WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 15 grudnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

Sierpniowe spektakle dla dzieci

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła  |  4 czerwca 2018

Sierpniowe spektakle dla dzieci

W sierpniu warto wybrać się do siedziby głównej Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła, gdzie odbędą się spektakle teatralne dla dzieci realizowane przez Stowarzyszenie Scena 96 w ramach projektu „Dziecięce Lato Teatralne – Obwodnica 2018”.

Pierwszy spektakl pt. „Cmok. Smok” odbędzie się 6 sierpnia o godz. 11.00. Jest to autorska wersja popularnej bajki o smoku wawelskim. Pan Maciej Dużyński, autor scenariusza mówi tak: „Celowo zrezygnowaliśmy z Krakowa, Wawelu i Kraka. Smok wawelski jakoś już się opatrzył i osłuchał. Przestaliśmy zwracać uwagę na to o czym to jest. A naszym zdaniem to historia o zwykłych ludziach, takich codziennych. Nie jest ważne czy jesteś królem, księżniczką czy szewcem. Ważne jakim jesteś człowiekiem. Wracamy do oczywistych wartości. Lepiej jest gdy słońce świeci, owce się pasą, ptaki ćwierkają, wody można napić się wprost z rzeki. Gdy jest o co walczyć i nie zrobić nikomu krzywdy. Gdy wszystko jest proste
i nie beznadziejnie skomplikowane.”

11 sierpnia o godz. 11.00 będzie można wziąć udział w przedstawieniu pt. „Krawiec Niteczka”. Spektakl ten powstał w oparciu o opowiadanie Kornela Makuszyńskiego. Jest to historia dzielnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa
i ratuje miasteczko przed potopem zaszywając dziurę w niebie,  przez którą nieustannie padał na miasteczko deszcz. Po tak bohaterskim czynie Krawiec Niteczka zostaje królem Pacanowa i mężem pięknej królewny.

Historia przygód dwóch Bałwanków, które nie wiedząc czym jest słońce wyruszają go szukać i prosić, by ich nie roztopiło to kolejna propozycja dla małych widzów. Główni bohaterowie po drodze spotkają różne leśne zwierzęta: Wronę, Niedźwiedzia i Zająca, które nie mogą doczekać się wiosny i pierwszych ciepłych promieni słońca. Czy Bałwankom uda się zobaczyć słońce? Czy zwierzęta z lasu doczekają się wiosny? Odpowiedź na te pytania będzie można znaleźć w dniu 20 sierpnia o godz. 11.00 podczas spektaklu pt. „Bałwanki”.

Na ostatni poniedziałek sierpnia zaplanowany został kabaretowo-poetycki spektakl. Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzą książkę o czarno-białym miasteczku. Mali widzowie wezmą udział w przygodach Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki-kłamczuchy, Białego Kruka, Rodziny Tralalińskich, obserwując czarno-białe zjawiska
z otaczającej nas rzeczywistości. Poznają perypetie mieszkańców miasteczka bawiąc się klasyką poezji dziecięcej. Atrakcją spektaklu będą płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki. Na to wydarzenie zapraszamy 27 sierpnia o godz. 11.00.

Na wszystkie spektakle obowiązują bezpłatne wejściówki, które będą do odbioru na 7 dni przed terminem każdego przedstawienia w Ośrodku Kultury przy ul. Starzyńskiego 21.

Tagi: Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła, Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła spektakle, spektakle dla dzieci


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 15 grudnia 2018

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy - Wesoła

Sobota, 15 grudnia 2018

Sąsiad nie tylko od święta - podwórkowa gwiazdka 2018

Sobota, 15 grudnia 2018

Kolędy Świata w Wawerskim Centrum Kultury

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń