WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 25 kwietnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

Wiadomości

24 kwietnia 2018

Karta Ucznia - złóż wniosek w szkole

Pierwszoklasiści podróżują  Warszawskim Transportem Publicznym bezpłatnie, na podstawie Karty Ucznia. Wniosek o jej wydanie można złożyć w szkole, do której zapisujemy dziecko. Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską na podstawie Karty Ucznia, przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych, publicznych i niepublicznych oraz uczniom mieszkającym w Warszawie, ale uczącym się poza stolicą (na podstawie uchwały Rady m.st. Warszawy nr XLVII/1138/2017 z 6 kwietnia 2017 r.)

24 kwietnia 2018

Z prac Rady Dzielnicy: Rembertów

W kwietniu Rada Dzielnicy Rembertów obradowała w dniu 11 kwietnia. Radni zajęli się sześcioma projektami uchwał. Pierwszą uchwałą Rada Dzielnicy przyjęła roczne Ssprawozdanie z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Rembertów za 2017 rok. Od kilku lat utrzymuje się tendencja spadkowa liczby osób korzystających z pomocy społecznej, na co niewątpliwie wpływ mają programy socjalne typu 500+.

24 kwietnia 2018

Wyjątkowe miejsce na Pradze Południe - Klub dla Rodzin Zwalcz Nudę

Klub dla Rodzin Zwalcz Nudę działa na Pradze Południe od 2016 roku i cieszy się wielką popularnością wśród mieszkańców dzielnicy i nie tylko. Klub to rodzinne miejsce pełne nieodpłatnych warsztatów, zajęć, kafejka, świetlica, wypożyczalnia gier planszowych i sala zabaw dla dzieci. Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

23 kwietnia 2018

,,Wiadomości Sąsiedzkie Rembertów" już do Was jadą!

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla czytelników ,,Wiadomości Sąsiedzkich Rembertów\". Gazetka dedykowana tej dzielnicy właśnie wyrusza do punktów kolportażu. W kwietniowym numerze nie zabrakło oczywiście lokalnych, kulturalnych wiadomości,  ale także materiałów poruszających sprawy społeczno-polityczne. Zapraszamy do lektury!
23 kwietnia 2018

Noc w noc porządki na ulicach

Przynajmniej raz na tydzień sprzątana jest każda ulica podlegająca Zarządowi Oczyszczania Miasta. Prawie 1300 km warszawskich dróg objętych jest regularnymi porządkami, które trwać będą systematycznie aż do jesieni.
23 kwietnia 2018

Marzec w Radzie Dzielnicy Wawer

W ostatnim miesiącu odbyła się większość posiedzeń Kkomisji Pproblemowych, a wszystko to związane było z sesją, która odbyła się 14 marca. Procedowane były 2 główne punkty były procedowane. Po dość burzliwej dyskusji Rada pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie z wykonania dzielnicowego załącznika budżetowego za 2017 rok. 

20 kwietnia 2018

Porządki na ścieżkach rowerowych

Wystartowało pierwsze w tym sezonie kompleksowe sprzątanie ścieżek rowerowych. Z tras usuwany jest piasek i inne zanieczyszczenia – dla czystości miasta i bezpieczeństwa rowerzystów. Wiosenne porządki trwają dotyczą około 400 km tras dla rowerów. To ponad 725 tys. m2 ścieżek, które znajdują się przy drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych, czyli tych, za których czystość odpowiada Zarząd Oczyszczania Miasta. Ścieżki są zamiatane z piasku i błota, usuwane są z nich śmieci, w tym niebezpieczne szkło, ale też przerastająca trawa.

20 kwietnia 2018

Numer WS dla mieszkańców Saskiej Kępy na dobry początek weekendu!

,,Wiadomości Sąsiedzkie Saska Kępa" czekają na Was w punktach kolportażu. W najnowszym numerze poruszyliśmy temat petycji związanej z pomysłem wprowadzenia czasowego ograniczenia parkowania, Święta Saskiej Kępy oraz pewnym wyjątkowym miejscu dla rodzin na Pradze Południe. Zapraszamy do lektury!
20 kwietnia 2018

Kwietniowy numer dla dzielicy Wawer już jedzie do punktów kolportażu!

Z radością informujemy, że "Wawerskie Wiadomości Sąsiedzkie" właśnie wyruszyły do Was z drukarni. W kwietniowym numerze poruszyliśmy m.in. temat ulicy Czecha, IX Wawerskiego Konkursu Wiedzy o Fryderyku Chopinie oraz wydarzeń w wawerskiej Bibliotece. Zapraszamy do lektury!
19 kwietnia 2018

Wawerski Dzień Motocyklowy

Już w najbliższą sobotę, 21 kwietnia odbędzie się Wawerski Dzień Motocyklowy! Wydarzenie rozpocznie się mszą polową w intencji wszystkich motocyklistów z prośbą o szczęśliwy sezon wraz z poświęceniem pojazdów, a następnie przejazdem motocykli. W programie także koncert zespołu country i pokaz trialu motocyklowego. 
19 kwietnia 2018

Warszawa biegnie – Orlen Warsaw Marathon już w najbliższy weekend - zmiany w komunikacji!

W najbliższa niedzielę, 22 kwietnia, ulicami Warszawy pobiegną maratończycy. Pasażerowie autobusów i tramwajów muszą przygotować się na zmiany tras. Pierwsze utrudnienia rozpoczną się już w sobotę. Uczestnicy biegu będą mogli w dniu zawodów podróżować komunikacją miejską bezpłatnie. 

19 kwietnia 2018

Parostatkiem w piękny rejs... Zapraszamy!

Może nie będzie to parostatkiem, ale rejs bardzo przyjemny - byliśmy już dwa razy i serdecznie polecamy! Zarząd Transportu Miejskiego dziś od godz. 16 rozpocznie sprzedaż biletów na rejsy do Serocka. To istotna informacja, bo bilety te rozchodzą się jak świeże bułeczki!
18 kwietnia 2018

Nowy numer ,,Wiadomości Sąsiedzkich Grochów"

Veturilo zamiast miejsc parkingowych, nowa przychodnia, pachnąca chlebem Wiatraczna to tylko niektóre tematy poruszane na łamach ,,Wiadomości Sąsiedzkich Grochow".Kwietniowy numer gazetki czeka na Was w stałych punktach kolportażu. Zapraszamy do lektury.
18 kwietnia 2018

Pozbądź się legalnie śmieci po remoncie

Planujesz remont na wiosnę? A czy już wiesz, co zrobić z poremontowymi odpadami – gruzem, glazurą, opakowaniami po farbach, resztkami kleju i rozpuszczalników.Każdy mieszkaniec Warszawy może bezpłatnie oddać śmieci po remoncie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.
18 kwietnia 2018

Modernizacja tablic Systemu Informacji Pasażerskiej

Tramwaje Warszawskie rozpoczęły modernizację i wymianę tablic Systemu Informacji Pasażerskiej na przystankach. Tablice Systemu Informacji Pasażerskiej pokazują godziny odjazdu tramwajów na warszawskich przystankach od 2008 roku. Wtedy pojawiły się na zmodernizowanej trasie tramwajowej w Alejach Jerozolimskich. Potem tramwajarze sukcesywnie rozszerzali system na inne trasy i dziś na przystankach są 174 tablice. Nadszedł czas na wymianę najstarszych z nich i modernizację tych nieco młodszych. 

17 kwietnia 2018

Z prac Rady: Praga Południe

Rada Dzielnicy podjęła decyzję o przeznaczeniu dodatkowych środków w kwocie prawie 4,5 mln zł na remonty dzielnicowych dróg. W tym roku przewidziane są remonty kilku ulic na terenie Pragi-Południe. Remontu doczeka się ulica Mlądzka. Jest to ulica łącząca ul. Grochowską z Łukowską. Niestety jej stan pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też ku zadowoleniu mieszkańców ulica zostanie wyremontowana. 

17 kwietnia 2018

Wiadomośc Sąsiedzkie Gocław w punktach kolportażu!

Jak my lubimy dzielić się z Wami takimi informacjami. :) Od dziś w zaprzyjaźdnionych sklepach, ośrodkach kultury i sportu możecie znaleźć najnowszy numer ,,Wiadomości Sąsiedzkich Gocław". Mamy nadzieję, że tematy, kóre poryszyliśm na łamach kwietniowego numeru zainteresują Was. Miłej lektury!
17 kwietnia 2018

Wyprzedaż Garażowa w ,,Szopie Dobrych Pomysłów"

Sprzedaj. Kup. Wymień. Oddaj - pod tymi hasłami w sobotę, 21 kwietnia br. odbędzie się Wyprzedaż Garażowa w ,,Szopie Dobrych Pomysłów". - Osoby, które chciałyby sprzedać swoje rzeczy podczas wydarzenia proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu rezerwacji miejsca na pod dachem! - informują organizatorzy wydarzenia.
16 kwietnia 2018

Przystanek Warszawa ZOO dostępny dla wszystkich

Osobom o ograniczonej mobilności sprawniejszy dostęp na perony przystanku Warszawa ZOO zapewni nowa pochylnia. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wymieniają też  gabloty, oświetlenie i oznakowanie. Na prace spółka przeznaczyła 850 tysięcy złotych.
16 kwietnia 2018

Nowe numery telefonów do Urzędu Dzielnicy Wesoła

W związku ze zmianą numerów telefonów w wesołowskim ratuszu podajemy Państwu wykaz tych nowych numerów i inne przydatne informacje dotyczące kontaktu z Urzędem Dzielnicy Wesoła.

wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


Środa, 25 kwietnia 2018

Pogodna Grupa Teatralna zaprasza!

Czwartek, 26 kwietnia 2018

Biblioteka literacko i plastycznie

Sobota, 28 kwietnia 2018

Happening rodzinny „Sprzątanie Rembertowskiego Lasu”

Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń