WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 19 września 2020 r.
Imieniny obchodzą: Konstancja, January

Z prac Rady Dzielnicy

Środa, 16 września 2020

W okresie wakacji Rada Dzielnicy obradowała dwukrotnie, z powodu zagrożenia COVID-19 oba razy w trybie zdalnym. Pierwsza z sesji odbyła się 8 lipca. W porządku obrad znalazły się informacje: o funkcjonowaniu OSP w dzielnicy, o stopniu zaawansowania robót inwestycyjnych i remontów w dzielnicy, o pracach związanych z zagospodarowaniem wód deszczowych i na temat prac nad przebiegiem WOW przez teren dzielnicy. 
 
W tej ostatniej sprawie, tak istotnej dla naszej dzielnicy, nadal nic się nie dzieje, a wszystkie wiążące rozstrzygnięcia są odkładane w nieskończoność. Co do zagospodarowania wód deszczowych, to zostały przedstawione informacje o doraźnych rozwiązaniach, których wdrożenie dość skutecznie chroniło większość obszarów dzielnicy przed rzadko spotykanymi nawałnicami, jakie przechodziły nad Warszawą w tym roku. Niestety główny odbiornik wody deszczowej w osiedlu Stara Miłosna, czyli Kanałek Wawerski, ciągle jest w zarządzie spółki Wody Polskie, a starania Dzielnicy o przejęcie zarządzania nim, choćby koszenia brzegów i wybierania śmieci, ciągle są odrzucane. Co do zaawansowania robót inwestycyjnych, to mimo epidemii COVID-19 nasz Wydział Infrastruktury radzi sobie całkiem dobrze i większość idzie planowo bez większych komplikacji.

W porządku obrad było także rozpatrzenie skargi jednego z mieszkańców na działania Zarządu. Zgodnie z rekomendacją Komisji Skarg, Wniosków i Petycji  prawie jednomyślnie został ona uznana za bezzasadną.

Kolejna sesja odbyła się 26 sierpnia. W porządku obrad było rozpatrzenie uchwały opiniującej cały pakiet drobnych przesunięć środków finansowych, głównie związanych z brakiem możliwości wydatkowania jakichś środków lub koniecznością ich wydania ze względu na zagrożenie wirusem COVID-19. Następnie Rada zapoznała się z: informacją o wykonaniu budżetu za I półrocze 2020 roku, sprawozdaniem statystycznym z pracy wydziałów, informacją o stopniu zaawansowania robót inwestycyjnych i remontów placówek oświatowych oraz przygotowaniu oświaty do nowego roku szkolnego. W tej ostatniej kwestii, to można by oceniać i komentować niektóre decyzje organów rządowych tak długo, że aż ręce opadają. Pozwolę sobie jedynie na komentarz, że w zalewie absurdów, przy braku informacji i ciągłych zmianach generowanych przez MEN i GIS cudem jest, że od 1 września nasze dzieci w ogóle poszły do szkół. A tym cudem w przypadku Wesołej (jak i pewnie wszystkich polskich samorządów) była tytaniczna praca wykonana przez dyrekcje szkół, nauczycieli i dzielnicowy Wydział Oświaty, za co składam wszystkim zaangażowanym w te prace gorące podziękowania.

Kolejna sesja Rady Dzielnicy już 16 września br. o godz. 14.00, także w formie zdalnej, ale jak zwykle z transmisją internetową, do której oglądania zainteresowanych serdecznie zapraszam.

Przewodniczący Rady Dzielnicy

Marcin Jędrzejewski


Termin
Środa, 16 września 2020
Stalgast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 19 września 2020

Trzecia zbiórka śmieci na plażach nad Wisłą w Warszawie

Sobota, 19 września 2020

Muranów w sobotę będzie świętował

Sobota, 19 września 2020

Standardowy sobotni wieczór, czyli ulubione jazzowe standardy

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce wywołuje u Ciebie duży niepokój?

zdecydowanie nie
raczej nie
trudno powiedzieć
raczej tak
zdecydowanie tak
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń