WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 20 kwietnia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

Opowieści improwizowane Rozdział VI: Roz-wiązania

Piątek, 20 kwietnia 2018

Opowieści improwizowane Rozdział VI: Roz-wiązania
20 kwietnia w Kawiarni Między Wierszami odbędzie się kolejne jazzowe spotkanie pod szyldem Opowieści Improwizowanych. „Tym razem będziemy się opierać na improwizowanym wiązaniu różnych instrumentów i roz-wiązywaniu muzycznych połączeń. Podobnie jak w chemicznych wiązaniach będziemy żonglować instrumentami i dźwiękami tworząc na żywo nowe „cząsteczki” - od solowego brzmienia instrumentu poprzez rozmaite duety i trio po pełne brzmienie kwartetu. – mówi Jakub Paulski, gitarzysta i pomysłodawca projektu Opowieści Improwizowanych.
 

Na saksofonie zagra wrocławski muzyk Adam Bławicki, który jak nikt inny łączy amerykańską tradycje jazzową ze słowiańskim liryzmem i melodyką. Na scenie towarzyszyć mu będzie kontrabasista Rafał Różalski. Razem z Witoldem Janiakiem i Kamilem Miszewskim nagrał płytę „Zagrajcie swoją muzykę…”, gdzie na bazie tradycyjnych melodii ludowych budują jazzową opowieść o naszej kulturze, tradycji i tożsamości. Skład uzupełnią pomysłodawcy Opowieści Improwizowanych – pianista Miłosz Oleniecki i gitarzysta Jakub Paulski. Oleniecki współtworzy muzyczny kolektyw P.Unity, współpracował z m.in. Michałem Urbaniakiem czy Wojtkiem Mazolewskim, jak również i popowymi artystami: Natalią Nykiel, Kasią Lins czy amerykańskim piosenkarzem Nickiem Sinckler. Jakub Paulski współtworzy wiele jazzowych składów, m.in.: Sound of Affection, Jakub Paulski Quartet, Jakub Paulski Trio, jest częścią grupy teatralnej Afront, specjalizującej się w spektaklach improwizowanych.

 

- „Dla każdego z nas improwizacja i swoista uporządkowana swoboda tworzenia muzyki na żywo jest jednym z ważniejszych elementów życia. Przeniesiemy słuchacza w świat naszych autorskich kompozycji. Zaproszeni muzycy przygotowali swoje utwory, które będą wykonane po raz pierwszy w wyjątkowych aranżacjach i oprawie brzmieniowej. Co więcej, część utworów została specjalnie skomponowana na to wydarzenie i będzie miała swoją premierę w Między Wierszami” mówi Jakub Paulski.

 

Opowieści Improwizowane to otwarte dla publiczności spotkania muzyków, których spoiwem jest improwizacja. Każdy z muzyków poprzez swoją wrażliwość, muzyczny zmysł, ale także dzięki wspólnemu zrozumieniu i graniu przekazuje publiczności swoje muzyczne historie, inspiracje i emocje. Do tej pory w ciągu poprzednich Opowieści na spotkania gościli m.in.: skrzypek Jakub Wosik, gitarzysta Mikołaj Poncyliusz, wokalista Rafał Iwański, saksofonista Łukasz Poprawski oraz Franciszek Pospieszalski. Cykl Opowieści Improwizowanych jest współfinansowany przez Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

 

Koncert odbędzie się w ramach wydarzenia Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych 2018.

20 kwietnia,

godz. 19:30

wstęp wolny

Księgarnia Między Wierszami, ul. Grochowska 288


Termin
Piątek, 20 kwietnia 2018
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 23 kwietnia 2019

Muzealne wtorki w Muzeum Narodowym

Czwartek, 25 kwietnia 2019

Ze Strażą Miejską Bezpiecznie

Wtorek, 30 kwietnia 2019

Dowóz dzieci niepełnosprawnych

Zgłoś wydarzenie

kredyt
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Którą z kategorii portalu Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wiadomości
Artykuły
Historia
Sport
Kultura
Szkolne wieści
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń