WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 9 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

Marcin Kurpios

27 czerwca 2012

Czerwiec w Radzie Dzielnicy Wawer - Zarząd Wawra przywrócony

Miesiąc zaczął się niespodziewanie od sesji nadzwyczajnej zwołanej na wniosek klubu radnych PiS. W dniu 5 czerwca br. odwołano cały Zarząd Dzielnicy. Złożono również wniosek o odwołanie Przewodniczącego Rady. W dniu wczorajszym odbyły się dwie sesje - w sprawie odwołania Przewodniczącego i wybrania nowego Zarządu. Finałem całej tej burzy było...wybranie Zarządu w starym składzie.
1 czerwca 2012

Maj w Radzie Dzielnicy Wawer

Maj upłynął bez przeprowadzenia sesji Rady Dzielnicy. Sesja jest zazwyczaj podsumowaniem pewnego etapu pracy Rady, okazją do zapoznania się z postępem prac w komisjach i przedstawienia przez Zarząd działań, które zostały wykonane od poprzedniej sesji przez członków Zarządu.
25 kwietnia 2012

Kwiecień w Radzie Dzielnicy Wawer

Kwietniowa sesja Rady Dzielnicy była pierwszą, którą można było oglądać on-line na stronach internetowych dzielnicy. Posiedzenie rozpoczęło się podsumowaniem dwóch projektów edukacyjnych i wręczeniem podziękowań dla nauczycieli i osób odpowiedzialnych za te przedsięwzięcia.
27 marca 2012

Marzec w Radzie Dzielnicy Wawer

Marcowa sesja Rady Dzielnicy rozpoczęła się przedstawieniem zmian w dochodach dzielnicy. Po dokonanych zmianach budżet dzielnicy wzrósł do kwoty 170 285 461 zł. Omawiano również połączenie gimnazjum i sp przy ul. Wilgi w zespół szkoł. Dalszą część sesji poświęcono podsumowaniu ubiegłego roku.
21 lutego 2012

Luty w Radzie Dzielnicy Wawer

Na lutowej sesji Rady Dzielnicy Wawer powrócił temat Wawerskiego Centrum Kultury, podjęto uchwałę o pewnych przesunięciach w budżecie, a także oficjalnie nadano nazwy ulicom, które z przyczyn formalnych posiadały je tylko zwyczajowo. Rozmawiano o inwestycjach oraz o propozycji przedłużenia linii 215 do stacji Warszawa Gocławek.
26 stycznia 2012

Styczeń w Radzie Dzielnicy Wawer

Na styczniowej sesji Rady Dzielnicy dokonano drobnej zmiany budżetowej na 2012 rok - były to przesunięcia środków. Zapoznano się ze sprawozdaniem z prac Komisji Statutowej, która w br. zakończyła pracę. Przedstawione było również sprawozdanie z wykonania inwestycji w 2011 roku.
30 grudnia 2011

Grudzień w Radzie Dzielnicy Wawer

Grudzień jest zawsze miesiącem wyciszenia. Również Rada Dzielnicy ma w tym miesiącu znacznie mniej pracy. Na grudniowej sesji nie poruszano spraw istotnych dla dzielnicy. Rozpatrywane były jedynie skargi mieszkańców składane na pracę Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami oraz na pracę Zarządu.
5 grudnia 2011

Listopad w Radzie Dzielnicy Wawer

Listopadowa sesja Rady Dzielnicy poświęcona była przede wszystkim kwestii połączenia wawerskich klubów kultury w jedno Wawerskie Centrum Kultury. Poza tym radni zdecydowali o nadaniu imienia Wacława Wojtyszki ulicy odchodzącej od Traktu Lubelskiego.
26 października 2011

Październik w Radzie Dzielnicy Wawer

Na październikowej sesji Rady Dzielnicy opiniowano budżet na przyszły rok. Dzielnica będzie miała do wydania bez mała 170 mln zł. Na inwestycje przewidziano blisko 20 mln zł, z czego prawie połowę na edukację, a około 6 mln zł na inwestycje drogowe. 
21 września 2011

Wrzesień w Radzie Dzielnicy Wawer

W wrześniu odbyła się jedna sesja Rady Dzielnicy Wawer. Radni zajmowali się na niej, między innymi, zmianami w budżecie dzielnicy, opiniowaniem sprzedaży mieszkań komunalnych oraz nadaniem nazwy nowej ulicy.
26 sierpnia 2011

Lato w Radzie Dzielnicy Wawer

Lipiec i sierpień są tradycyjnie czasem odpoczynku dla radnych, okresem rzadszych sesji i komisji. W wakacje odbyła się jedna sesja Rady Dzielnicy Wawer.
6 czerwca 2011

Maj w Radzie Dzielnicy Wawer

W maju odbyła się jedna sesja Rady Dzielnicy Wawer. Radni zajmowali się na niej m.in. zaopiniowaniem zmian w Mikroprogramie Rewitalizacji Dzielnicy Wawer. Na sesji radni otrzymali sprawozdanie Zarządu Dzielnicy z działalności Zarządu w kwietniu. Poruszono także kwestię propozycji zmian komunikacyjnych w Wawrze.
1 czerwca 2011

Czy bać się FERIO WAWER?

W ostatnich dniach w niektórych sklepach w Międzylesiu i Radości pojawiły się ulotki zachęcające mieszkańców do protestu przeciwko budowie nowej galerii handlowej. Galeria ta ma nosić nazwę FERIO WAWER i mieścić się w halach Szpotańskiego na terenie dawnego ZWAR, w bliskim sąsiedztwie stacji kolejowej Warszawa Międzylesie.

Kwiecień w Radzie Dzielnicy Wawer

W minionym miesiącu Rada Dzielnicy zdecydowała o kolejnym połączeniu dwóch szkół – Szkoły Podstawowej nr 86 i Gimnazjum nr 102, mieszczących się w tym samym budynku. Poprawiane są również zawieszone przez Prezydent Warszawy statuty rad osiedli.

stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń