WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 19 października 2021 r.
Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita

Co zrobić, gdy zatka nam się kanalizacja?

Środa, 1 września 2021

Niedrożna kanalizacja to problem, z którym każdy z nas spotkał się przynajmniej raz w życiu. Zatkany zlew, bidet czy brodzik, w którym nie odpływa woda. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy domowe sposoby na udrażnianie rur są równie skuteczne, jak skorzystanie z pogotowia kanalizacyjnego?

Co zrobić, gdy nasza kanalizacja odmówi posłuszeństwa?

Niektóre awarie kanalizacji możemy próbować rozwiązać domowymi sposobami. Popularne środki chemiczne i ręczne przepychacze mogą pomóc w sytuacji, gdy zatka się zlew czy odpływ w brodziku. Niestety często dochodzi do poważniejszych usterek, które wykluczają wykorzystanie tych metod. Niedrożność rur może spowodować wylanie szamba lub zalanie łazienki nieczystościami, które pochodzą z kanalizacji. W takich sytuacjach nie warto czekać, liczy się szybka reakcja. Wezwanie firmy, która zapewnia profesjonalne udrożnianie rur, jest jedynym rozwiązaniem.

Na całe szczęście na nasz telefon czekają specjaliści, którzy zajmują się takimi rzeczami na co dzień. Wystarczy jeden telefon, by uzyskać pomoc fachowca.

Ważną zaletą pogotowia kanalizacyjnego jest fakt, że mogą oni zaoferować profesjonalne metody odtykania rur takie jak ciśnieniowe czyszczenie metodą WUKO. Czy domowymi sposobami osiągniemy choćby zbliżony efekt? Raczej nie! Decydując się na wezwanie fachowców, koniecznie wybierzmy firmę z doświadczeniem. Z poważną awarią bez trudu poradzą sobie panowie zhttps://pogotowiewodociagowe.pl/przepychanie-udraznianie-rur-i-kanalizacji/.

Należy pamiętać, że częsty przegląd instalacji to gwarancja, że nie przytrafi nam się poważna awaria. Pogotowie kanalizacyjne to usługa, która może pomóc w konserwacji i przeglądzie rur kanalizacyjnych w naszym domu i bezpośredniej okolicy.

Na czym polega udrażnianie rur metodą WUKO?

To profesjonalna metoda, która polega na zastosowaniu odpowiedniego sprzętu. Wykorzystywane jest tu wysokie ciśnienie, które umożliwia przepchanie nawet największych zatorów.

Zasada działania jest prosta. Maszyna podłączona jest do źródła wody i wytwarza bardzo wysokie ciśnienie, które przy pomocy długiej rury dostarczane jest wgłąb rur kanalizacyjnych. Osoba obsługująca sprzęt powoli wsuwa i wyciąga długi wąż, który krok po kroku przetyka rury.

Metoda ta pozwala na pozbycie się osadów, które zmniejszają światło rur. Pamiętajmy, że mocno zatkana kanalizacja nie da się odetkać za pomocą konwencjonalnych metod. Tutaj potrzebne jest wysokie ciśnienie i spore doświadczenie operatora WUKO.

Rozszczelnienie kanalizacji - jak znaleźć przyczynę?

Czasami zdarza się, że w naszej instalacji zaczynają pojawiać się jakieś wycieki. Pół biedy, jeśli dojdzie do nich na zewnątrz budynku. Prawdziwie śmierdzący problem zaczyna się w momencie, gdy do takiej usterki dojdzie wewnątrz domu czy mieszkania. Co zrobić w takiej sytuacji?

Mamy dwa wyjścia. Albo rozkujemy całą posadzkę i odnajdziemy miejsce, gdzie nieczystości wydostają się z kanalizacji, albo skorzystamy z usług fachowców, którzy wykorzystując odpowiedni sprzęt, wykryją usterkę.

Panowie z pogotowia kanalizacyjnego za pomocą kamery wpuszczanej w głąb rur kanalizacyjnych są w stanie odnaleźć miejsce wycieku i dokładnie je wskazać. Metoda ta pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, ponieważ naprawa wykonywana jest punktowo. Dokładnie w miejscu powstania awarii.

Całość prac można przeważnie wykonać na miejscu.

Na czym polega mechaniczne czyszczenie kanalizacji?

Czyszczenie rur kanalizacyjnych metodą mechaniczną to najczęściej wykorzystywana metoda, która z powodzeniem stosowana jest w budownictwie jednorodzinnym. Polega ona na wprowadzeniu do kanalizacji spirali, która obraca się z dużą prędkością. W ten sposób jesteśmy w stanie oczyścić rury z płytkich zatorów.

Mechaniczne czyszczenie kanalizacji jest bezpieczne i właściwie nie ma żadnych przeciwwskazań, by była to metoda pierwszego wyboru we wszelkich zatorach, które umiejscowiły się na początku rury kanalizacyjnej. Warto wiedzieć, że metoda ta ma dość ograniczony zasięg.

Do zatorów zalegających w głębszej części kanalizacji niezbędna może okazać się wcześniej opisana metoda WUKO.

Wydaje się wiec, że korzystanie z usług pogotowia kanalizacyjnego to gwarancja fachowo wykonanej pracy i pewności, że nasza rura nie zatka się za kilka dni. Przegląd wykonany raz na jakiś czas zapewni pełne bezpieczeństwo.


Niektóre awarie kanalizacji możemy próbować rozwiązać domowymi sposobami. Popularne środki chemiczne i ręczne przepychacze mogą pomóc w sytuacji, gdy zatka się zlew czy odpływ w brodziku. Niestety często dochodzi do poważniejszych usterek, które wykluczają wykorzystanie tych metod. Niedrożność rur może spowodować wylanie szamba lub zalanie łazienki nieczystościami, które pochodzą z kanalizacji. W takich sytuacjach nie warto czekać, liczy się szybka reakcja. Wezwanie firmy, która zapewnia profesjonalne udrożnianie rur, jest jedynym rozwiązaniem. 


Termin
Środa, 1 września 2021
stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


24 września - 31 października 2021

Konkurs plastyczny "Mój Rembertów"

27 września - 7 listopada 2021

Stwórz film reklamowy Wedla i zdobądź cenne nagrody!

Piątek, 22 października 2021

Warszawa zaprasza na Noc Księgarń

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń