WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 20 października 2017 r.
Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Wiadomości

20 października 2017

Gdzie szukać pomocy medycznej w niedziele i święta?

W ramach rozporządzenia Ministra Zdrowia z 28 czerwca 2017 r. od początku października nocna i świąteczna pomoc medyczna jest dostępna tylko w szpitalach. Na naszym terenie możemy korzystać z pomocy personelu w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Bursztynowej 2. 
20 października 2017

Wykonawcy projektów budowy tuneli wyłonieni

Jak informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, 4 października został rozstrzygnięty przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej umożliwiającej budowę dwóch tuneli i wiaduktu nad linią kolejową nr 2 (Warszawa Zachodnia – Terespol).
20 października 2017

Francuska 2 ma nowy status

Wojewódzki Mazowiecki Konserwator Zabytków bardzo prężnie działa na terenie Saskiej Kępy. We wrześniu podjął decyzję o wpisaniu do rejestru zabytków wilii przy ulicy Francuskiej 2 ze względu na walory artystyczne i naukowe. Co ciekawe, wygląd budynku doceniono już w XX wieku, prezentując go w branżowym czasopiśmie.

19 października 2017

Wawerskie spotkanie dot. naboru do Zespołu ds. budżetu partycpacyjnego

Dziś (19 października) o 17:30 w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Wawer odbędzie się spotkanie dla wszystkich zainteresowanych dołączeniem do Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego na kolejną jego edycję. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
19 października 2017

Drużyna Energii wkracza do gry

Co piąte dziecko w wieku szkolnym jest otyłe lub ma nadwagę. Powód? Zwolnienia z WF-u, złe nawyki żywieniowe, a przede wszystkim za dużo czasu spędzanego przed komputerem. Jednak dość narzekania! 17 października rozpoczęła się rekrutacja do Drużyny Energii. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 listopada.
19 października 2017

„Chirurg drzew” na Saskiej Kępie!

W ostatnią sobotę września odbyło się terenowe spotkanie edukacyjne z arborystą dot. ratowania drzew na Saskiej Kępie. Osobom, które nie mogły uczestniczyć w spacerze, wyjaśniamy, o co chodzi. W ramach trzeciej edycji budżetu partycypacyjnego zgłoszony został projekt, którego celem jest inwentaryzacja i ocena dendrologiczna drzew znajdujących się na Saskiej Kępie.

19 października 2017

Dostarczamy Wam "Wiadomości Sąsiedzkie Rembertów"

Dziś do punktów kolportażu trafi ostatnia z naszych gazetek, przeznaczona dla mieszkańców Rembertowa. W numerze przeczytacie m.in. o Spółdzielni Kultury i zmianach w zakresie infrastruktury oświatowej na osiedlu Kawęczyn-Wygoda. Znajdziecie też zaproszenie na zimową wyprawę w Beskid Sądecki. Polecamy i wycieczkę, i naszą gazetkę :-).
18 października 2017

Bezpłatny projekt dla rodziców "Tornado zagrożeń – świadomy rodzic”

Urząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zaprasza rodziców i opiekunów do udziału w bezpłatnych konsultacjach, wykładach i spotkaniach warsztatowo-wykładowych. 24 października odbędzie się warsztat "Rozmawiać i zdążyć – komunikacyjne rodzicielskie zamieszanie". Kolejne spotkania zaplanowane są na listopad.
18 października 2017

Trwa nabór do Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego w dzielnicy Rembertów!

Jesteś działaczem organizacji pozarządowej albo mieszkańcem Rembertowa? Chcesz mieć wpływ na kształt budżetu partycypacyjnego w naszej dzielnicy? Zgłoś się do Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego w dzielnicy Rembertów. Aby zgłosić się do Zespołu, należy przyjść na spotkanie 19 października o godz. 18.00 do Urzędu Dzielnicy Rembertów, al. gen. A. Chruściela 28, sala kolumnowa (I piętro).

 

18 października 2017

Remonty ZDM na Grochowie

W połowie września na Grochowie Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął prace związane z poprawą bezpieczeństwa dróg. W pierwszej kolejności zajął się nawierzchnią na ulicy Wiatracznej. Do czerwca 2018 roku zostanie wybudowana infrastruktura dla rowerzystów wzdłuż ulicy Szaserów, natomiast na Stanisławowskiej i Dwernickiego na jezdni zostaną wytyczone pasy dla cyklistów. 
17 października 2017

Nowy zespół przedszkolno-żłobkowy w Wawrze – wmurowanie kamienia węgielnego

W Wawrze powstaje zespół przedszkolno-żłobkowy dla 250 dzieci. 3 października na placu budowy przy zbiegu ulic Trakt Lubelski i Skalnicowej odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję. W trzykondygnacyjnym budynku zaplanowano 6 sal przeznaczonych na żłobek oraz 4 sale przewidziane dla przedszkola.
17 października 2017

Zapraszamy do Warszawy na spacer krajobrazowy

Z okazji Międzynarodowego Dnia Krajobrazu Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zaprasza na spacer krajobrazowy: Moja Wisła. Mój krajobraz. Spacer odbędzie się 21 października 2017 r. w obszarze Natura 2000 Dolina Środkowej Wisły. Lokalizacja spaceru nie jest przypadkowa, ponieważ rok 2017 to również Rok Wisły. Będzie to więc szansa na odkrywanie tajemnic Królowej Polskich Rzek.
17 października 2017

Czy znasz już program "Twoja obecność pomaga mi żyć?"

Dopiero co zakończyliśmy obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, którego organizatorem w Warszawie, Lublinie i Poznaniu jest od 2004 r. Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”, a już mamy przyjemność poinformować, jak rozwija się nasz program dla seniorów "Twoja obecność pomaga mi żyć".
16 października 2017

Zielone arterie Wesołej

Choć na brak zieleni w Wesołej narzekać nie można, to także do nas ma dotrzeć stołeczny projekt pn. #ZieloneUlice Warszawy. Warszawski ratusz wiosną tego roku zainicjował akcję, która polega na wykonaniu nasadzeń drzew wzdłuż 76 dużych warszawskich ulic, w szczególności krajowych, wojewódzkich i powiatowych.
16 października 2017

Kilometr Wału za 82 mln zł

3 października władze Warszawy podpisały umowy o dofinansowanie unijne dla kilku projektów transportowych na łączną kwotę ok. 2,6 mld zł. Pieniądze te przeznaczone zostaną przede wszystkim na rozbudowę II linii metra (na Bemowo i Bródno), budowę linii tramwajowych na Gocław i do Wilanowa, budowę zajezdni Annopol oraz zakup 68 tramwajów.
16 października 2017

Pierwsze Rembertowskie Dyktando

Jeśli wiesz, jak zapisać gwarowe określenie kukułki, tj. "grzegrzółka" czy "gżegżółka", a inne zagadnienia z zakresu poprawnej polszczyzny nie sprawiają ci problemów, mamy propozycję nie do odrzucenia! Pierwsze Rembertowskie Dyktando, które odbędzie się 9 listopada! Gościem specjalnym będzie wybitny językoznawca, Jerzy Bralczyk. Liczba miejsc ograniczona.
16 października 2017

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

W wrześniu Rada Dzielnicy Praga-Południe obradowała na jednej sesji. Głównymi tematami w dyskusji były sprawy budżetowe Pragi-Południe. Ostatnia transza środków finansowych w kwocie prawie 300 tys. zł przeznaczona na dokończenie budowy żłobka w rejonie ul. Szkoły Orląt pozwoli na otwarcie tej placówki dla najmłodszych mieszkańców naszej dzielnicy jeszcze w tym roku. 
13 października 2017

#WarszawaOddycha - czujniki smogu i oczyszczacze powietrza w warszawskich przedszkolach

W październiku rozpoczęła się akcja społeczna #WarszawaOddycha. Firmy Airly i Blaupunkt wyposażą 20 przedszkoli na terenie naszego miasta w czujniki smogu i oczyszczacze powietrza. Spośród przedszkoli włączonych do projektu są Przedszkole "Ala ma Kota" przy ul. Nasielskiej 32 (16.10 o godz. 11.00) Przedszkole nr 243 przy ul. Kordiana 7/11 (30.10 o godz. 11.00).
13 października 2017

Kącik seniora: Ostry start UTW Wesoła

W ostatnim czasie dwiedziliśmy Łódź, Czersk, Górę Kalwarię i Warkę. Odbyły się "Ostry dyżur poetycki", walne zebranie członków UTW Wesoła oraz uroczysta inauguracja nowego roku. 14 października na terenie OSP Wesoła Centrum odbędzie się spotkanie integracyjne przy ognisku, na które serdecznie zapraszamy.
13 października 2017

Obchody 75. rocznicy stracenia dziesięciu Polaków w odwecie za przeprowadzenie akcji „Wieniec”

Rada i Zarząd Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy serdecznie zapraszają na obchody 75. rocznicy stracenia dziesięciu Polaków w odwecie za przeprowadzenie akcji „Wieniec”. Obchody odbędą się 16 października 2017 r. o godz. 12:00 przy pomniku usytuowanym u zbiegu  al. gen. A. Chruściela „Montera” i ul. Cyrulików.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


20 - 22 października 2017

Mistrzostwa Europy juniorów, kadetów i młodzików w sumo w Falenicy

Piątek, 20 października 2017

Koncert Piotra Machalicy ku pamięci Wojciecha Młynarskiego

Piątek, 20 października 2017

Pierwszy w historii półmaraton perkusyjny

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Wrzesień/jesień to dla mnie przede wszystkim:

Czas powrotu do szkoły
Czas powrotu do pracy
Powrót korków na ulicach i tłoku w autobusach
Piękny czas wyciszenia i uspokojenia po dynamicznym lecie
Czas refleksji i zadumy
Sezon na przeziębienia i grypę
Pora roku jak każda inna, nie zwracam na to uwagi
Moment dobry na zmiany w życiu, cały świat zaczyna "nowy sezon", "nowy rok szkolny", co napędza i mnie do nowego początku
Smutne rozstanie z latem
Wszystko powyższe :)
Żadne z powyższych
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń