej i Ziemskiego „Wachnowskiego”, za blokami na osiedlu wojskowym. Teren ten stał się po prostu wychodkiem dla psów, ale przecież to nie psy ponoszą za to odpowiedzialność.

16 grudnia 2014

Ponad pół miliona zł w naszych rękach

W listopadzie Zarząd Dzielnicy zatwierdził kwotę dla dzielnicy Rembertów do wykorzystania w ramach budżetu partycypacyjnego 2016. Wynosi ona 648 000 zł, podziału na obszary tym razem nie wprowadzono. Nie ma też limitów wartości jednego projektu.
8 grudnia 2014

Zima w mieście 2015 w Wesołej

Jak co roku Dzielnica Wesoła m.st. Warszawy serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do spędzenia ferii w aktywny sposób – czyli do udziału w atrakcjach „Zimy w mieście”. W tym roku działać będzie 5 punktów dziennego pobytu oraz 6 punktów zajęć specjalistycznych. Na dzieci czekać będzie oczywiście także lodowisko przy ul. Armii Krajowej 72. Szczegóły na poniższym plakacie.

13 listopada 2014

Pomóżmy naszym sąsiadkom

Czy pamiętają Państwo z wrześniowego numeru Malikę i Danusię – dwie tegoroczne absolwentki Liceum im. Bułhaka, które przyjechały do Wesołej z Uzbekistanu i tak dzielnie pokonały wszystkie trudności związane z powrotem do ojczyzny, której nigdy nie znały, wychowując się na obczyźnie?  

10 października 2014

Inauguracja VI edycji Wawer Music Festival

Z wielką radością zapraszamy w imieniu Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury na VI edycję Wawer Music Festival, która zapowiada się wyjątkowo imponująco. Ten prawdziwy Festiwal Gwiazd będzie wielką atrakcją dla mieszkańców Warszawy i okolic. Każde wydarzenie muzyczne można uświetnić kolacją serwowaną przez Mistrza Mariusza Okrasę w Restauracji Malinowej.

23 września 2014

Medale judoków z UKJ „AON Warszawa”

Z przyjemnością informujemy, jak świetnie poszło naszym rembertowskim judokom w dwóch ostatnich turniejach. 13 września na Makroregionalnych Mistrzostwach Młodziczek i Młodzików w Wesołej zawodnicy Uczniowskiego Klubu Judo „AON Warszawa” z roczników 2000 i 2001 zdobyli 5 złotych medali! Z kolei tydzień wcześniej juniorzy wywalczyli dwa medale w Sochaczewie.
19 września 2014

Sukces naszych sumitów w Pucharze Polski

Zawodnicy UKS Fuks Falenica odnieśli kolejne sukcesy sportowe – tym razem podczas Pucharu Polski juniorów i młodzików, który odbył się 13 września w hali sportowej Zespołu Szkół 111 w Falenicy. Szymon Rosiński zdobył srebrny medal, a jego kolega klubowy Bartek Baca zajął III miejsce. 

16 czerwca 2014

Falenica rozmawiała o bezpieczeństwie

20 maja już po raz trzeci odbyła się w Falenicy debata nt. bezpieczeństwa. W spotkaniu udział wzięli: zastępca burmistrza Łukasz Jeziorski, radny Andrzej Wojda – inicjator debat falenickich, komendant Policji w Wawrze Sylwester Kunkowski, kierownik II Referatu Komunalnego Straży Miejskiej Mirosław Dąbrowski oraz naczelnik Wydziału Prewencji Policji w Wawrze Bogdan Piórkowski i dzielnicowi z tego terenu Lidia Foryś-Palenica i Bogdan Nosel oraz dyrektor ZS 111 Maria Maciak.

12 maja 2014

Izbicka jak nowa

Na ulicy Izbickiej w Radości rozpoczęła się wymiana starego chodnika o metrowej szerokości na nowy, szerszy. To efekt wspólnych ustaleń Zarządu Dzielnicy Wawer i Zarządu Dróg Miejskich. W ramach współpracy ZDM wymieni nawierzchnię ulicy, a urząd zajmie się chodnikiem i pasem zieleni. Planowana jest współpraca w podobnym zakresie obejmująca ulice Przewodową, Pożaryskiego i Kajki.

9 maja 2014

Po Mistrzostwach Europy sumo w Falenicy

44 medale, w tym 4 złote, 8 srebrnych i 32 brązowe - takimi wynikami może się poszczycić polska reprezentacja podczas ME młodzieżowców i seniorów w sumo w Warszawie-Falenicy w dniach 26 i 27 kwietnia br. To także wielki sukces wawerskiego sumo, gdyż przedstawiciele dwóch klubów naszej dzielnicy UKS Fuks i UKS Marysin zdobyli 8 medali.
2 maja 2014

Msza i koncert z okazji kanonizacji Jana Pawła II w Wesołej

Wzruszających i podniosłych chwil mogliśmy doświadczyć 28 kwietnia w kościele pod wezwaniem św. Jana Pawła II na pl.Wojska Polskiego. Po mszy zebrani mogli ucałować relikwię Świętego Jana Pawła II. Zwieńczeniem uroczystości był poruszający serce koncert kwartetu smyczkowego, który wykonał Requiem Mozarta.
16 grudnia 2013

„Jak długo w sercach naszych” – udany debiut festiwalowy

W sobotę 9 listopada o godzinie 13:30 w Gimnazjum nr 119 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, w Wesołej rozpoczęła się pierwsza edycja Warszawskiego Festiwalu Pieśni Żołniersko – Patriotycznych „Jak długo w sercach naszych”. Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy oraz Urząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy i Dyrekcja Gimnazjum nr 119. Do konkursu w kategorii soliści/duety zgłosiło się 18 wykonawców, w kategorii chóry/zespoły zgłoszeń było 9.

27 listopada 2013

Jest szansa na lodowisko w Wesołej

W 2008 roku zainicjowano warszawski program wyposażania dzielnic w sztuczne sezonowe lodowiska. Niestety początkowo z braku odpowiedniego miejsca Wesoła „nie załapała się” na pierwszą pulę takich lodowisk. A potem zaczął się kryzys i program zawieszono. W tym roku nastąpił przełom w tej sprawie, a to dzięki życzliwości sąsiadów z Wawra.
15 listopada 2013

Poland Bike Marathon – 1000 zawodników w Międzylesiu

Tegoroczne zawody Poland Bike Marathon w dniu 13 października br. odnotowały rekord frekwencyjny– wystartowało aż 1000 osób, najwięcej w całej historii tej imprezy. Byli wśród nich zarówno „zwykli” pasjonaci jazdy na rowerze, jak i gwiazdy tej dyscypliny sportu – m.in.: zwycięzca tegorocznego Pucharu Polski MTB Bartosz Banach czy aktualny górski mistrz Polski w wyścigu szosowym Michał Podlaski.

12 listopada 2013

Wszyscy na rowerach!

W słoneczną sobotę 5 października w Rembertowie odbyła się potrójna rowerowa impreza: I Rodzinny Piknik Rowerowy, Legia MTB Maraton (przedostatni w tym roku etap) i Mistrzostwa Wojska Polskiego w MTB. Na terenie Akademii Obrony Narodowej i poligonu zgromadziło się wielu rowerzystów w różnym wieku i obojga płci, ponieważ każdy mógł wziąć udział w zawodach, a do wyboru były trzy dystanse Legia MTB Maratonu: Giga, Mega i Mini.

3 października 2013

UKS Fuks najlepszy w Pucharze Polski i w Grand Prix Mazowsza i Dzielnicy Wawer

Jak nam powiedział Andrzej Wojda, animator sumo nie tylko na naszym terenie i zarazem radny dzielnicy, UKS Fuks Falenica w ostatnim Młodzieżowym Pucharze Polski w ramach Grand Prix Mazowsza i Dzielnicy Wawer, który odbył się na hali OSiR w Falenicy przy ul. Poezji 5 w dn. 27-28.09.2013, odniósł kolejny ogólnopolski sukces sportowy.


stalgast2

Kalendarz Imprez

Marzec 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 25 marca 2023

Wesele w WCK Falenica

Niedziela, 26 marca 2023

II Maraton Teatralny w Wesołej

Sobota, 1 kwietnia 2023

Leśna Triada Biegowa - ruszyły zapisy!

Zgłoś wydarzenie

smartschool2
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń