WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 2 lipca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Jagoda, Urban, Otton

5-lecie chóru Cantate Dei Gloriam

Niedziela, 2 czerwca 2019

5-lecie chóru Cantate Dei Gloriam

Chór parafialny „Cantate Dei Gloriam” (tł. śpiewajcie chwałę Bogu) to czterogłosowy chór mieszany działający przy parafii św. Hieronima w Starej Miłośnie. Został założony w kwietniu 2014 r. przez ks. Łukasza Szczeblewskiego, ówczesnego rezydenta parafii i jednocześnie dwuletniego opiekuna chóru. Tworzy go około 20-osobowa grupa parafian i sympatyków parafii św. Hieronima, którzy na cotygodniowych próbach regularnie kształtują swój warsztat muzyczny. Chórowi przewodniczy dyrygentka Małgorzata Sobieszek – absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie.

Chór wykonuje pieśni o tematyce zarówno religijnej, jak i świeckiej z podziałem na głosy i w różnych językach, a od momentu powstania zdołał ich przygotować ponad 90. Wśród nich znajdują się transkrypcje wielogłosowe popularnych pieśni kościelnych, kolędy oraz utwory znanych kompozytorów, m.in.: Jana Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händla, Josepha Haydna, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Edwarda Elgara, Jacques’a Berthiera, Mikołaja Gomółki, Wacława z Szamotuł, Jana Maklakiewicza, Mariana Sawy czy Pawła Bębenka.

Chór aktywnie włącza się w życie parafii. Organizuje coroczne koncerty bożonarodzeniowe i wielkanocne, uczestniczy w niedzielnych mszach świętych, a także w innych uroczystościach kościelno-państwowych. Ponadto w 2016 i 2018 roku chór zdobył srebrny dyplom podczas I i III Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej CANTANTES LUBLINENSIS w kategorii „chóry parafialne”.

W ramach obchodów pięciolecia chór zaprasza w niedzielę 2 czerwca o godz. 19:00 na uroczysty koncert, który odbędzie się w kościele św. Hieronima w Starej Miłośnie. Na tę okazję chór przygotowuje utwory zarówno religijne, jak i rozrywkowe, w tym „Ave Maria” G. Cacciniego, „A Little Jazz Mass” B. Chilcotta, „Arię na strunie G” J. S. Bacha, „Afrykański hymn o pokój” oraz „Misericordias Domini” H. Botora.

 


Termin
Niedziela, 2 czerwca 2019


Stalgast

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 2 lipca 2020

Uratuj życie, oddaj krew na Pradze-Południe

Piątek, 3 lipca 2020

Scena Muzyczna w Stacji: Orkiestra Ludwika Sarskiego + Brzdąc

Sobota, 4 lipca 2020

Bezpłatne badania mammograficzne

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń