WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 14 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Folk Evening

Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy   |  12 maja 2011

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy serdecznie zaprasza na imprezę plenerową ,,FOLK EVENING", połączoną z Dniem Otwartym w Ochotniczej Straży Pożarnej w Wesołej. Odbędzie się ona dnia 18 czerwca przy ul. 1 Praskiego Pułku 31.

Program organizowanej imprezy obfituje w wiele atrakcji. 

W godzinach 15.00 - 16.30 na scenie odbędą się amatorskie występy, wśród nich zaprezentuje się sekcja fortepianowa działająca przy Ośrodku Kultury pod kierunkiem dr Świetlany Parka, tancerki flamenco z klubu Mambo, a także młodzi saksofoniści, którzy są uczniami p. Alicji Wołyńczyk.

 Ogromną atrakcją będzie koncert mantr i pieśni klasztornych w wykonaniu mnichów z klasztoru Hardhong Khangtsen Drepung Gomang oraz mistrza śpiewu klasztornego Jamyanga Sangaya oraz Othok Tulku Tenzin Damchoe Rinpoche. Klasztor Khangtsen Drepung Gomang jest największym na świecie klasztorem buddyjskim. Jego główna siedziba znajduje się na południu Indii, gdzie mieszka i studiuje około 5000 mnichów. Zwierzchnikiem tej szkoły jest J.Ś. Dalajlama.  

Od godziny 16.30 sceną zawładną zawodowe zespoły folkowe.                       

W pierwszej kolejności, czas zgromadzonej publiczności umilał będzie zespół "LWY MORSKIE" grający szanty. 

Następnie wystąpi zespół „JAR”, grający muzykę starosłowiańską. Artyści zainspirowani słowiańszczyzną oraz wczesnym średniowieczem grają muzykę, którą tworzą w oparciu o muzyczne i liryczne zapisy etnografów oraz podania, legendy i obrzędowość Słowian. Wiele utworów jest ich własną aranżacją muzyczną czy liryczną, jednak zawsze zachowują charakter folkowych kompozycji.

Kolejnym zespołem, który zaprezentuje się przed publicznością – tym razem z muzyką szantową będzie „STARY SZMUGLER”. Zespół miał okazję gościć na scenach największych festiwali w kraju i zagranicą, m.in. w Szwecji, Niemczech i Belgii. Repertuar grupy tworzą autorskie kompozycje, które zaowocowały wydaniem płyt: „Z przemytu”, „5 years old” i „Zobaczyć morze”.

Na zakończenie wystąpi zespół „BAŁKANY ŚPIEWAJĄ”, prezentujący głównie ludowe pieśni bałkańskie. W jego repertuarze znaleźć można również pieśni polskie, wschodniosłowiańskie, tureckie, czy węgierskie, wykonywane       w autorskich aranżacjach. Zespół ten ma na koncie płytę koncertową, wydaną ze środków stypendialnych, przyznanych mu przez Urząd Torunia za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz jeden singiel. Ponadto „Bałkany Śpiewają” są dwukrotnym laureatem Konkursu Piosenki Słowiańskiej we Wrocławiu, artyści grali też na koncertach zagranicznych - w Holandii oraz Albanii.

Nie zabraknie też atrakcji poza sceną. Publiczność będzie mogła przyjrzeć się pokazom ratownictwa, obejrzeć sprzęt gaśniczy znajdujący się na wyposażeniu OSP, a także zwiedzić budynek Straży. Ponadto na terenie imprezy można będzie odwiedzić stoiska z rękodziełem naszych lokalnych artystów (ceramika, malarstwo, filc, decoupage). Dla lubiących wyzwania, przewidzieliśmy konkurs będący nawiązaniem do Nocy Świętojańskiej, na odszukanie Kwiatu Paproci, szczęśliwy znalazca otrzyma nagrodę.

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE!

 

Zaczynamy o godzinie 15:00

Teren Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. 1 Praskiego Pułku 21

Tagi: koncert, muzyka, taniec, folklor, dzień otwarty


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń