WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 28 września 2020 r.
Imieniny obchodzą: Marek, Wacław

Wędrówka przez Puszczę Białowieską

Marcin Jędrzejewski  |  2 maja 2011

Koło PTTK w Wesołej zaprasza na 2-dniową wędrówkę przez Puszczę Białowieską.
Zgłoszenia i informacje:  Katarzyna Szaszkiewicz, tel. 604 23 23 57
Koło PTTK w Wesołej zaprasza na 2-dniową wędrówkę przez Puszczę Białowieską. Będzie to dwudniowy wyjazd turystyczny w do Puszczy Białowieskiej. Puszcza Białowieska nie bez powodu zaliczana jest do najcenniejszych zakątków świata. Na terenie Puszczy Białowieskiej mieści się rezerwat przyrody, którego życie toczy się swoim rytmem. To świat, który oparł się ciemnej stronie postępu cywilizacyjnego. Ten świat żyje według tych samych reguł, jakie panowały w nim 5000 lat temu, gdy człowiek miał się tu dopiero pojawić. Można śmiało stwierdzić, że to cud, iż to miejsce przetrwało w tak niezwykłej postaci aż do dziś. Fakt ten został doceniony przez obrońców przyrody z całego świata. W 1977 roku UNESCO nadało Białowieskiemu Parkowi Narodowemu status Światowego Rezerwatu Biosfery. Dwa lata później Puszcza Białowieska została wpisana na Światową Listę Dziedzictwa Ludzkości. W ten sposób oficjalnie stała się miejscem absolutnie bezcennym w skali światowej. Unia Europejska słynie z dbałości o środowisko, należy więc oczekiwać coraz większego wsparcia z jej strony dla działań mających na celu ochronę Puszczy Białowieskiej. Szczególnie, że to ostatnia puszcza na kontynencie, która przetrwała w swoim pierwotnym stanie.
Białowieża - to tu zjeżdżają turyści z całego świata, by móc podziwiać przyrodę sprzed tysięcy lat. Choć oficjalnie to tylko wieś (jedynie 2433 zarejestrowanych mieszkańców), dziś bardziej przypomina małe miasteczko. Instytuty naukowe, hotele, sklepy, urzędy, obiekty sportowe, szkoły, restauracje, puby, parki, ścieżki rowerowe, zabytki...
Czas trwania: 2 dni
Miejsce – Puszcza Białowieska.
Program: Wyjazd w sobotę, dojazd do Białowieży, zwiedzanie muzeum przyrodniczego, wędrówka „Carską Tropiną” do Narewki. Niedziela – zwiedzanie rezerwatu żubrów, powrót do Warszawy.
UWAGA!
Szczegóły wyjazdu i zapisy zostaną ogłoszone pod koniec sierpnia br.

Tagi: wędrówka, PTTK, wycieczka


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce wywołuje u Ciebie duży niepokój?

zdecydowanie nie
raczej nie
trudno powiedzieć
raczej tak
zdecydowanie tak
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń