WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 29 października 2020 r.
Imieniny obchodzą: Wioletty, Serafina, Felicjana

Muranów w sobotę będzie świętował

Sobota, 19 września 2020

Muranów w sobotę będzie świętował
Pokazy starych zdjęć Muranowa, spacery po osiedlu, warsztaty woskowijek i podwórkowy salon gier to tylko niektóre atrakcje Święta Muranowa, które obchodzone będzie 19 września (sobota).
 

Ci, którzy w sobotę w godz. 11-15 znajdą się na Muranowie, będą mogli wybierać spośród ofert 14 instytucji mieszczących się na tym osiedlu. W programie znalazły się gry, zabawy i animacje dla dzieci, spacery dla trochę starszych, ale także ciekawe pokazy, jak np. druku 3D.


- Święto Muranowa to projekt organizowany od kilku lat, łączący wiele wcześniejszych wydarzeń w jedno duże, wrześniowe  – mówi Marek Ślusarz z fundacji „Jeden Muranów”. - Wspólnie z Partnerstwem dla Muranowa, zrzeszającym instytucje i firmy z naszego osiedla, postanowiliśmy rozszerzyć jego formułę.

W tym roku Święto Muranowa mimo ograniczeń organizowane jest z dużym rozmachem. Wydarzenia odbywać się będą jednocześnie w 14 punktach. W każdym z nich będzie można otrzymać specjalną naklejkę. Ci, którzy zbiorą ich najwięcej, otrzymają upominki. 


Specjalne propozycje na ten dzień przygotowali: 

1. CAM Nowolipie. Nowolipie 25B. W naszym ogrodzie – spotkanie w Ogrodzie Społecznościowym CAM Nowolipie. Godz. 11.00-14.00, oprowadzanie z przewodnikiem po Ogrodzie Krasińskich. Godz. 11.00-12.30. Spotkanie przy bramie głównej ul. Stare Nalewki (dawna ul. Powstańców Getta).

2. Klubokawiarnia Jaś @ Małgosia Warsztaty woskowijek. Mimo, że nazwa brzmi egotycznie – woskowijki są nam bliskie, ekologiczne i ekonomiczne w użyciu. Stosuje się je do pakowania produktów spożywczych, są wielorazowego użycia, a ich konserwacja polega na przemyciu letnią wodą z dodatkiem mydła. Start warsztatów o godzinach 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 

3. Fundacja Jeden Muranów Miła 22 Gry, zabawy, animacje dla dzieci i dorosłych

4. Kino Muranów, Darmowy pokaz filmu francuskiego "Poznajmy się jeszcze raz"

Godz. 11:15,  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odbioru darmowych wejściówek w kasie 

5. Międzypokoleniowa Klubokawiarnia i Wolskie Centrum Kultury ul. Anielewicza 3/5
Druk toreb bawełnianych i inne atrakcje.

6. Młodzieżowy Dom Kultury "Muranów" im. C. K. Norwida zaprasza do zabaw na świeżym powietrzu, do działań plastycznych i ruchowych.

7. Ognisko "Muranów" z Centrum Wspierania Rodzin "Rodzinna Warszawa" Dzielna 17A/15

Podwórkowy Salon Gier, a w nim: - Droga Strachu"- mega gra planszowa XXL. - "Mega Connect"- wersja XXL gry 4 w rzędzie, - "Mega Jenga"- wersja XXL, - Mega bierki, - Kręgle, - "Koło Komunikacji"

- "Koło Współpracy",  "Marker Współpracy", "Kładka zaufania" , Bańki , Wszystkie zabawy będą odbywać się równolegle- wg potrzeb uczestników Święta, 

8. Muzeum POLIN: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza muranowian i muranowianki na wystawę „Tu Muranów” mieszkańców i bywalców. Wstęp na wystawę tego dnia w specjalnej, ulgowej cenie 15 zł.

9.Wspólnota Smocza 24 Spotkajmy się na podwórku Smocza 24!  Obejrzymy na dużym ekranie stare zdjęcia z Muranowa, a dzieci wezmą udział w zawodach w konkurencjach: tor przeszkód, kręgle, rzut do celu.

10. Cafe Po Woli (Spółdzielnia socjalna Wola)– Smocza 3. Wystawa międzypokoleniowa 16.00-19.00

11. Stacja Muranów -
Spacer Osiedle pomnik. Architektoniczna utopia. Prowadząca: Beata Chomątowska. start: godz. 11:00 (Stacja Muranów). Czas: 1,5 godziny.
Muralów. Spacer szlakiem muranowskich murali. Prowadzący: Łukasz Prokop. start: września godz. 13:00, czas: 1,5 godziny.

12. Sygnis New Technologies SHOWROOM TECHNOLOGICZNY al. Solidarności 78 – uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć na własne oczy, jak wygląda proces druku 3D. Każdy będzie mógł poczuć się jak zwycięzca, trzymając w dłoni kultową statuetkę Voice of Poland – jedną z wielu realizacji firmy. Cieszyć się wspomnieniami ze Święta Muranowa pomogą gadżety, które otrzymają goście lokalu podczas wizyty.

13. 4Elements -  memory dla najmłodszych, quiz z wiedzy o pływaniu dla starszych, z możliwością wygrania vouchera na miesiąc pływania.

Szczegóły na #PrzepisnaMuranów.Termin
Sobota, 19 września 2020
Stalgast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 29 października 2020

Spotkanie on-line Artystyczne zaduszki - Melodie Jesieni

Czwartek, 29 października 2020

Dyżury radcy prawnego w dzielnicy Praga-Południe

Czwartek, 29 października 2020

Seans w ODTPogodna - Wysoka Dziewczyna

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Październik/jesień to dla mnie przede wszystkim:

Piękny czas wyciszenia i uspokojenia po dynamicznym lecie
Czas refleksji i zadumy
Sezon na przeziębienia i grypę
Pora roku jak każda inna, nie zwracam na to uwagi
Moment dobry na zmiany w życiu
Smutne rozstanie z latem
Wszystko powyższe :)
Żadne z powyższych
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń