WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 7 lipca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Cyryl, Metody, Estera

Hanna Kowalska

14 marca 2016

"Wiadomości Sąsiedzkie Grochów" także już są!

W punktach dystrybucyjnych już jest marcowe wydanie "Wiadomości Sąsiedzkich Grochów". W numerze przeczytacie m.in. o historii i dawnych obyczajach Grochowa w wielkanocnej odsłonie, nowych stacjach Veturilo na Pradze-Południe i oczywiście poznacie zapowiedzi najbliższych wydarzeń w naszej dzielnicy. Zapraszamy do lektury!
10 marca 2016

Dziś wieziemy do Was "Wiadomości Sąsiedzkie Saska Kępa"

W świeżutko wydrukowanym marcowym wydaniu "Wiadomości Sąsiedzkich" dla Saskiej Kępy przeczytacie m.in.: o koncepcji modernizacji Kanału Wystawowego, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania nt. tramwaju na Gocław, o Dniu Myśli Braterskiej.
7 marca 2016

"Wiadomości Sąsiedzkie Gocław" już są!

Marcowy kolportaż rozpoczęliśmy od wydania gocławskiego. Piszemy w nim m.in. o 45-leciu Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 4, kładkach rowerowych na moście Łazienkowskim i ponownie o trasie tramwajowej na Gocław. Zapraszamy do lektury!
3 marca 2016

Fundacja "Bez Lęku" - powstanie, jeśli trochę jej pomożesz

Wszyscy obawiamy się epidemii - świńskiej grypy, ptasiej grypy, powrotu dawnych chorób w związku z zamieszaniem wokół szczepienia dzieci... Jednak prawdziwą epidemią, która już trawi nasze społeczeństwo, taką, o której głośno się nie mówi, są zaburzenia psychiczne. Około 2,5 miliona Polaków w wieku 18-64 lat (czyli około 10% populacji) zmaga się z zaburzeniami lękowymi. Trwa zbiórka pieniędzy na założenie fundacji, która będzie pomagać takim osobom.
26 lutego 2016

Od wtorku znów śmigamy na Veturilo!

Już tylko weekend i poniedziałek dzielą nas od startu piątego sezonu Warszawskiego Roweru Publicznego! W nocy z 29 lutego na 1 marca Nextbike Polska, administrator systemu Veturilo uruchomi system, w ramach którego do dyspozycji mieć będziemy 3 039 rowerów i 204 wypożyczalnie, w tym także nowość ubiegłego roku jaką jest 10 rowerów dwuosobowych.
24 lutego 2016

Do 29 lutego wybieramy filmy na maratony w Wesołej

Jednym z projektów, jakie zostaną zrealizowane w 2016 roku z II edycji budżetu partycypacyjnego jest cykl 5 maratonów filmowych w Starej Miłośnie. Wypełniając ankietę przygotowaną przez Wydział Oświaty, Kultury i Sportu w Dzielnicy Wesoła możesz zdecydować, które filmy zostaną wyświetlone w kolejnych martonach.
23 lutego 2016

PokOLÉnia z Przytupem - rusza drugi semestr

A oto drugi wart uwagi międzypokoleniowy projekt, już gotowy, wystarczy się zapisać na wybrane zajęcia! Organizatorzy zapraszają seniorów i młodzież na bezpłatne warsztaty międzypokoleniowe wokół kultury Andaluzji. Spotkania w każdą środę w Gimnazjum 119 w Starej Miłośnie.
22 lutego 2016

Toaleta na pl. Szembeka wreszcie otwarta

W ubiegłym tygodniu otwarto obiekt, którego bardzo na pl. Szembeka brakowało - nowiutką, bezpłatną toaletę miejską. Znajdująca się w podziemiach, czynna przez 7 dni w tygodniu jest dostępna także dla osób na wózkach, ponieważ wyposażono ją w windę.
19 lutego 2016

"Wawerskie Wiadomości Sąsiedzkie" dojeżdżają do ostatnich punktów

Do końca dnia wawerski miesięcznik pojawi się we wszystkich punktach dystrybucji. W marcowym numerze przeczytacie m.in. o planach na jubileuszowy rok 150-lecia gminy Wawer, o wawerskich obchodach Dnia Żołnierzy Niezłomnych-Wyklętych i o planszówkowym turnieju pod naszym patronatem.
16 lutego 2016

Święto Saskiej Kępy + 100-lecie przyłączenia Grochowa, Saskiej Kępy i Gocławia do Warszawy

Centrum Promocji Kultury oficjalnie podało datę tych dwóch ważnych dla Saskiej Kępy i całej Pragi-Południe wydarzeń kulturalnych. Piszemy "datę", ponieważ będzie to jedna wspólna impreza, dwudniowe lokalne świętowanie! Zmieni się też miejsce - wszystko odbędzie się w Parku Skaryszewskim. Zaklepujcie termin 21-22 maja, a tymczasem można przysyłać zgłoszenia stoisk.
16 lutego 2016

Ile soli na wesołowskie drogi?

Co roku w okresie zimowym otrzymujemy przynajmniej dwa telefony lub e-maile od czytelników z prośbą o interwencję w sprawie szkodliwego sypania solą osiedlowych dróg. Co prawda już od dłuższego czasu utrzymuje się prawie wiosenna aura, ale warto wiedzieć jak to jest z tym soleniem w naszej dzielnicy.
15 lutego 2016

Budżet partycypacyjny - spotknia dyskusyjne w Wesołej

Dziś rozpoczął się etap dyskusji publicznych nad projektami zgłoszonymi do III edycji budżetu partycypacyjnego w Warszawie. Harmonogramy spotkań dla Wawra i Pragi-Południe już podawaliśmy, pora na Wesołą. Pierwsze spotkanie już jutro.
15 lutego 2016

Czy widzieliście już lutowe "Wiadomości Sąsiedzkie Gocław"?

Niedawno rozwieźliśmy do punktów kolportażu lutowe wydanie "Wiadomości Sąsiedzkich" dla Gocławia. W numerze przeczytacie m.in. o planach budowy centrum kulturalno-oświatowego na Gocławiu, co słuchać w Bibliotece Publicznej i Klubie Kultury Seniora, oraz jak zawsze garść aktualności z osiedla i dzielnicy.
12 lutego 2016

"Wiadomości Sąsiedzkie Wesoła" także do Was jadą!

Dzisiejsze popołudnie to także początek kolportażu "Wiadomości Sąsiedzkich Wesoła". W numerze piszemy m.in. o pierwszym posiedzeniu dzielnicowej Rady Seniorów, inwestycjach zrelizowanych w 2015 roku, a także radzimy jak skutecznie spełniać swoje marzenia!
12 lutego 2016

"Wiadomości Sąsiedzkie Grochów" już są!

Właśnie wieziemy do Was najnowszy numer "Wiadomości Sąsiedzkich Grochów", a w nim m.in.: tajemnice ulicy Kawczej, lutowa oferta Centrum Promocji Kultury i inne aktualności z dzielnicy. Szukajcie numeru w stałych punktach dystrybucji!
12 lutego 2016

Autobusowe roszady

Rada Dzielnicy Wesoła na początku stycznia 2016 r. otrzymała od Zarządu Transportu Miejskiego do zaopiniowania propozycje rozwiązań mających usprawnić transport publiczny w Wesołej. Jak zwykle przy tego typu zmianach, części mieszkańców pomysł się spodoba, a inni nie zobaczą w nim nic z „usprawnienia”, tylko zbędne komplikacje i wręcz utrudnienie przemieszczania się po Warszawie.
11 lutego 2016

Obchody 117 rocznicy urodzin Walentego Majdańskiego

Na cmentarzu parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie znajduje się obelisk poświęcony osobie Walentego Majdańskiego – pedagoga, bioetyka, demografa, ale przede wszystkim prekursora ochrony życia poczętego w Polsce. Przedstawiciele Związku Słowiańskiego oraz proboszcz parafii zapraszają 14 lutego 2016 o godz. 11:00 na uroczyste obchody rocznicy urodzin tej wybitnej postaci.
5 lutego 2016

Wesołowskie anioły nagrodzone w ogólnopolskim konkursie

W grudniu 2015 r. do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury zleciało się 3600 aniołów z całej Polski, w tym kilka z naszej dzielnicy. Były malowane, wyklejane, rysowane, materiałowe i oczywiście ceramiczne! Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w pięciu kategoriach wiekowych i dwóch dotyczących formy prac, a piszemy o tym, ponieważ nagrodzono też trzy prace z Wesołej!

29 stycznia 2016

WS Rembertów właśnie wyruszył z drukarni!

Styczniowo-lutowe wydanie "Wiadomości Sąsiedzkich Rembertów" trafi dziś do dzielnicowych punktów dystrybucji. W numerze m.in.: szczegóły zaczynającej się już za chwilę Zimy w mieście, informacje o kolejnych etapach budżetu partycypacyjnego i dużo wątków prawniczych.
26 stycznia 2016

Południowa Obwodnica Warszawy online

Jeśli chcecie być zawsze na bieżąco z tym co dzieje się wokół dużej inwestycji drogowej w naszych rejonach, jaką jest Południowa Obwodnica Warszawy, możecie to bardzo łatwo osiągnąć. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uruchomiła stronę internetową poświęconą inwestycji pod nazwą „Projekt i budowa drogi ekspresowej S2 Południowa Obwodnica Warszawy na odcinku od węzła »Puławska« do węzła »Lubelska«.

Stalgast

Kalendarz Imprez

Lipiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 9 lipca 2020

Wokół brzmienia autentycznego - W kręgu warszawskim

Niedziela, 2 sierpnia 2020

XX Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu 2.08–3.09.2020 ul. Grochowska 272, Warszawa

Wtorek, 1 września 2020

Powszechny spis rolny

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń