WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 30 maja 2020 r.
Imieniny obchodzą: Joanna, Feliks, Ferdynand

I Halowy Puchar Wawra w piłce nożnej

Sobota, 14 marca 2020

I Halowy Puchar Wawra w piłce nożnej
W sobotę 14 marca 2020  odbedzie się  I Halowy Puchar Wawra w piłce nożnej, który będzie jednym z 4 turniejów w ramach Halowego Pucharu Warszawy. Turniej jest kierowany do wszystkich chętnych drużyn osiedlowych czy firmowych, grać może  każdy od 16 roku życia.  Odbędzie się w hali przy ul. Poezji 5.
 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Praska Liga Piłki Halowej,  a współorganizatorem Obwód Praga-Południe Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.  Turniejowi patronuje Burmistrz Dzielnicy Wawer.  

Zgłoszenia  organizatorzy przyjmują w rofmie elektronicznej pod adresem: maz.praga@zhr.pl oraz telefonicznie +48 608 395 154. 

Drużyny mogą liczyć 12 zawodników,  na boisku gra jednocześnie  po pięciu zawodników. Mecz sędziuje trzech sędziów, dwóch na boisku i trzeci przy stoliku. Sędzia techniczny pilnuje tablicy z wynikami i sporządza protokół pomeczowy,  w którym zapisuje statystyki. Obowiązują  zmiany  hokejowe. Organizatorzy zapewnieją wodę dla uczestników.  Dla najlepszych 3 pierwszych drużyn przewidziane są puchary i medale, a także nagrody i statuetki dla najlepszego zawodnika, króla strzelców i bramkarza i  najlepszego asystującego.

W związku z rosnącą popularnością rozgrywek zawodowej Ligi Futsalu w Warszawie poprzez organizację turnieju organizatorzy chcą propagować dyscyplinę również wśród amatorów. Dlatego też zrodziła się również inicjatywa rozegrania Halowego Pucharu Wawra w ramach Halowego Pucharu Warszawy.

Halowy Puchar Warszawy zorganizowany zostanie w formie 4 turniejów halowych w wybranych dzielnicach Warszawy w marcu i kwietniu 2020 r. II Turniejem kwalifikacyjnym będzie właśnie turniej w naszej dzielnicy. Pozostałe odbędą się:

  • I Turniej kwalifikacyjny 8 marca w Dzielnicy Targówek,
  • III Turniej kwalifikacyjny 28 marca  w Dzielnicy Mokotów,
  • IV Turniej kwalifikacyjny  5 kwietnia 2020r.  w Dzielnicy Żoliborz.

Dwie najlepsze drużyny z każdego turnieju dzielnicowego zdobędą kwalifikacje do turnieju Finałowego, który  rozegrany będzie na hali OSiR Praga Południe przy ul. Siennickiej 40 w sobotę 18 kwietnia 2020r. w godz. 12.00 – 19.00.

Główna nagroda dla zwycięzcy całego turnieju wynosi 2000 zł.

Właśnie mija 18 lat rozgrywek Praskiej Ligi Piłki Halowej. Do Wawra Liga powraca po kilkunastu latach przerwy. W swojej historii PLPH rozgrywki odbywały się, oprócz naszej dzielnicy,  na Pradze-Północ, Pradze Południe i Białołęce. Obecnie systematycznie organizowane są  rozgrywki na hali na Targówku i na sztucznej trawie na Pradze Południe.

W lidze grały drużyny o egzotycznych i dziwnych nazwach np. strażacy tworzyli Edura Rescue Team (dalej gra na Targówku), znajomi Saskersi Old Boys, Saska Kępa, Perkuna Boys, Chaosu,  Abstynenci, Wysokoprocentowi, Alpaga Club, Kofeina Sport, Bijmy Krzyżaka i Prawie Najlepsi i wiele, wiele innych. Był też tajemniczy skrót UDW oznaczający urzędników dzielnicy Wawer oraz CKS czyli Cmentarny Klub Sportowy Grabarz Grochów. W drużynach można było spotkać byłych lub obecnych burmistrzów Wawra, Żoliborza, Targówka czy Ursynowa.

Organizatorzy promują nie tylko grę i zdobyte gole, ale i grę fair play. Dlatego od samego początku są wręczane puchary za najmniejszą liczbę fauli, kartek i grę fair na boisku.

Zapraszamy do zgłaszania się oraz do kibicowania i śledzenia strony www.plph.waw.pl oraz profilu FB PraskaLigaPiłkiHalowej. 


Termin
Sobota, 14 marca 2020
Stalgast

Kalendarz Imprez

Marzec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 30 maja 2020

Koncert teatralny online - Poczytaj mi i zaśpiewaj

Wtorek, 30 czerwca 2020

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o powrocie systemu roweru miejskiego (Veturilo) w Warszawie?

Pomysł dobry, ale w praktyce słabo działa - częste problemy z wypożyczeniem/oddaniem roweru
Świetny pomysł i doskonale się sprawdza w Warszawie
Zbyt często brakuje rowerów na stacjach, z których chciałbym/chciałabym skorzystać
Może być, ale bez rewelacji
Świetnie promuje jazdę na rowerze
Źle, że go wprowadzili, bo teraz trzeba na chodniku (jako pieszy) mieć oczy dookoła głowy, tylu tu rowerzystów
Fajny, ale rowery często się psują
Dobry, ale za mało stacji wypożyczenia
Nie wiem, nie korzystam
Kiepski, w innych miastach to działa lepiej
Co z tego, że są rowery jak prawie wcale nie ma ścieżek rowerowych?
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń