WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 17 września 2021 r.
Imieniny obchodzą: Justyna, Narcyz, Franciszek

Darmowe czipowanie psów oraz wystawa

Sobota, 10 lipca 2021

Darmowe czipowanie psów oraz wystawa
Zapraszamy wszystkich chętnych na darmowe czipowanie psów w sobotę 10 lipca w godzinach 11 - 15 przy ul. Starego Doktora 1 (obok Ośrodka Sportu i Rekreacji "Syrenka").

Czipowanie będzie towarzyszyło wystawie plenerowej "Schronisko Na Paluchu - 20 lat w służbie zwierzętom", którą będziecie mogli oglądać w Wawrze od 8 do 22 lipca.

Kochasz swojego psa? Podaruj mu wyjątkowy prezent – tożsamość.

Prosimy zabrać ze sobą dowód osobisty i książeczkę zdrowia psa.
Czipowanie to jedno małe ukłucie, a zabezpieczenie na całe psie życie.

Czipy będą bezpłatnie zarejestrowane w międzynarodowej bazie Safe Animal.

Link do wydarzenia https://www.facebook.com/events/1022107451931364?active_tab=about


W tym roku obchodzimy także 20-lecie Schroniska „Na Paluchu” jako jednostki miejskiej m.st. Warszawy. Przez ten czas Schronisko zapewniło opiekę ponad 80 000 bezdomnych, porzuconych zwierząt, 80.000 zwierząt, które zawiódł człowiek i które dzięki wysiłkowi Schroniska „Na Paluchu” ponownie rozpoczęły życie u boku kochających ludzi.

Za Schroniskiem 20 lat wytężonej pracy i wielkich zmian – zarówno tych dotyczących infrastruktury, skutecznego doboru personelu, jak i zwiększenia roli wolontariatu, standardów opieki czy procedur adopcyjnych. Kiedy w 2001 roku Schronisko „Na Paluchu” rozpoczynało swoją działalność jako jednostka miejska powołana do niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom, schronisko wyglądało „nieco” inaczej niż obecnie. Niespełna 800 psów i 300 kotów, prowizoryczne pawilony, zniszczone, przepełnione boksy, niedostatek personelu, brak infrastruktury, niedostateczna opieka weterynaryjna. W 2001 roku „Paluch” pełnił raczej rolę izolatorium, dziś jest schroniskiem, które skutecznie niesie pomoc potrzebującym zwierzętom, wyprowadza je z bezdomności. Z miejsca długotrwałego pobytu, w nadmiernym zagęszczeniu i niewygodzie, stało się jedynie przystankiem, epizodem w życiu zwierząt.


Wystawa jest świetną okazją, żeby zapoznać się z archiwalnymi materiałami dotyczącymi schroniska i prześledzić, jak przez lata zmieniało się to miejsce. Jest wspomnieniem, ale też zapowiedzią tego, co można zobaczyć, odwiedzając  Schronisko „Na Paluchu”, zaproszeniem do odwiedzin naszych podopiecznych w miejscu ich czasowego pobytu.


Termin
Sobota, 10 lipca 2021
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń