WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 19 października 2021 r.
Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita

Gdzie inwestować w akcje? - poznaj największe giełdy świata!

Czwartek, 8 lipca 2021

Gdzie inwestować w akcje? - poznaj największe giełdy świata!
Inwestycje w akcje cieszą się ogromną popularnością od dawna. W ostatnich latach znacznie zwiększyła się jednak dostępność giełd, ponieważ inwestorzy z całego świata mogą inwestować w aktywa za pomocą platform internetowych. Przyjrzyjmy się zatem kilku największym giełdom świata, na których można kupić akcje i inne instrumenty finansowe spółek z różnych państw.

NYSE

Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych (NYSE) to największa na świecie giełda papierów wartościowych pod względem wysokości obrotu i kapitalizacji rynkowej notowanych papierów wartościowych. NYSE jest domem dla ponad 2400 spółek o łącznej kapitalizacji rynkowej przekraczającej 25 bilionów dolarów. Została założona w 1792 roku i znajduje się na Wall Street w Nowym Jorku. Handel na giełdzie codziennie rozpoczyna ktoś inny (np. politycy lub celebryci). Sesje NYSE odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 09:30–16:00 (15:30–22:00 czasu polskiego). Wyjątek stanowią jedynie święta federalne, kiedy giełda jest zamknięta.

NASDAQ

Drugą największą na świecie i drugą amerykańską giełdą papierów wartościowych jest NASDAQ. Giełda powstałą w 1971 roku jako pierwszy całkowicie elektroniczny system obrotu papierami wartościowymi na świecie. Na giełdzie handluje się głównie akcjami firm z branży technologii i IT, jednak w ostatnich latach pojawia się również wiele spółek z branży biotechnologii, medycyny i finansów. Ze względu na to, że w skład indeksu wchodzą głównie firmy technologiczne, inwestorzy mogą teoretycznie liczyć na większy zysk – notowania firm technologicznych mają tendencję do szybszego wzrostu niż w innych branżach.

Shanghai Stock Exchange

Shanghai Stock Exchange (SSE), czyli Szanghajska Giełda Papierów Wartościowych, to jedna z największych azjatyckich giełd (obok Tokio Stock Exchange). Chiny, pomimo swojego ustroju, mogą pochwalić się trzema „giełdami-gigantami” – poza SSE są to Hong Kong Stock Exchange i Shenzhen Stock Exchange. Shanghai Stock Exchange powstała w 1990 roku i można na niej znaleźć wiele międzynarodowych firm (głównie z Azji). Minusem dla inwestorów z Europy może być różnica czasowa, ponieważ handel odbywa się nocą (oczywiście w Chinach jest wtedy dzień).

Euronext

Euronext znana również jako NYSE Euronext to europejską giełdą papierów wartościowych i instrumentów pochodnych, na której można kupić akcje największych firm z Europy Zachodniej i USA. Giełda powstała stosunkowo niedawno – w 2000 roku, na skutek połączenia giełd w Amsterdamie, Brukseli i Paryżu. W następnych latach giełda kontynuowała swoją ekspansję poprzez przyłączenie giełdy w Lizbonie i zakup London International Financial Futures Exchange (LIFFE). Następnie w 2007 roku Euronext został przejęty przez nowojorską giełdę papierów wartościowych (NYSE). Aby móc uzyskać więcej informacji o handlu akcjami, warto odwiedzić platformę Saxo.

London Stock Exchange (LSE)

London Stock Exchange (LSE) to jedna z największych pod względem obrotów giełda papierów wartościowych na świecie. Mimo że została oficjalnie założona w 1801 roku, jej historia rozpoczęła się kilka wieków wcześniej.  Giełda LSE obsługuje wiele różnych rynków akcji, obligacji i innych aktywów, w tym funduszy i instrumentów pochodnych.Termin
Czwartek, 8 lipca 2021
stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


24 września - 31 października 2021

Konkurs plastyczny "Mój Rembertów"

27 września - 7 listopada 2021

Stwórz film reklamowy Wedla i zdobądź cenne nagrody!

Piątek, 22 października 2021

Warszawa zaprasza na Noc Księgarń

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń