WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 8 grudnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Karol Kowalczyk

11 października 2019

Z prac Rady Dzielnicy

Po wakacyjnej przerwie warto podsumować, co wydarzyło się w sezonie inwestycyjnym, a był to czas intensywnych prac. Zacznę od krótkiego opisu remontu dzielnicowych dróg i chodników, następnie przejdę do realizowanych na terenie naszej dzielnicy podłączeń do CO i CCW, aby zakończyć na opisie modernizacji kładki przy ul. Motorowej i Fundamentowej.
17 kwietnia 2019

Relacja z sesji

W lutym Rada Dzielnicy Praga-Południe obradowała na jednej sesji. Bardzo istotnym punktem w obradach było przyjęcie stanowiska w sprawie budowy obwodnicy śródmiejskiej. Kluczowym, a jednocześnie brakującym elementem obwodnicy śródmiejskiej jest fragment łączący rondo Wiatraczna z Targówkiem (do ronda Żaba).
20 września 2018

Z prac Rady Pragi Południe

Na sierpniowej sesji Rady Dzielnicy radni pozytywnie zaopiniowali projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ogrodów działkowych w rejonie ul. Kinowej. Uchwalenie planu uniemożliwi zabudowę ogrodów działkowych znajdujących się w granicach planu. Ochroni także drzewa i zieleń znajdującą się w tym rejonie Pragi-Południe.

17 kwietnia 2018

Z prac Rady: Praga Południe

Rada Dzielnicy podjęła decyzję o przeznaczeniu dodatkowych środków w kwocie prawie 4,5 mln zł na remonty dzielnicowych dróg. W tym roku przewidziane są remonty kilku ulic na terenie Pragi-Południe. Remontu doczeka się ulica Mlądzka. Jest to ulica łącząca ul. Grochowską z Łukowską. Niestety jej stan pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też ku zadowoleniu mieszkańców ulica zostanie wyremontowana. 

14 marca 2018

Z prac Rady Dzielnicy Praga Południe (marzec 2018)

Na sesji Rady Dzielnicy Praga-Południe, która odbyła się 2 marca, podjęto wiele zmian w budżecie dzielnicy. Jedną z najistotniejszych zmian, o którą zabiegali mieszkańcy Grochowa, było przeznaczenie dodatkowych środków na modernizację ulicy Mlądzkiej. Prace na całej długości ulicy zostaną wykonane jeszcze w tym roku. Podobnie jak modernizacja ulicy Zagójskiej, której niestety nie udało się przeprowadzićw ubiegłym roku.
17 stycznia 2018

Z prac Rady Dzielnicy Praga Południe (grudzień 2017)

W grudniu odbyła się jedna sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe. Poświęcona była przede wszystkim porządkowaniu budżetu dzielnicy. Radni zainicjowali też prace nad planem zagospodarowania przestrzennego rejonu Parku Skaryszewskiego. Uchwalenie planu zapewni ochronę temu urokliwemu i zabytkowemu terenowi zielonemu.
18 grudnia 2017

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

Listopadowa sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe polegała przede wszystkim na porządkowaniu spraw budżetowych. Oszczędności po rozstrzygniętych przetargach zostaną spożytkowane głównie na zakupy inwestycyjne dla szkół. W tym miejscu warto również wspomnieć o dwóch ważnych wydarzeniach dotyczących naszej dzielnicy. 
27 listopada 2017

Nadzwyczajna sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe

W dniu 30 października 2017 r. odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe poświęcona planowanej budowie obwodnicy śródmieścia. Czym jest obwodnica śródmieścia? Obwodnica śródmieścia to trasa, która ma połączyć Grochów z Targówkiem. Kluczowym jej elementem jest tunel pod rondem Wiatraczna.
16 października 2017

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

W wrześniu Rada Dzielnicy Praga-Południe obradowała na jednej sesji. Głównymi tematami w dyskusji były sprawy budżetowe Pragi-Południe. Ostatnia transza środków finansowych w kwocie prawie 300 tys. zł przeznaczona na dokończenie budowy żłobka w rejonie ul. Szkoły Orląt pozwoli na otwarcie tej placówki dla najmłodszych mieszkańców naszej dzielnicy jeszcze w tym roku. 
18 września 2017

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

W lipcu oraz sierpniu odbyły się łącznie dwie Sesje Rady Dzielnicy Praga Południe. Szczególnie ważnym punktem omawianym na lipcowym powiedzeniu była dyskusja w sprawie kluczowych założeń w projekcie Obwodnicy Śródmieścia.
24 lipca 2017

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

Czerwcowa sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe poświęcona była przede wszystkim sprawom oświatowym, związanym z reformą edukacji, która od września zmieni obraz sieci szkół na terenie naszej dzielnicy. Trzeba podkreślić, iż dyskusja dotycząca reformy oświaty i konsekwencji jej wprowadzenia była długa.

13 grudnia 2016

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

Listopadowa sesja Rady Dzielnicy Praga Południe poświęcona była przede wszystkim swojego rodzaju porządkowaniu budżetu. Tradycyjnie już radni rozpoczęli debatę od omówienia zmian budżetowych. W listopadzie Zarząd Dzielnicy zaproponował radnym przeniesienie na przyszły rok środków z inwestycji, których realizacja z pewnych względów nie była możliwa w roku 2016. 
31 października 2016

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

Wrześniowa sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe obfitowała w liczne zmiany budżetowe. Najważniejsze z nich dotyczyły południowo-praskiej oświaty. Środki przeznaczone na cele związane z edukacją na terenie dzielnicy pozwolą na zakup urządzeń, materiałów i środków czystości w szkołach, ale przede wszystkim zapewniąwy płaty pensji dla nauczycieli i pracowników szkół i przedszkoli.
2 października 2015

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

Głównym punktem wrześniowej sesji Rady Dzielnicy była informacja na temat pożaru budynku komunalnego przy ulicy Wiarusów 15. 3 września w trakcie prac remontowych prowadzonych przez prywatną firmę na dachu budynku pojawił się ogień.
4 września 2015

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

W lipcu i sierpniu dzielnicowi radni spotykali się trzykrotnie. Tradycyjnie najważniejszymi punktami każdej z sesji były zmiany w budżecie dzielnicy Praga-Południe. Tu warto zaznaczyć, iż w wakacyjnych miesiącach dodatkowe środki zostały przeznaczone na roboty uzupełniające związane z odwodnieniem skrzyżowania ulic Kruszewskiego i Krypskiej.
3 lipca 2015

Chronimy tereny zielone przy ul. Kinowej

Najważniejszym tematem omawianym w trakcie czerwcowej sesji Rady Dzielnicy była sprawa terenów zielonych przy ul. Kinowej i al. Waszyngtona. Od końca lat 30 ubiegłego wieku znajdują się tam ogrody działkowe. Dziś kompleks ogrodowisk w granicach ulic: Kinowej,  Międzynarodowej oraz al. Waszyngtona i al. Stanów Zjednoczonych to ponad  60 hektarów terenów zielonych.
4 maja 2015

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

Gorącym tematem poruszanym na kwietniowej sesji Rady Dzielnicy, który był głośno omawiany również w mediach, była sprawa popularnego „Pubu pod Pstrągiem”. Lokal, mieszczący się w Parku Skaryszewskim, jest jedynym miejscem, gdzie spokojnie można zjeść kiełbaskę z grilla czy napić się piwa w popularnym „Skaryszaku”. Dlatego też informacja o zamknięciu pubu, która pojawiła się kilka dni przed sesją, wywołała niepokój, a nawet głosy oburzenia ze strony mieszkańców.

3 kwietnia 2015

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

Pierwszym z merytorycznych punktów marcowej sesji było odwołanie z funkcji Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Roberta Kempy. Podjęcie uchwały w sprawie Burmistrza Kempy miało związek z jego niedawnym powołaniem na stanowisko Burmistrza Dzielnicy Ursynów. Robert Kempa pełnił funkcję Zastępcy Burmistrza Dzielnicy cztery lata i sprawdził się na tym stanowisku.
14 lipca 2014

Pomóż stworzyć „Witrynę Grochów”

„Witryna: Grochów” to projekt opowiadający o mieszkańcach i historii dzielnicy za pomocą fotografii. Teraz każdy z nas może pomóc w realizacji wirtualnego muzeum Grochowa w Internecie! Organizatorzy przedsięwzięcia szukają starych zdjęć z prywatnych zbiorów, które pokazują Grochów lat minionych.  


stalgast2

Kalendarz Imprez

Grudzień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 10 grudnia 2022

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy 2022

Niedziela, 11 grudnia 2022

Jak przygotować wegańską wigilię? Warsztaty w Falenicy

Środa, 14 grudnia 2022

Koncert Kolęd w SP nr 353

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń