WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 17 sierpnia 2017 r.
Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek

Karetka dla Centrum Zdrowia Dziecka

Redakcja  |  16 lutego 2017

Wspólnymi siłami możemy zebrać fundusze na zakup nowej karetki dla małych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka. Bez niej pomoc może nie zdążyć na czas. Liczy się każda minuta. Liczy się każda złotówka. Każda pomoc się liczy! 

Zbiórka prowadzona jest przez Obywatelską Fundację Pomocy Dzieciom na stronie https://pomocsieliczy.pl/target/view/135. Klikamy kwadrat z wybraną przez siebie kwotą (przedział od 5 do 100 zł) i robimy przelew. 
 

Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie jest największym i jednym z najnowocześniejszych szpitali dziecięcych w Polsce. Jego nowoczesność dotyczy sprzętu diagnostycznego, medycznego i rehabilitacyjnego, wyposażenia sal w urządzenia ratujące życie, kwalifikacji personelu każdego szczebla, a także stosowanych metod leczenia. Pula pieniędzy przeznaczonych na prowadzenie tak ogromnej instytucji jest ograniczona i nie da się z niej zrealizować wszystkich potrzeb Instytutu. Mając wybór między lokowaniem środków w działania skierowane bezpośrednio na ratowanie życia dzieci, a doposażaniem obszarów pomocniczych, decyzja może być tylko jedna. Istnieją więc takie zakamarki Instytutu, gdzie nowoczesność nie dotarła, a jeśli, to nie w pełnym wymiarze. Trzeba jej pomóc.
 
Jednym z niewielu takich miejsc są garaże floty karetek.
 
Ci, którzy bezsilnie czekali na nadejście pomocy, kiedy mijały cenne minuty, doskonale zrozumieją, jak ważne jest szybkie stawienie się zespołu ratowniczego na miejscu wypadku. O tym, jak szybko nadciągnie pomoc decydują: sytuacja na drodze (brak korków, warunki atmosferyczne), stan dróg (po wybojach jedzie się wolniej), zachowanie innych uczestników ruchu (ustępowanie pojazdowi uprzywilejowanemu) oraz stan i sprawność karetki pogotowia, a także sprawność jej kierowcy. O ile kierowców Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" ma świetnych (są doświadczeni, uważni i przewidujący), to o taborze karetek powiedzieć tego nie można. Jest z nim źle, a nawet bardzo źle.
 
Karetki w służbie Centrum Zdrowia Dziecka, to nie tylko jeżdżące sale reanimacyjne, ale również auta transportu sanitarnego, do przewozu chorych i niepełnosprawnych, w tym noworodków w inkubatorach a także do transportu leków i zindywidualizowanych odżywek do karmienia zewnątrzjelitowego.
 
Każda z nich jeżdżąc po całej Polce tygodniowo pokonuje średnio 6000 kilometrów. Nie mają wolnych weekendów, urlopów ani świąt. Odpoczywają jedynie wtedy, kiedy są popsute. Na szczęście dla chorych dzieci nie zdarza się to często, gdyż kierowcy i mechanicy bardzo dbają o powierzone im wozy. Dokonują cudów, żeby nie tylko jeździły, ale były sprawne i bezpieczne. Jest to coraz trudniejsze i coraz częściej potrzebny jest właśnie cud, bo niektóre z tych aut przejechały już ponad PÓŁ MILIONA kilometrów.

Na zakup nowej karetki potrzeba 350 tysięcy złotych. Taka cena nie bierze się znikąd. Bazowy samochód dostawczy potrzebny do stworzenia karetki to wydatek rzędu 120 tysięcy złotych. Do tego dochodzi m.in. zabudowa przedziału medycznego, podłączenie do gazów medycznych, specjalistyczny sprzęt do dezynfekcji, sygnalizacja świetlna i dźwiękowa, oznaczenie pojazdu i niezbędne certyfikaty. 
 
Istnieje możliwość przekazania 1% podatku z przeznaczeniem na zakup karetki. W formularzu PIT należy w rubryce 308 wpisać numer KRS 0000140007 a w rubryce 310 wpisać cel szczegółowy "Karetka dla CZD".

 

Tagi: karetka CZD, karetka, zbiórka, zakup karetki, nowa karetka


Komentarze użytkowników (2)

Dodaj komentarz
swojak | 2017-02-20 14:06:38

Całe CZD to obraz patologii. Przerost administracji, zawyżone pensje profesorów, to i na karetkę brakuje.
Warto przyjrzeć się gdzie i za ile ostatnio buduje sobie domy personel medyczny i pielęgniarski (kierownictwo), wierchuszka związkowa. Czym jeżdżą - to oddzielny temat. Owsiak zbierze 60-70 mln. złotych na cały kraj, a dyrekcja zrobi taki dług w 1 rok.
Niech lekarze dadzą tylko 10% jednej swojej pensji, a kupicie 5 takich karetek.

Joanna K. | 2017-02-22 12:47:57

Szanowny Panie "Swojaku", nie wiem, skąd ma Pan takie informacje o zarobkach lekarzy i pielęgniarek, skoro w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Zarabiają oni tak mało, że aż trudno uwierzyć... Oczywiście nie wszyscy, ale to właśnie żenująco niskie pensje personelu medycznego są normą, a zbijanie kokosów wyjątkiem, nie odwrotnie. Bycie lekarzem, a już szczególnie pielęgniarką to nie jest złoty biznes, ale ciężka harówa z nieadekwatnie niskim wynagrodzeniem. Osobiście podziwiam tych ludzi i dziękuję Bogu, że nie wyemigrowali wszyscy, bo nie miałby kto nas leczyć...

Stalgast

Kalendarz Imprez

Sierpień 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 22 sierpnia 2017

Bezpłatne badania mammograficzne

Środa, 23 sierpnia 2017

Działaj na Paca!

Sobota, 26 sierpnia 2017

Podwieczorek z Krzysztofem Dzikowskim

Zgłoś wydarzenie

Przedszkole Niepubliczne
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie masz plany na wakacje 2017?

Jadę nad morze
Wyjeżdżam w góry
Jadę nad jezioro
Wyjeżdżam zagranicę
Wyjeżdżam na obóz sportowy/hobbistyczny
Wybieram się w jakieś odludzie, odpocząć od zgiełku miasta i od innych ludzi
Jadę na działkę
Żadne z powyższych
Jeszcze nie wiem
Nie mam żadnych planów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń