WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 21 maja 2022 r.
Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Warszawa zaprasza na Freekwencja Festiwal!

Niedziela, 12 września 2021

Warszawa zaprasza na Freekwencja Festiwal!

Nie tylko świetna muzyka, ale też unikalne wrażenia wizualne – tak zapowiada się wirtualny Festiwal Freekwencja. W roli głównej wyjątkowy duet: wykonawcy i technologia XR, którzy zapewnią widzom moc artystycznych doznań. Widowisko będzie formą podziękowania dla mieszkańców Warszawy za największą frekwencję wyborczą podczas wyborów w 2020 roku. Czas start: 12 września o godz. 19:00 na platformie vod.warszawa.pl.

– Drogie warszawianki i warszawiacy! W ubiegłym roku ponad 77 proc. z Was wzięło udział w wyborach prezydenckich. To najwyższa frekwencja ze wszystkich miast w naszym kraju. Daliście przykład całej Polsce. I za to należy się Wam nagroda i dobra zabawa – zaprasza prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski z animowanej sceny inspirowanej miastem(otwiera się w nowej karcie).  

Jeszcze przed wyborami 2020 grupa czołowych polskich artystów i artystek zadeklarowała, że zagra festiwal dla miasta, w którym liczba głosujących była największa. 12 września muzycy dotrzymają słowa. I choć festiwal nie odbędzie się w formie stacjonarnej, ponieważ Covid-19 wciąż jest rzeczywistością, to będzie to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Dla uczestników widowiska zaplanowano nie tylko wyjątkowy skład artystów, ale także nadzwyczajną oprawę w technologii XR, która jest rozwiązaniem unikatowym na skalę światową. 

Festiwal Frekwencja w technologii XR 

Warszawa zaplanowała widowisko w technologii rozszerzonej rzeczywistości. To nowatorski i jednocześnie spektakularny sposób na organizację festiwalu. Dzięki zastosowaniu połączenia technologii unreal engine - silnika graficznego, stosowanego do tej pory przy m.in. fotorealistycznych grach komputerowych czy efektach filmowych oraz zestrojonych ze sobą kamer śledzących postacie, światło i generowaną grafikę - widz Festiwalu Freekwencja będzie mógł doświadczyć niemal futurystycznej rzeczywistości równoległej. Będą to wrażenia jak najbardziej zbliżone do rzeczywistych warunków koncertowych. 

Miasto w centrum uwagi

Miasto poprzez platformę vod.warszawa.pl udostępni koncert nieograniczonej liczbie odbiorców z różnych stron Polski. Na wirtualnej scenie zagrają tacy artyści jak: Ørganek, Artur Rojek, BARANOVSKI, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Ralph Kaminski, Kasia Lins, Sorry Boys, MROZU, Sokół czy Pezet. Ale nie tylko oni będą tego dnia w centrum uwagi widza. Także miasto, w którym frekwencja podczas wyborów 2020 była rekordowa dołączy do line-upu „gwiazd”.  

Poprzez symboliczne i abstrakcyjne nawiązania, Warszawa zostanie wpleciona do oprawy wizualnej koncertów. Technologia XR sprawi, że w obrazie odbiorcy scena będzie w pełni trójwymiarowa, a wykonawcy staną się jej integralną częścią. Konkretny artysta zostanie skojarzony z klimatem miejsca znanego w Warszawie, który odpowiada jego stylistyce muzycznej. Tym sposobem widz wyruszy nie tylko w muzyczną, ale też wizualną podróż do świata artysty. W zależności od utworu czasami będą to miejsca pełne bujnej roślinności i kolorów, a czasami widowisko zostanie osadzone dosłownie na środku wielopasmowej drogi, z niej czyniąc scenę występu. Całość będzie różnorodna  i niepowtarzalna. 

Festiwal rozpocznie się w niedzielę o godzinie 19:00 i potrwa ok. 60 minut. Koncerty będą dostępne bezpłatnie na nowej warszawskiej platformie: vod.warszawa.pl . Wystarczy założyć konto i zalogować się. Tym, którzy o tej porze zaplanowali jednak niedzielny spacer, miasto poleca przechadzkę w okolicę Parku Fontann w Warszawie – stanie tam pięciometrowy ekran, na którym będzie można śledzić całe widowisko. Na platformie vod.warszawa.pl koncert będzie dostępny przez 48 godzin.


Termin
Niedziela, 12 września 2021
stalgast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


4 maja - 26 czerwca 2022

Nowe bezpłatne zajęcia w OSiR Praga-Południe!

12 - 31 maja 2022

Wernisaż wystawy "Malowane wiosną" Danuty Marszałek

20 - 21 maja 2022

Majówka teatralna

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
teknosystempracownicy

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń