WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

I Halowy Puchar Wawra w piłce nożnej

Sobota, 14 marca 2020

I Halowy Puchar Wawra w piłce nożnej
W sobotę 14 marca 2020  odbedzie się  I Halowy Puchar Wawra w piłce nożnej, który będzie jednym z 4 turniejów w ramach Halowego Pucharu Warszawy. Turniej jest kierowany do wszystkich chętnych drużyn osiedlowych czy firmowych, grać może  każdy od 16 roku życia.  Odbędzie się w hali przy ul. Poezji 5.
 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Praska Liga Piłki Halowej,  a współorganizatorem Obwód Praga-Południe Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.  Turniejowi patronuje Burmistrz Dzielnicy Wawer.  

Zgłoszenia  organizatorzy przyjmują w rofmie elektronicznej pod adresem: maz.praga@zhr.pl oraz telefonicznie +48 608 395 154. 

Drużyny mogą liczyć 12 zawodników,  na boisku gra jednocześnie  po pięciu zawodników. Mecz sędziuje trzech sędziów, dwóch na boisku i trzeci przy stoliku. Sędzia techniczny pilnuje tablicy z wynikami i sporządza protokół pomeczowy,  w którym zapisuje statystyki. Obowiązują  zmiany  hokejowe. Organizatorzy zapewnieją wodę dla uczestników.  Dla najlepszych 3 pierwszych drużyn przewidziane są puchary i medale, a także nagrody i statuetki dla najlepszego zawodnika, króla strzelców i bramkarza i  najlepszego asystującego.

W związku z rosnącą popularnością rozgrywek zawodowej Ligi Futsalu w Warszawie poprzez organizację turnieju organizatorzy chcą propagować dyscyplinę również wśród amatorów. Dlatego też zrodziła się również inicjatywa rozegrania Halowego Pucharu Wawra w ramach Halowego Pucharu Warszawy.

Halowy Puchar Warszawy zorganizowany zostanie w formie 4 turniejów halowych w wybranych dzielnicach Warszawy w marcu i kwietniu 2020 r. II Turniejem kwalifikacyjnym będzie właśnie turniej w naszej dzielnicy. Pozostałe odbędą się:

  • I Turniej kwalifikacyjny 8 marca w Dzielnicy Targówek,
  • III Turniej kwalifikacyjny 28 marca  w Dzielnicy Mokotów,
  • IV Turniej kwalifikacyjny  5 kwietnia 2020r.  w Dzielnicy Żoliborz.

Dwie najlepsze drużyny z każdego turnieju dzielnicowego zdobędą kwalifikacje do turnieju Finałowego, który  rozegrany będzie na hali OSiR Praga Południe przy ul. Siennickiej 40 w sobotę 18 kwietnia 2020r. w godz. 12.00 – 19.00.

Główna nagroda dla zwycięzcy całego turnieju wynosi 2000 zł.

Właśnie mija 18 lat rozgrywek Praskiej Ligi Piłki Halowej. Do Wawra Liga powraca po kilkunastu latach przerwy. W swojej historii PLPH rozgrywki odbywały się, oprócz naszej dzielnicy,  na Pradze-Północ, Pradze Południe i Białołęce. Obecnie systematycznie organizowane są  rozgrywki na hali na Targówku i na sztucznej trawie na Pradze Południe.

W lidze grały drużyny o egzotycznych i dziwnych nazwach np. strażacy tworzyli Edura Rescue Team (dalej gra na Targówku), znajomi Saskersi Old Boys, Saska Kępa, Perkuna Boys, Chaosu,  Abstynenci, Wysokoprocentowi, Alpaga Club, Kofeina Sport, Bijmy Krzyżaka i Prawie Najlepsi i wiele, wiele innych. Był też tajemniczy skrót UDW oznaczający urzędników dzielnicy Wawer oraz CKS czyli Cmentarny Klub Sportowy Grabarz Grochów. W drużynach można było spotkać byłych lub obecnych burmistrzów Wawra, Żoliborza, Targówka czy Ursynowa.

Organizatorzy promują nie tylko grę i zdobyte gole, ale i grę fair play. Dlatego od samego początku są wręczane puchary za najmniejszą liczbę fauli, kartek i grę fair na boisku.

Zapraszamy do zgłaszania się oraz do kibicowania i śledzenia strony www.plph.waw.pl oraz profilu FB PraskaLigaPiłkiHalowej. 


Termin
Sobota, 14 marca 2020
Stalgast

Kalendarz Imprez

Marzec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 15 sierpnia 2020

Bitwa Warszawska

Wtorek, 1 września 2020

Oferta pracy: Instruktor/ka JOGI

Wtorek, 1 września 2020

Powszechny spis rolny

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki
hotel boss

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń