WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 17 maja 2022 r.
Imieniny obchodzą: Weronika, Sławomir, Brunon

Marcin Kurpios

5 lutego 2015

Styczeń w Radzie Dzielnicy Wawer

Styczniowa sesja Rady Dzielnicy, która rozpoczęła się 14 stycznia br. i miała doprowadzić do powołania komisji tematycznych Rady Dzielnicy, została przerwana po kilku minutach na wniosek rządzącej dzielnicą koalicji Platformy Obywatelskiej i Wawerskiej Inicjatywy Samorządowej.

19 stycznia 2015

Grudzień w Radzie Dzielnicy Wawer

W grudniu rozpoczęła pracę Rada Dzielnicy nowej kadencji. W tym miesiącu odbyły się dwie sesje. Na sesji inauguracyjnej, po zaprzysiężeniu radnych i wręczeniu im poświadczeń wyboru, wybrano prezydium Rady. Przewodniczącym Rady został ponownie Norbert Szczepański z Platformy Obywatelskiej.  

7 stycznia 2015

Grudzień w Radzie Dzielnicy Wawer

W grudniu rozpoczęła pracę Rada Dzielnicy nowej kadencji. W tym miesiącu odbyły się dwie sesje. Na sesji inauguracyjnej, po zaprzysiężeniu radnych i wręczeniu im poświadczeń wyboru, wybrano prezydium Rady. Przewodniczącym Rady został ponownie Norbert Szczepański z Platformy Obywatelskiej.
11 grudnia 2014

Listopad w Radzie Dzielnicy Wawer

16 listopada odbyły się wybory samorządowe i dotychczasowa Rada Dzielnicy zakończyła swoją kadencję. W wyborach samorządowych, w których wybierano nowych radnych dzielnicy, uprawnione do głosowania były 55 753 osoby. Głosów ważnych oddano 27 181.  

24 listopada 2014

Październik w Radzie Dzielnicy Wawer

W październiku – który był ostatnim pełnym miesiącem pracy Rady Dzielnicy w tej kadencji – odbyła się jedna sesja Rady. Głównym punktem sesji było podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia opinii na temat załącznika dzielnicowego do wstępnego projektu budżetu Warszawy na 2015 rok.

22 września 2014

Wakacje w Radzie Dzielnicy Wawer

Okres wakacyjny to czas, w którym praktycznie nie ma sesji rady i rzadko odbywają się posiedzenia komisji. Ze względu na pilne zmiany budżetowe jedyna wakacyjna sesja Rady Dzielnicy Wawer odbyła się w połowie sierpnia.

22 lipca 2014

Czerwiec w Radzie Dzielnicy Wawer

Czerwcowa sesja Rady Dzielnicy poświęcona była m.in. przyjęciu zmian budżetowych wraz z wprowadzeniem do planów kolejnych inwestycji, zaopiniowaniem i przekazaniem do Rady Warszawy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego obszaru Wiśniowa Góra – część I oraz zapoznaniem się ze sprawozdaniem z działalności Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w ubiegłym roku.

5 czerwca 2014

Maj w Radzie Dzielnicy Wawer

Na majowej sesji Rada Dzielnicy przyjęła sprawozdania z działalności dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Specjalistycznej Poradni Rodzinnej. Ze sprawozdzań dowiedzieliśmy się jak wiele osób skorzystało z działań obu tych instytucji w ubiegłym roku, jakie środki zostały na to przeznaczone oraz jaki jest bieżący zakres działań OPS i SPR.

14 maja 2014

Kwiecień w Radzie Dzielnicy Wawer

Na kwietniowej sesji Rady Dzielnicy zaaprobowano zmiany w budżecie Wawra. Dzielnica wyda na inwestycje więcej pieniędzy. Uzyskana dodatkowa kwota z Miasta i przeniesienia zaoszczędzonych środków pomiędzy zadaniami pozwolą na wykonanie chodnika w ul. Złotej Jesieni. Powstanie on pomiędzy ulicami ks. Szulczyka i Podkowy i będzie miał długość 610 m. Wybudowane zostaną również miejsca parkingowe na odcinku 200 metrów zlokalizowane naprzeciwko cmentarza.

3 marca 2014

Luty w Radzie Dzielnicy Wawer

Lutowa sesja Rady Dzielnicy była poświęcona przede wszystkim sprawom budżetowym. Radni zajmowali się zarówno budżetem za rok ubiegły, jak i nanosili zmiany w załączniku budżetowym na 2014 rok. W ubiegłym roku wykonanie planu dochodów naszej dzielnicy wyniosło 86,5% z zaplanowanych 58 mln 760 tys. zł. Wykonanie wydatków bieżących wyniosło natomiast 97,95% z zaplanowanych 181 mln 795 tys. zł. Różnica pomiędzy tymi kwotami została zapełniona przez dotację z budżetu warszawskiego.

4 lutego 2014

Nowe przedszkole otwarte!

W naszej dzielnicy, w osiedlu Międzylesie, 31 stycznia otworzono uroczyście nowe przedszkole, które już niedługo pomieści prawie 220 dzieci. Przedszkole zlokalizowane jest przy ul. Krupniczej i przeniosą się tam maluchy z oddziałów integracyjnych przedszkola nr 86 w CZD, będą także trzy dodatkowe oddziały ogólnodostępne.
8 grudnia 2013

Listopad w Dzielnicy Wawer

W listopadzie odbyły się dwie sesje Rady Dzielnicy. Na pierwszej, która miała miejsce 5 listopada, radni przyjęli zwiększenie środków wyrównawczych z miasta. Wzrosły one o prawie 160 tys. złotych i osiągnęły 81 mln 852 tys. złotych. Dodatkowo na sesji omówiono niewielkie zmiany w budżecie zgłoszone przez Wydział Zasobów Lokalowych, Wydział Oświaty i Wychowania i Zakład Gospodarowania Nieruchomościami.

3 października 2013

Wrzesień w Radzie Dzielnicy Wawer

Wrzesień tradycyjnie jest miesiącem podsumowania mijającego półrocza, gdyż znane są wówczas dochody i wydatki dzielnicy, zrealizowane w okresie od stycznia do czerwca. Według dokumentu przedstawionego przez Zarząd Dzielnicy dochody zostały zrealizowane w 50,6% i wyniosły 26 mln 911 tys. zł. Pozostałą część dochodów dzielnicy stanowi dotacja z budżetu miejskiego.

5 września 2013

Wakacje w Radzie Dzielnicy Wawer

Lipiec i sierpień są tradycyjnie czasem odpoczynku dla radnych, okresem rzadszych sesji i komisji. W sierpniu, odbyła się jedna sesja Rady Dzielnicy Wawer. Głównym tematem były zmiany budżetowe. Nowością w wykazie zadań inwestycyjnych jest zadanie pod nazwą „Modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw przy ul. Frenkla wraz z zagospodarowaniem terenu wokół – parking, zieleń, oświetlenie”.
28 kwietnia 2013

Kwiecień w Radzie Dzielnicy Wawer i nowy wiceburmistrz

Wawer ma nowego wiceburmistrza. W miejsce Przemysława Zaboklickiego, odwołanego po złożeniu rezygnacji, wybrany został Łukasz Jeziorski. Kwietniowe sesje rady dotyczyły zmian w komunikacji miejskiej Wawra i wynagrodzeń dla pracowników administracji i obsługi zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych zlokalizowanych na terenie naszej dzielnicy.
24 grudnia 2012

Grudzień w Radzie Dzielnicy Wawer

Grudzień jest zawsze miesiącem, w którym Rada Dzielnicy ma znacznie mniej pracy. Tradycją jest organizowane przed sesją rady spotkanie opłatkowe Zarządu Dzielnicy, radnych i urzędników, uświetnione w tym roku kolędami śpiewanymi przez dzieci z Klubu Kultury Radość.
17 grudnia 2012

Listopad w Radzie Dzielnicy Wawer

Listopadowa sesja Rady Dzielnicy poświęcona była dwóm sprawom – zmianom w budżecie upływającego roku oraz modyfikacji zakresu działania Komisji Inwestycyjnej Rady Dzielnicy. Zmiany budżetowe związane były z urealnieniem dochodów i wydatków dzielnicy oraz z przeniesieniami środków pomiędzy paragrafami budżetu. Najwięcej dyskusji wywołał pomysł przeznaczenia kwoty 185 tys. zł na zakup fotoradaru.
29 października 2012

Październik w Radzie Dzielnicy Wawer

Tradycyjnie z końcem roku Rada Dzielnicy Wawer zapoznaje się z projektem budżetu na następny rok przygotowanym dla Wawra przez Urząd Miasta. W tym roku projektem tym, zwanym Załącznikiem Dzielnicowym do uchwały budżetowej m. st. Warszawy, radni zajęli się na sesji Rady w dniu 16 października. Podjęto również temat działań w kwestii bezpieczeństwa drogowego w Wawrze.
26 września 2012

Wrzesień w Radzie Dzielnicy Wawer

Wrześniowa sesja Rady Dzielnicy rozpoczęła się od wysłuchania mieszkańców, którzy w trosce o bezpieczeństwo pieszych przygotowali prezentację, mającą wskazać możliwości poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Wawrze. Po wystąpieniu Rada podjęła tematy sesyjne.
29 sierpnia 2012

Wakacje w Radzie Dzielnicy Wawer

Pomimo, że lipiec i sierpień są tradycyjnie czasem odpoczynku dla radnych, sesje i komisje odbywały się równie często jak w zwykłe miesiące. W wakacje odbyły się dwie sesje Rady Dzielnicy. Na obu zajmowano się radami osiedli – na sesji lipcowej przyjęto ich statuty, zaś na sesji sierpniowej wyznaczono termin wyborów do rad osiedli na 18 listopada b.r.

stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
teknosystempracownicy

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń