WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 24 października 2018 r.
Imieniny obchodzą: Marty, Marcina, Rafała

Alter Wawer – Gaba Kulka

Sobota, 24 lutego 2018

Alter Wawer – Gaba Kulka
Gaba Kulka to postać kultowa na polskiej scenie muzyki „niebanalnej”.
Artystka renesansu XXI wieku. Śpiewa, tworzy piosenki, gra na fortepianie... Efektem jej pracy jest muzyka, której nie da się zaszufladkować. I lepiej tego nie próbować, bo twórcze ego Gaby Kulki wciąż ewoluuje. W muzycznym koktajlu, który rodzi się w jej artystycznej duszy odnajdujemy wyraźne elementy jazzu podparte rockowymi inspiracjami, a wszystko to przyprawione nutami przywodzącymi wspomnienia kabaretowych musicali z czasów Kurta Weilla i Bertolta Brechta. Sama mówi,że: „Dla mnie muzyka jest jak śnienie na jawie. Dzięki niej potrafimy siedzieć zamknięci w pokoju, a w głowie odtwarzać sobie najbardziej fantastyczne historie”. Muzyką skażona genetycznie; jej ojciec, Konstanty Andrzej Kulka, jest wybitnym polskim skrzypkiem i profesorem Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Gaba twierdzi, że kiedy śpiewa nic nie istnieje poza piosenką. I tutaj można się z nią nie zgodzić, bo to, co prezentuje na scenie jest przeznaczone dla istniejącej widowni, fanów, słuchaczy... A tych na jej koncertach nie brakuje.

Na scenie towarzyszyć jej będą: Wojciech Traczyk, absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej, kontrabasista o zjawiskowej wręcz oryginalności brzmienia i głęboko emocjonalnej sile muzycznego wyrazu oraz wybitny, klasycznie wykształcony saksofonista, absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej Michał Fetler, prywatnie wielki miłośnik orkiestr dętych.
Niezwykłe trio i niezwykły koncert, który artyści w sobie tylko wiadomy sposób przemieniają w intrygujący, głęboko zapadający w pamięć muzyczny spektakl.

W Wawerskim Centrum Kultury Gaba Kulka wystąpi 24.02.2018. Bilety w cenie 10,- do nabycia w WCK ul. Żegańska 1a, tel. 22 443 70 73. Patronat medialny Wiadomości Sąsiedzkich.


Organizator
Wawerskie Centrum Kultury
ul. Żegańska 1 a
22 443 70 75
Miejsce
Wawerskie Centrum Kultury
ul. Żegańska 1 a
22 443 70 75
Termin
Sobota, 24 lutego 2018
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń