WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 19 października 2021 r.
Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita

Warszawa walczy z wandalizmem

Środa, 25 sierpnia 2021

Warszawa walczy z wandalizmem

Nielegalne malunki szpecące przestrzeń publiczną to problem wielu polskich miast. Na akty wandalizmu reaguje także Warszawa. Dlatego na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta (ZOM) już ponad 2000 wiat i koszy zostało oczyszczonych z pseudograffiti.

Pomazane, nieestetyczne, a w przypadku wiat także ograniczające widoczność. Tak wyglądają przystanki i kosze pokryte bazgrołami, które kwalifikują się na miano wandalizmu, a nie sztuki. Od początku roku na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta pseudograffiti usunięto z ponad 2000 elementów miejskiej infrastruktury – koszy na śmieci i wiat przystankowych.

Wiaty i kosze bez szpecących napisów

Usuwanie pseudograffiti z wiaty przystankowej służby porządkowe traktują priorytetowo. W takich działaniach wyspecjalizowane są grupy interwencyjnego sprzątania, które usuwają nagłe zanieczyszczenia lub skutki wandalizmu. W tym roku ekipy porządkowe oczyściły już 1800 pomazanych przystanków.

Wandale nie oszczędzają nawet betonowych koszy na śmieci. Dlatego wśród zlecanych przez Zarząd Oczyszczania Miasta prac jest czyszczenie pojemników z pseudograffiti. Podczas mycia kosza jego powierzchnia pokrywana jest środkiem czyszczącym, który następnie jest spłukiwany wodą pod dużym ciśnieniem. W tym roku z bazgrołów zostało wyczyszczonych już ponad 330 koszy. A lista tych, które pozostały do umycia, wciąż się zapełnia.

Zgłoś zanieczyszczenie

Monitoring stanu technicznego i estetycznego infrastruktury miejskiej prowadzą kontrolerzy Zarządu Oczyszczania Miasta. Bardzo pomocne są też zgłoszenia od mieszkańców, które można kierować do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Regularne porządki

Zarząd Oczyszczania Miasta dba o czystość 4000 przystanków autobusowych i tramwajowych, a od wiosny do jesieni regularnie zleca mycie wiat. Do obowiązków ZOM należy także organizacja regularnego opróżniania  i dbania o estetykę 12 000 koszy na śmieci.


Termin
Środa, 25 sierpnia 2021
stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


24 września - 31 października 2021

Konkurs plastyczny "Mój Rembertów"

27 września - 7 listopada 2021

Stwórz film reklamowy Wedla i zdobądź cenne nagrody!

Piątek, 22 października 2021

Warszawa zaprasza na Noc Księgarń

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń