WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 4 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

Folk Evening

Sobota, 18 czerwca 2011

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy serdecznie zaprasza na imprezę plenerową ,,FOLK EVENING", połączoną z Dniem Otwartym w Ochotniczej Straży Pożarnej w Wesołej. Odbędzie się ona dnia 18 czerwca przy ul. 1 Praskiego Pułku 31.

Program organizowanej imprezy obfituje w wiele atrakcji. 

W godzinach 15.00 - 16.30 na scenie odbędą się amatorskie występy, wśród nich zaprezentuje się sekcja fortepianowa działająca przy Ośrodku Kultury pod kierunkiem dr Świetlany Parka, tancerki flamenco z klubu Mambo, a także młodzi saksofoniści, którzy są uczniami p. Alicji Wołyńczyk.

 Ogromną atrakcją będzie koncert mantr i pieśni klasztornych w wykonaniu mnichów z klasztoru Hardhong Khangtsen Drepung Gomang oraz mistrza śpiewu klasztornego Jamyanga Sangaya oraz Othok Tulku Tenzin Damchoe Rinpoche. Klasztor Khangtsen Drepung Gomang jest największym na świecie klasztorem buddyjskim. Jego główna siedziba znajduje się na południu Indii, gdzie mieszka i studiuje około 5000 mnichów. Zwierzchnikiem tej szkoły jest J.Ś. Dalajlama.  

Od godziny 16.30 sceną zawładną zawodowe zespoły folkowe.                       

W pierwszej kolejności, czas zgromadzonej publiczności umilał będzie zespół "LWY MORSKIE" grający szanty. 

Następnie wystąpi zespół „JAR”, grający muzykę starosłowiańską. Artyści zainspirowani słowiańszczyzną oraz wczesnym średniowieczem grają muzykę, którą tworzą w oparciu o muzyczne i liryczne zapisy etnografów oraz podania, legendy i obrzędowość Słowian. Wiele utworów jest ich własną aranżacją muzyczną czy liryczną, jednak zawsze zachowują charakter folkowych kompozycji.

Kolejnym zespołem, który zaprezentuje się przed publicznością – tym razem z muzyką szantową będzie „STARY SZMUGLER”. Zespół miał okazję gościć na scenach największych festiwali w kraju i zagranicą, m.in. w Szwecji, Niemczech i Belgii. Repertuar grupy tworzą autorskie kompozycje, które zaowocowały wydaniem płyt: „Z przemytu”, „5 years old” i „Zobaczyć morze”.

Na zakończenie wystąpi zespół „BAŁKANY ŚPIEWAJĄ”, prezentujący głównie ludowe pieśni bałkańskie. W jego repertuarze znaleźć można również pieśni polskie, wschodniosłowiańskie, tureckie, czy węgierskie, wykonywane       w autorskich aranżacjach. Zespół ten ma na koncie płytę koncertową, wydaną ze środków stypendialnych, przyznanych mu przez Urząd Torunia za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz jeden singiel. Ponadto „Bałkany Śpiewają” są dwukrotnym laureatem Konkursu Piosenki Słowiańskiej we Wrocławiu, artyści grali też na koncertach zagranicznych - w Holandii oraz Albanii.

Nie zabraknie też atrakcji poza sceną. Publiczność będzie mogła przyjrzeć się pokazom ratownictwa, obejrzeć sprzęt gaśniczy znajdujący się na wyposażeniu OSP, a także zwiedzić budynek Straży. Ponadto na terenie imprezy można będzie odwiedzić stoiska z rękodziełem naszych lokalnych artystów (ceramika, malarstwo, filc, decoupage). Dla lubiących wyzwania, przewidzieliśmy konkurs będący nawiązaniem do Nocy Świętojańskiej, na odszukanie Kwiatu Paproci, szczęśliwy znalazca otrzyma nagrodę.

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE!

 

Zaczynamy o godzinie 15:00

Teren Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. 1 Praskiego Pułku 21


Organizator
Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawa
ul. Starzyńskiego 21, 05-075 Warszawa
(22) 773 61 88, (22) 773 55 99
Termin
Sobota, 18 czerwca 2011
stalgast2

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Piątek, 10 lutego 2023

Pijcie Ocet, czyli spektakl w WCK Marysin

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń