WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 24 stycznia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Koncerty dla całej rodziny „NIEKOŃCZĄCA SIĘ PODRÓŻ”

Niedziela, 10 czerwca 2018

Koncerty dla całej rodziny „NIEKOŃCZĄCA SIĘ PODRÓŻ”
Chór Dziecięcy MILLE VOCI i Grupa Wokalna zapraszają w muzyczną podróż dookoła świata. Tegoroczny projekt kończymy dwoma koncertami: „Niekończąca się podróż” (10.06) oraz „Morska przygoda” (18.06). Opowiemy o tym, jakie korzyści płyną z podróżowania, aby zacząć wakacje z fantazją oraz ciekawością świata!
 

10 czerwca 2018 godz. 16:00

Prom Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23.

18 czerwca 2018 godz. 18:00

Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2.

WSTĘP WOLNY

Chór Dziecięcy MILLE VOCI to nie tylko próby dwa razy w tygodniu i nauka śpiewu. To także koncerty, wycieczki, warsztaty, a przede wszystkim przyjaźń i zabawa. W każdym semestrze towarzyszy nam jakaś myśl przewodnia, która odzwierciedla się zarówno w repertuarze, jak i w tematyce zajęć. W ramach projektu z każdą grupą wiekową podróżowaliśmy inaczej i w inne strony świata. Najstarsza grupa podróżowała muzycznie – w piosenkach z Zambii, Meksyku, Japonii i Izraela. Dla młodszych była to podróż po świecie wyobraźni, literatury i świecie naszych piosenek, a spotkania z bohaterami utworów były pretekstem do rozmów z dziećmi i różnorodnych zajęć (m.in. dramowych i plastycznych).

Piosenka o poliglocie to nauka słówek w różnych językach, ale też zachęta do poznawania świata i obcych języków, które dają większą wolność w podróżowaniu i nie tylko. W piosence o autokarowej wycieczce do oceanarium poruszamy temat dobrego przygotowania się do podróży. Piosenka o zagrożonych gatunkach to ważna dyskusja o empatii, odpowiedzialności, świadomości ekologicznej, a przy okazji bajkach i baśniach, które stracą sens, jeśli ich bohaterowie (Król Lew, Wilk z Czerwonego Kapturka i wiele innych) przestaną istnieć. Piosenka o myszce w okularach to zachęta do czytania  i wędrówka „z głową w chmurach” czy „między wierszami”. Wreszcie piosenka o rozbitku to niekończące źródło inspiracji do naszych morskich podróży w wyobraźni.

Piosenka o rozbitku zainspirowała nas do oparcia fabuły gry terenowej na postaciRobinson Crusoe.Podczas gry wszyscy byliśmy rozbitkami. Nie rywalizowaliśmy, lecz współpracowaliśmy. Spotkaliśmy Dobrą Syrenkę z listem w butelce i przesłaniem dla każdego z nas, ułożyliśmy własną szantę o naszym chórze (wykonamy ją na koncercie 18.06.), tańczyliśmy, szukaliśmy skarbów, a Zły Pirat dowiedział się od nas, co jest prawdziwą wartością i w zamian za tę wiedzęoddał nam szczątki naszego statku, byśmy mogli bezpiecznie wydostać się z wyspy i wrócić do domu.  Z rozmów o Robinsonie wynikło wiele ważnych spostrzeżeń o tym, czym naprawdę jest dom, jak ważna jest dla nas rodzina i przyjaciele, ile trzeba mieć odwagi, by realizować pasje.

Dyskusją o rozbitku otworzyliśmy temat kolejnego semestru, temat wolności. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości jesieniązaprosimy na koncert „Podróż ku wolności”. …bo wolność nie jest nam dana raz na zawsze, wolność jest jak podróż.

Do zobaczenia na koncertach!

 

 

 

 


Termin
Niedziela, 10 czerwca 2018
stalgast noworoczny

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 24 stycznia 2019

Zaproszenie na gabinet VR

Piątek, 25 stycznia 2019

Spotkanie w 75 rocznicę walki Armii Krajowej w Radości w 1944r. - 25 stycznia 2019 r.

Sobota, 26 stycznia 2019

III Marsz Śladami Powstańców Styczniowych 1863 r.

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń