WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 21 października 2017 r.
Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

„Jesienne piątki z muzyką”

Biblioteka Publiczna w Rembertowie  |  20 września 2017

„Jesienne piątki z muzyką”

Dla miłośników dobrej muzyki jesień zapowiada się bardzo ciekawie. Już we wrześniu w Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w dzielnicy Rembertów przy ulicy Gawędziarzy 8 rusza cykl koncertów „Jesienne piątki z muzyką”, w czasie których będzie można spotkać znanych i lubianych artystów.

Współorganizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Już 22 września o godz. 19:00 w bibliotece wystąpi Janusz Radek z koncertem „Kameralnie…”. Polski wokalista i aktor teatralnych inscenizacji muzycznych ma głos mocny i łatwo rozpoznawalny. Ktoś fachowo oszacował go kiedyś na cztery i pół oktawy. Taka niezwykła rozpiętość dźwięków przydaje się oczywiście do karkołomnych wokalnych popisów - to w końcu jedyny wykonawca, który może zaśpiewać męsko-damski duet... sam ze sobą. Ale głos, choć niezmiernie ważny i imponujący, to nie wszystko, jego talent aktorski jest naturalny i spontaniczny, nie podbudowany wyuczonymi technikami. W dowcipnych komentarzach, w żartach muzycznych, w każdym zaśpiewanym dźwięku niepostrzeżenie wypełnia koncertowe sale i zakamarki podświadomości widzów. Podczas występu rembertowska publiczność będzie miała okazję usłyszeć zarówno te najbardziej popularne utwory Janusza Radka, jak i piosenki z najnowszej płyty „Kim Ty jesteś dla mnie”.

Kolejny koncert w ramach cyklu „Jesienne piątki z muzyką” odbędzie się 13 października również o godz. 19:00. Tym razem na scenie w bibliotece wystąpi Danuta Stankiewicz z programem piosenek żydowskich, zatytułowanym „Moje  Sztejtełe”. Wokalistka ma na koncie 25 płyt solowych, ponad 300 piosenek i przeszło 10 tys. występów w kraju i zagranicą. Program muzyczny, który będzie miała okazję wysłuchać rembertowska publiczność, zawiera znane i nieznane utwory o tematyce żydowskiej we współczesnych aranżacjach pianisty Michała Salamona. Pokazuje bogactwo tej kultury, jej mądrość i emocjonalność - od smutku do radości. Uniwersalny wymiar koncertu i ciekawa interpretacja piosenek w wykonaniu artystki sprawiają, że występ trafia do szerokiej publiczności.

Na zakończenie naszych muzycznych spotkań, 3 listopada (godz. 19:00) wystąpi znany i lubiany aktor Artur Barciś. Wszechstronny artysta, którego występy pozostawiają piękne wspomnienia, bardzo dużo wrażeń i... bolący od śmiechu brzuch. W swoim programie „Artur Barciś Show” aktor zabierze również publiczność za kulisy przedstawień teatralnych. Oprowadzi publiczność po zakamarkach aktorskich dusz, pokaże inną stronę teatru. Całość występu jest dynamiczna i z pewnością nie pozostawi nawet chwili na nudę.

Serdecznie zapraszamy.

Tagi: Jesienne piątki z muzyką, spotkania z artystami, Artur Barciś, Danuta Stankiewicz, Janusz Radek


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


20 - 22 października 2017

Mistrzostwa Europy juniorów, kadetów i młodzików w sumo w Falenicy

Sobota, 21 października 2017

Dzień Gier Planszowych

Sobota, 21 października 2017

Spotkanie Wesołej Kostki

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Wrzesień/jesień to dla mnie przede wszystkim:

Czas powrotu do szkoły
Czas powrotu do pracy
Powrót korków na ulicach i tłoku w autobusach
Piękny czas wyciszenia i uspokojenia po dynamicznym lecie
Czas refleksji i zadumy
Sezon na przeziębienia i grypę
Pora roku jak każda inna, nie zwracam na to uwagi
Moment dobry na zmiany w życiu, cały świat zaczyna "nowy sezon", "nowy rok szkolny", co napędza i mnie do nowego początku
Smutne rozstanie z latem
Wszystko powyższe :)
Żadne z powyższych
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń