WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 22 września 2019 r.
Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Hanna Kowalska

21 lutego 2017

Wymiana Ciepła przy Urzędzie Dzielnicy Rembertów

W naszej dzielnicy od 25 stycznia przy Urzędzie Dzielnicy (al. gen. A. Chruściela 28) działa punkt Wymiany Ciepła. Na wieszaku przy wejściu głównym i w pudełku na parapecie obok możecie zostawić ciepłą zimową odzież, której już nie nosicie, aby potrzebująca osoba mogła się za jej pomocą ogrzać.
20 lutego 2017

Wawerska grupa Kto-Co-Jak dynamicznie się rozwija

Całkiem jeszcze nowa wawerska inicjatywa o nazwie Grupa Kto-Co-Jak z miesiąca na miesiąc, a wręcz z tygodnia na tydzień rośnie w siłę i z powodzeniem wciela w życie swoje pomysły. Jako zwolennicy takich oddolnych sąsiedzkich inicjatyw bardzo się z tego cieszymy i polecamy Waszej uwadze bieżące projekty Grupy.
16 lutego 2017

Nowy żłobek z przedszkolem już w przyszłym roku

23 stycznia na terenie przy ulicach Peonii i Trakt Lubelski (okolice hotelu Hilton) spotkali się: burmistrz dzielnicy Wawer Łukasz Jeziorski, zastępcy burmistrza Leszek Baraniewski i Zdzisław Gójski oraz radni dzielnicy: Michał Żebrowski, Małgorzata Sołtysiak i Monika Laskowska-Ludwiczak z przyszłym wykonawcą inwestycji w celu podpisania umowy. 
1 lutego 2017

Fundacja Partnerstwo dla Pracy laureatem ogólnopolskiego konkursu

Zapewne pamiętają Państwo krótki, lecz wartościowy cykl artykułów, jaki ukazał się w tym roku na łamach „Wiadomości Sąsiedzkich”, traktujący o prawie pracy? Przybliżał aspekty bycia pracownikiem, o jakich rzadko kiedy mamy pełną wiedzę, a którą mieć powinniśmy – czy to z racji ciążących na nas obowiązków, czy z racji przysługujących nam praw.
1 lutego 2017

Podsumowanie konsultacji społecznych nt. centrum lokalnego „Chruściela”

Za nami szereg spotkań konsultacyjnych i czas konsultacji internetowych dotyczących przyszłego centrum lokalnego, jakie ma powstać na terenie przy Urzędzie Dzielnicy i Bibliotece Publicznej. Cieszy nas, że mieszkańcy, którzy mają być przecież głównymi odbiorcami takiego obiektu, żywo interesowali się tym zagadnieniem i dzielili się swoimi opiniami na jego temat.
19 stycznia 2017

Klub Honorowych Dawców Krwi Legion przyznaje „Serca Legionu”

Honorowe krwiodawstwo – już same te słowa brzmią dostojnie i znamionują doniosłość czynu dobrowolnego oddania własnej krwi dla dobra innych ludzi, których nawet nie znamy. Wiedząc, jak jest to ważne i że naprawdę ratuje ludzkie życie, a krwi tak często brakuje, z entuzjazmem przystąpiliśmy do współpracy z Klubem HDK PCK Legion.
27 grudnia 2016

Wawerska kultura rozwinie skrzydła

Choć oferta kulturalna dzielnicy Wawer na naszych oczach rozrasta się i rozwija, nie zawsze nadążają za nią możliwości lokalowe. Przyszły rok w dużej mierze to zmieni. Aktualnie doprecyzowywane są koncepcje miejsc zwanych kulturotekami w trzech naszych osiedlach: Wawrze, Radości i Falenicy.
19 grudnia 2016

Smog wawerski

Każdego roku w listopadzie, a często już w październiku, zapach powietrza w naszej dzielnicy znacząco się zmienia – zaczyna w nim dominować mało przyjemna woń spalenizny. Większość z nas jest już pewnie do niej przyzwyczajona i rozumie, że tak właśnie wygląda sezon grzewczy w dzielnicy domów jednorodzinnych.
29 listopada 2016

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej dla Media Show!

Stali czytelnicy „Wiadomości Sąsiedzkich” nazwę projektu „Media Show” z pewnością skojarzą od razu. Wiedzą też, że praktycznie wszędzie, gdzie wystawiono spektakl będący główną częścią projektu, tam wzbudzał on zainteresowanie i zyskiwał uznanie. W VII edycji konkursu Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej, w kategorii Instytucje Animacji Kultury „Media Show” zajęło zaszczytne drugie miejsce!
22 listopada 2016

Gala wręczenia nagród Artysty 150-lecia, IV Pojedynek Kulinarny i Kolacja Wigilijna z Kayah

Grudzień to czas prezentów, w naszej dzielnicy 11 grudnia br. dostaniemy w prezencie mnóstwo atrakcji w ramach jednego wieczoru z Wawer Music Festival! Zaczynamy z wielką pompą, od Gali finałowej projektu „Artysta 150-lecia Wawra”. W dalszej części wieczoru odbędzie się tradycyjny już Pojedynek Kulinarny mistrzów Mariusza Okrasy i Jarosława Meryka.
18 listopada 2016

150-lecie minęło, pamiątki po nim zostaną dla potomnych

Czas pędzi jak szalony, zdaje się, że dopiero co zaczynaliśmy jubileuszowy rok 150-lecia powstania gminy Wawer, kalendarz pękał w szwach od zapowiadanych z tej okazji wydarzeń, a tu już 2016 rok chyli się ku końcowi i prawie wszystkie z rocznicowych imprez już za nami. Ale powstało kilka wartych uwagi trwałych pamiątek tego ważnego jubileuszu.
8 listopada 2016

Orientuj się w lesie

Zielone Punkty Kontrolne w lasach naszej dzielnicy już od jakiegoś czasu stoją i zapraszają do zabawy z mapą. Ale jak się do tego zabrać? Tajniki orientacji w terenie przy użyciu map sportowych wyjawi Wam Stowarzyszenie Team 360 Stopni. Do 20 listopada dwa razy w tygodniu odbywają się bezpłatne zajęcia dla wszystkich zainteresowanych.
2 listopada 2016

Listopadowy koncert Wawer Music Festival

20 listopada o godzinie 17.30 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Hotelu BOSS przy ul. Żwanowieckiej 20 usłyszymy męski zespół wokalny - Affabre the Chamber Singers. Koncert odbędzie się wamach  VIII edycji Wawer Music Festival.
4 października 2016

Artysta 150-lecia Wawra wybrany!

Miniona edycja muzycznego festiwalu Wawer Music Festival, z racji odbywania się w roku jubileuszu 150-lecia gminy Wawer, wzbogacona była o plebiscyt na artystę związanego z Wawrem, który Państwa zdaniem zasługuje na zaszczytne miano Artysty 150-lecia. Uroczyście ogłaszamy wyniki!
12 lipca 2016

Wakacyjny numer "Wiadomości Sąsiedzkich Wesoła"

Wesołowski miesięcznik na lato właśnie się ukazał i trafia do kolejnych punktów kolportażu. W numerze znajdziecie m.in.: relacje z odpustu i pięknego jubileuszu w Parafii św. Brata Alberta w Zielonej, artykuł o jakości wody w Wesołej, ważne informacje do rowerzystów i wiele innych ciekawych informacji.
11 lipca 2016

Potańcówki na Grochowskiej!

Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza mieszkańców stolicy do tańca. Cztery sobotnie popołudnia i wieczory będzie można spędzić tańcząc tango, swing, mazurki oraz do tradycyjnej muzyki warszawskiej. Każde spotkanie zostanie poprzedzone krótkim warsztatem.
27 czerwca 2016

Happening na 2 urodziny Wawerskiego Centrum Kultury

30 czerwca Wawerskie Centrum Kultury świętować będzie swoje drugie urodziny! Z tej okazji, jak na centrum kultury przystało, zasypie naszą dzielnicę szeregiem atrakcji kulturalnych, czasem w miejscach zupełnie niespodziewanych. Innymi słowy: miejcie oczy szeroko otwarte, bo kultura może wyskoczyć zza rogu :-)
22 czerwca 2016

VII edycja Wawer Music Festival zakończona, plebiscyt trwa!

Na ostatnim z koncertów tej edycji Wawer Music Festival muzycy znakomitej Lwowskiej Orkiestry Kameralnej „Akademia” i dwaj niesamowici soliści zabrali nas w pełne namiętności obszary muzyczne. Ale koncert ten także coś rozpoczął - etap głosowania w plebiscycie na Artystę 150-lecia Wawra. A skoro już o głosowaniu mowa - polecamy nowy projekt organizatorów festiwalu w budżecie partycypacyjnym 2017!
22 czerwca 2016

Mieszkańcy Wawra pomagają rodzicom dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka

Choć nad szpitalem dziecięcym w Międzylesiu przetoczyły się gradowe chmury w związku z niedawnym strajkiem pielęgniarek, to nie z tego powodu, ale znacznie wcześniej i po prostu z odruchu serca jedna z mieszkanek Wawra, pani Anna Ojer, zainicjowała sąsiedzką pomoc dla rodziców dzieci przebywających w CZD.
20 czerwca 2016

Dziś rozpoczynamy kolportaż "Wiadomości Sąsiedzkich Rembertów"

Troszeczkę na raty, ale od dziś, dostarczamy Wam czerwcowy numer "Wiadomości Sąsiedzkich" dla Rembertowa. W numerze m.in. pełen wykaz projektów zgłoszonych do budżetu partycypacyjnego 2017, relacja z odnaczenia mieszkańca Rembertowa Krzyżem z Mieczami Orderu Krzyża Niepodległości, zapowiedź Filmowej Stolicy Lata. Zachęcamy do lektury!

Stalgast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 22 września 2019

Koncert Filharmonii Narodowej w Zerzniu

Niedziela, 22 września 2019

Dni Transportu Publicznego 2019

Niedziela, 22 września 2019

Tabata i Nordic Walking

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie uczucie zwykle towarzyszy Ci podczas roku szkolnego?

radości
spokoju
strachu
podekscytowania
zdenerwowania
obojętności
znudzenia
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń