WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 27 maja 2020 r.
Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

Z prac Rady Dzielnicy

Czwartek, 18 października 2018

Wrześniowa sesja Rady Dzielnicy została zdominowana przez sprawy komunikacji miejskiej oraz zaopatrzenie dzielnicy w wodę. Zaproszeni goście z ZTM byli szczegółowo przepytywani o plany dotyczące zmian w komunikacji autobusowej i stworzenie przyszłościowej strategii rozwoju komunikacji dla naszej dzielnicy. Najważniejszą bieżącą sprawą była kwestia budowy pętli autobusowej przy ul. Granicznej. Jak się mogliśmy dowiedzieć, jej budowa ma potrwać jeszcze do końca roku (o ile nie przeszkodzi zima).
 
Po jej zakończeniu zostaną zmienione trasy autobusów 502, 411 oraz 173, tak że będą przejeżdżać przez całe osiedle Stara Miłosna i kończyć bieg na tej właśnie pętli. Nie jest za to planowane przedłużenie trasu autobusy 525, gdyż spowodowałoby to konieczność zmniejszenia częstotliwości jego kursowania. Podobnie jak nie jest planowane przedłużenie do Starej Miłosny autobusu nocnego N25. Jak podkreślali przedstawiciele, cały czas jest aktualna propozycja dla dzielnicy, aby zlikwidować autobus 411 i w zamian za to zwiększyć dwukrotnie częstotliwość kursowania autobusu 502. Pytani o coraz częstsze spóźnienia SKM-ki przedstawiciele ZTM wyjaśnili, że są one spowodowane permanentnymi awariami sieci kolejowej PKP, na które to ZTM nie ma wpływu. Poruszano także sprawę instalacji nowych wiat przystankowych. W tym roku powstało ich tylko 6, z tego i tak zakup 3 sfinansowała nasza Dzielnica. Dowiedzieliśmy się, że na przyszły rok planowane jest postawienie 100 nowych wiat, ale ile z nich trafi do Wesołej, jeszcze nie wiadomo.

Spotkanie z przedstawicielami MPWiK miało zdecydowanie bardziej gorący klimat. A to za sprawą jakości wody, jaka docierała do kranów w osiedlu Zielona po podłączeniu tego osiedla do wodociągu centralnego. Jak zapewniali przedstawiciele Spółki, woda płynąca do Wesołej (pobierana spod dna Wisły) po oczyszczeniu jest najwyższej światowej jakości. Problemy z jej jakością w naszych kranach spowodowane są faktem, że rurociągi wesołowskie mają już nawet po 30 lat i są pełne osadów. Po przełączeniu do wodociągu centralnego woda płynie nie dość, że pod większym ciśnieniem, to jeszcze w drugą stronę niż dotychczas, co powoduje wypłukiwanie tych osadów. Obecnie po kilku akcjach płukania wodociągów sytuacja się poprawia. Obecny na sesji wiceprezes MPWiK zapowiedział, że osoby zgłaszające reklamacje na jakość wody otrzymają rekompensaty w rachunkach za wodę. Obiecał także rozważenie takiej rekompensaty „z urzędu” dla wszystkich odbiorców wody. Zapowiedział też zorganizowanie spotkania z mieszkańcami, na którym Spółka ma się wytłumaczyć z problemów, jakie dotknęły naszych mieszkańców.

W roku przyszłym do wodociągu centralnego będzie podłączane osiedle Stara Miłosna. Jest nadzieja, że tam problemy będą ciut mniejsze, gdyż nie będzie zmieniany kierunek przepływu wody. Osiedle Centrum i Wola Grzybowska będą podłączane najwcześniej w roku 2021.

Kolejnym punktem miało być spotkanie z przedstawicielami ZMID w sprawie przedstawienia koncepcji tunelu pod torami kolejowymi w ciągu ul. Raczkiewicza. Niestety, po raz kolejny zasłaniając się brakiem rozstrzygnięć, przedstawiciele ZMID nie pojawili się na sesji. Radni zdecydowali w tej sytuacji, że skoro oni nie chcą pojawić się u nas, Burmistrz Dzielnicy wybierze się do ZMID. I postara się o zorganizowanie spotkania, jeśli nie na sesji, to chociaż na posiedzeniu Komisji Infrastruktury.

Następnie Rada zaopiniowała dwa pakiety korekt tegorocznego budżetu (głównie zwiększając otrzymane z Miasta środki na utrzymanie oświaty), zapoznała się z informacją o kosztach i źródłach finansowania Pikniku Wesoła, protokołem Komisji Rewizyjnej oraz informacją (a właściwie brakiem informacji) o postępowaniu w sprawie WOW.

Kolejna sesja Rady Dzielnicy zaplanowana jest na dzień 18 października br. Program sesji będzie dostępny na 7 dni wcześniej w Internecie. Sesja rozpocznie się o godz. 14.00 w sali Rady w budynku naszego Urzędu Dzielnicy. Zainteresowanych serdecznie zapraszam.

 


Termin
Czwartek, 18 października 2018
Stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Środa, 27 maja 2020

Wernisaż wystawy Bogdana Stodulnego

Wtorek, 30 czerwca 2020

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o powrocie systemu roweru miejskiego (Veturilo) w Warszawie?

Pomysł dobry, ale w praktyce słabo działa - częste problemy z wypożyczeniem/oddaniem roweru
Świetny pomysł i doskonale się sprawdza w Warszawie
Zbyt często brakuje rowerów na stacjach, z których chciałbym/chciałabym skorzystać
Może być, ale bez rewelacji
Świetnie promuje jazdę na rowerze
Źle, że go wprowadzili, bo teraz trzeba na chodniku (jako pieszy) mieć oczy dookoła głowy, tylu tu rowerzystów
Fajny, ale rowery często się psują
Dobry, ale za mało stacji wypożyczenia
Nie wiem, nie korzystam
Kiepski, w innych miastach to działa lepiej
Co z tego, że są rowery jak prawie wcale nie ma ścieżek rowerowych?
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń