WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 24 stycznia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Muzyczna Akademia Pana Kleksa

Niedziela, 3 czerwca 2018

Muzyczna Akademia Pana Kleksa

W dniu 3 czerwca o godz. 17.30 Pan Kleks (Jerzy Machowski) wraz z Księdzem Antonio Vivaldim (kukła sterowana sznurkami) zapraszają na rodzinny spektakl muzyczny „Pan Kleks z wizytą u Vivaldiego - Cztery Pory Roku”. Spektakl został przygotowany przez Piotra Salabera, Annę Dereszowską i Natalię Walewską specjalnie na prezentację w ramach IX edycji Wawer Music Festival. Realizacji podjęli się soliści, aktorzy oraz Bajkowa Orkiestra Kameralna z Gdyni.
Młodzi słuchacze zobaczą samego Antonio Vivaldiego – kukiełkę, która będzie oprowadzała nas po świecie związanym z porami roku. Cykl barokowych koncertów skrzypcowych „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego to ikona baroku. Vivaldi miał niezwykłą wyobraźnię muzyczno-plastyczną. Wiele swoich koncertów opatrzył zapowiadającymi ukryty program tytułami, wpisuje się w to również cykl poświęcony porom roku. Doskonale operował kontrastami (tempa, dynamiki, nastroju), wciąż zaskakując słuchaczy i dostarczając im bardzo silnych emocji. 
Jego muzyka instrumentalna świetnie nadaje się dla najmłodszych, tworząc barokowy teatr uczuć. Dzięki geniuszowi kompozytora najmłodsi mieszkańcy dzielnicy Wawer poznają jeden z najznakomitszych przykładów muzyki ilustracyjnej, która naśladuje dźwięki i zjawiska spotykane w rzeczywistym świecie, na przykład dźwięki letniej burzy, potoku, śpiewy ptaków . 
Muzyka jest najlepszym sposobem na rozwinięcie dziecięcej wyobraźni, pobudza pracę mózgu i uwrażliwia. Udział najmłodszych mieszkańców Wawra w koncercie to dbanie o zwiększanie i pogłębianie aktywnego uczestnictwa w kulturze, rozwijanie fantazji i wyobraźni, wychowywanie nowego pokolenia dzieci wrażliwych, pełnych empatii i dobra. To przede wszystkim inwestycja w przyszłość.

Gość honorowy – Dyrektor Grażyna Seroka z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 92 w Aninie.

Wstęp wolny.


Termin
Niedziela, 3 czerwca 2018
stalgast noworoczny

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 24 stycznia 2019

Zaproszenie na gabinet VR

Piątek, 25 stycznia 2019

Spotkanie w 75 rocznicę walki Armii Krajowej w Radości w 1944r. - 25 stycznia 2019 r.

Sobota, 26 stycznia 2019

III Marsz Śladami Powstańców Styczniowych 1863 r.

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń