WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 24 stycznia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Dzień Dziecka na Grochowskiej

Sobota, 2 czerwca 2018

Dzień Dziecka na Grochowskiej
W tym roku Dzień Dziecka na Grochowskiej odbędzie się w towarzystwie zwierząt! Mini-koncerty, warsztaty muzyczne, fotobudka i malowanie twarzy oraz alpaki – tego dnia na najmłodszych będą czekały różnorodne atrakcje.
 
Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza do wspólnej zabawy już w najbliższą sobotę 2 czerwca od godziny11:00.

Zwierzęta to główny motyw tegorocznego Dnia Dziecka, organizowanego przez Orkiestrę Sinfonia Varsovia. Wydarzenie rozpocznie interaktywna baśń muzyczna pt. Skrzypczaki, będąca częścią cyklu Księżniczka Muzalinda. Opowieść o energicznej Księżniczce, która z pomocą wróżek, skrzatów i innych magicznych stworzeń poznaje świat muzyki oczaruje tak młodsze, jak i starsze dzieci. Baśniowe przygody zilustruje muzyka grana na żywo.

O godzinie 11 rozpoczną się również warsztaty Akcji Labirynt. Uczestnicy zabawy będą mogli poznać całą paletę brzmień, drzemiących w tradycyjnych instrumentach oraz nowe formy ekspresji dźwiękowej, jak na przykład beatbox. Zajęcia odbędą się w zabytkowych murach Budynku Głównego, które tego dnia zamienią się w artystyczny labirynt.

Nie zabraknie też żywych zwierząt – na polanie w siedzibie orkiestry pojawią się alpaki! Te przyjazne zwierzęta są znane z właściwości terapeutycznych i miękkiego futerka. Po spotkaniu ze stadkiem łagodnie usposobionych alpak będzie można wziąć udział w warsztatach robienia tych zwierząt z balonów. Dzieci będą miały także okazję przemienić się w tygrysa, pandę bądź inne egzotyczne stworzenie dzięki kredkom do malowania twarzy, a efekt będzie można uwiecznić na zdjęciu z fotobudki.

To jednak nie koniec atrakcji! O pełnych godzinach (od 12:00 do 15:00 włącznie), na orkiestrowej polanie będzie można obejrzeć spektakle Małego Teatru Ilustracji, inspirowane japońską sztuką teatralną. Widowiska składają się z inspirujących obrazów, dopełnionych dźwiękami marimby, stanowiących tło dla muzycznych przedstawień. Z kolei w Sali Prób, która na ten czas przemieni się w Muzyczne Zoo, odbędą się mini-koncerty (12:30, 13:30, 14:30), podczas których będzie można spotkać zwierzęta wyczarowane z dźwięków instrumentów.

Na zakończenie Dnia Dziecka, zapraszamy na koncert, na którym uśmiechną się nie tylko dzieci! O godzinie 16:00 w Pawilonie Koncertowym muzycy zespołu Etnos Ensemble spróbują odnaleźć… Reksia! W poszukiwaniu bajkowego psiaka pomoże Teatr Lalek Marka Żyły, a ich perypetie dopełni żywiołowa mieszanka muzyki jazzowej, bałkańskiej, słowiańskiej i żydowskiej.

Dla wszystkich dzieci wstęp wolny. Dla rodziców i opiekunów na koncert zespołu Etnos Ensemble obowiązują bilety w cenie 2 zł.

Więcej informacji na stronie: www.sinfoniavarsovia.org


Termin
Sobota, 2 czerwca 2018
stalgast noworoczny

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 24 stycznia 2019

Zaproszenie na gabinet VR

Piątek, 25 stycznia 2019

Spotkanie w 75 rocznicę walki Armii Krajowej w Radości w 1944r. - 25 stycznia 2019 r.

Sobota, 26 stycznia 2019

III Marsz Śladami Powstańców Styczniowych 1863 r.

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń