WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.
Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

„Jesienne piątki z muzyką”

Biblioteka Publiczna w Rembertowie  |  20 września 2017

„Jesienne piątki z muzyką”

Dla miłośników dobrej muzyki jesień zapowiada się bardzo ciekawie. Już we wrześniu w Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w dzielnicy Rembertów przy ulicy Gawędziarzy 8 rusza cykl koncertów „Jesienne piątki z muzyką”, w czasie których będzie można spotkać znanych i lubianych artystów.

Współorganizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Już 22 września o godz. 19:00 w bibliotece wystąpi Janusz Radek z koncertem „Kameralnie…”. Polski wokalista i aktor teatralnych inscenizacji muzycznych ma głos mocny i łatwo rozpoznawalny. Ktoś fachowo oszacował go kiedyś na cztery i pół oktawy. Taka niezwykła rozpiętość dźwięków przydaje się oczywiście do karkołomnych wokalnych popisów - to w końcu jedyny wykonawca, który może zaśpiewać męsko-damski duet... sam ze sobą. Ale głos, choć niezmiernie ważny i imponujący, to nie wszystko, jego talent aktorski jest naturalny i spontaniczny, nie podbudowany wyuczonymi technikami. W dowcipnych komentarzach, w żartach muzycznych, w każdym zaśpiewanym dźwięku niepostrzeżenie wypełnia koncertowe sale i zakamarki podświadomości widzów. Podczas występu rembertowska publiczność będzie miała okazję usłyszeć zarówno te najbardziej popularne utwory Janusza Radka, jak i piosenki z najnowszej płyty „Kim Ty jesteś dla mnie”.

Kolejny koncert w ramach cyklu „Jesienne piątki z muzyką” odbędzie się 13 października również o godz. 19:00. Tym razem na scenie w bibliotece wystąpi Danuta Stankiewicz z programem piosenek żydowskich, zatytułowanym „Moje  Sztejtełe”. Wokalistka ma na koncie 25 płyt solowych, ponad 300 piosenek i przeszło 10 tys. występów w kraju i zagranicą. Program muzyczny, który będzie miała okazję wysłuchać rembertowska publiczność, zawiera znane i nieznane utwory o tematyce żydowskiej we współczesnych aranżacjach pianisty Michała Salamona. Pokazuje bogactwo tej kultury, jej mądrość i emocjonalność - od smutku do radości. Uniwersalny wymiar koncertu i ciekawa interpretacja piosenek w wykonaniu artystki sprawiają, że występ trafia do szerokiej publiczności.

Na zakończenie naszych muzycznych spotkań, 3 listopada (godz. 19:00) wystąpi znany i lubiany aktor Artur Barciś. Wszechstronny artysta, którego występy pozostawiają piękne wspomnienia, bardzo dużo wrażeń i... bolący od śmiechu brzuch. W swoim programie „Artur Barciś Show” aktor zabierze również publiczność za kulisy przedstawień teatralnych. Oprowadzi publiczność po zakamarkach aktorskich dusz, pokaże inną stronę teatru. Całość występu jest dynamiczna i z pewnością nie pozostawi nawet chwili na nudę.

Serdecznie zapraszamy.

Tagi: Jesienne piątki z muzyką, spotkania z artystami, Artur Barciś, Danuta Stankiewicz, Janusz Radek


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


2 - 17 grudnia 2017

Spotkanie Bożonarodzeniowe na pl. Szembeka

7 - 18 grudnia 2017

Sąsiedzkie spotkania przy choince

11 - 13 grudnia 2017

Warsztat: Jak skutecznie działać na rzecz swojej okolicy

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy weźmiesz udział w konsultacjach dotyczących obwodnicy śródmiejskiej przebiegającej przez rondo Wiatraczna?

Tak, bo chcę wyrazić swoją opinię
Tak, bo jednostki administracyjne powinny znać zdanie mieszkańców stolicy
Tak, bo wierzę, że mój głos ma znaczenie
Nie, bo i tak jednostki administracyjne zrobią, co uważają za stosowne
Nie, bo nie obchodzi mnie ta inwestycja
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń