WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 29 czerwca 2017 r.
Imieniny obchodzą: Benita, Piotr, Paweł

Wiadomości

28 czerwca 2017

Rodziny goszczące poszukiwane!

W ramach podróży edukacyjnej do Warszawy przyjedzie grupa niemieckich wielbicieli Polski. Naszym celem jest poznanie nie tylko oferty kulturalnej stolicy Polski, lecz przede wszystkim wsparcie stosunków polsko-niemieckich. Poszukujemy rodzin goszczących, które chciałyby zaprosić kilku naszych niemieckich sąsiadów na domową kolację w rodzinnej atmosferze we własnym domu.
28 czerwca 2017

Sportowe Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży powstanie w Wawrze

Niepełnosprawność, zwłaszcza nabyta po okresie pełnej sprawności, jest szczególnie trudnym doświadczeniem dla dzieci i młodzieży. Ale każdy z nas z pewnością bez trudu może przytoczyć liczne przykłady osób w każdym wieku, które mimo takich ograniczeń są pasjonatami sportu, czynnie uprawiającymi różne jego dyscypliny i nierzadko osiągającymi w nich ogromne sukcesy.
28 czerwca 2017

Z prac Rady Dzielnicy Rembertów

Głównym punktem obrad czerwcowej sesji Rady Dzielnicy była informacja nt. stanu przygotowania placówek oświatowych do wprowadzenia reformy oświatowej z dniem 1 września 2017 roku. Bardzo czytelny, rzetelny i porządkujący wiedzę raport wskazuje na podstawy prawne założeń reformy systemu oświaty, a następnie omawia konsekwencje z niej wynikające w każdej rembertowskiej placówce oświatowej.
27 czerwca 2017

Oddaj swój głos w Rembertowie!

Od 14 do 30 czerwca 2017 r. można głosować na projekty do budżetu partycypacyjnego na rok 2018. Należy wybrać tylko jedną dzielnicę, w której można zagłosować tylko raz. Aby oddać ważny głos w Rembertowie, należy wybrać dowolną liczbę projektów z listy, z zastrzeżeniem że suma kosztów ich realizacji nie przekroczy 700 000 zł.
27 czerwca 2017

Kawawernia: Twój projekt w mediach

29 czerwca w Wawerskiej Strefie Kultury WCK przy ul. Żegańskiej 1a odbędzie się kolejne spotkanie Kawawerni, tym razem pod nazwą "Twój projekt w mediach". Agnieszka Jas-Bitner, dziennikarka i reporterka, opowie o tym, jak zainteresować media Twoimi działaniami. Początek spotkania o godz. 18.30.
26 czerwca 2017

Budżet partycypacyjny w Wawrze – głosujemy!

150 projektów do wyboru i tylko 17 dni na decyzję, łatwo nie będzie. Ale zdecydowanie warto poświęcić chwilę na przejrzenie pozytywnie zweryfikowanych pomysłów zgłoszonych do budżetu partycypacyjnego 2018 i oddać swój cenny głos na to, co Waszym zdaniem jest najbardziej potrzebne w najbliższej lub trochę dalszej okolicy.
26 czerwca 2017

Nowe miejsca parkingowe przy warszawskich stacjach

Zarząd Transportu Miejskiego rozstrzygnął przetarg i podpisał umowę z wykonawcą na opracowanie koncepcji dla tymczasowych parkingów, zlokalizowanych przy trzech warszawskich stacjach kolejowych: Miedzeszyn, Wesoła i Wola Grzybowska.
26 czerwca 2017

Bezpieczne Osiedle w lipcu

Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicach Wawer i Wesoła uprzejmie informuje, że w lipcu odbędą się cztery dyżury dla mieszkańców. Pierwszy z nich, dyżur ogólny dla mieszkańców dzielnicy, odbędzie się 3 lipca.
26 czerwca 2017

"Wiadomości Sąsiedzkie Rembertów" wreszcie są!

Złe przygody z drukiem w tym miesiącu niestety nie skończyły się wraz z poprawieniem wesołowskiej gazetki, ale dotknęły też rembertowskiego miesięcznika. Ale w końcu trafi on dziś do punktów kolportażu. Za opóźnienie przepraszamy.
23 czerwca 2017

Otwarcie tężni w Marysinie

1 lipca odbędzie się Piknik "Czas na Zdrowie" towarzyszący otwarciu tężni w Marysinie. Wydarzenie odbędzie się na Stadionie Syrenki przy ul. Starego Doktora. W programie m.in. bezpłatne konsultacje ze specjalistami, porady kosmetologów, gry i zabawy dla dzieci.
23 czerwca 2017

Willa rodziny Hartwigów doceniona!

Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział Warszawa oraz Stowarzyszenie ŁADna Kępa ubiegały się o wpisanie willi rodziny Hartwigów, znajdującej się przy ul. Krynicznej 3, do rejestru zabytków. W maju wniosek pozytywnie rozpatrzył Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków – Jakub Lewicki.
22 czerwca 2017

W weekend zamknięte skrzyżowanie ulic Strażackiej i Zesłańców Polskich

Od piątku, 23 czerwca od godz. 22.00 do poniedziałku, 26 czerwca do godziny 5.00 zamknięte dla ruchu będzie skrzyżowanie ulic Strażackiej i Zesłańców Polskich. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Żołnierska – Czwartaków – I. Paderewskiego – al. gen. A. Chruściela „Montera”.  
 
22 czerwca 2017

Nasze pieniądze = nasze decyzje = budżet partycypacyjny

Aktualnie trwa najważniejszy etap budżetu partycypacyjnego – głosowanie mieszkańców na projekty. Będzie on trwał do 30 czerwca br. Każdy może zagłosować na pomysły, które uważa za ciekawe i potrzebne do realizacji. 
22 czerwca 2017

Wystartowała „Modelarnia Gocław ‒ to też może latać?”

W drugiej połowie maja dzięki współfinansowaniu ze środków Samorządu Mazowieckiego rozpoczęły się bezpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów poświęcone przede wszystkim mechanice i aerodynamice. Cykl warsztatów zakończą zawody mikołajkowe, w których udział wezmą uczestnicy projektów z własnymi, zaprojektowanymi modelami szybowców.
21 czerwca 2017

Chata Warsa i Sawy, 24 czerwca, Plaża Romantyczna

Zapraszamy na imprezę plenerową, podczas której na Plaży Romantycznej powstanie słowiańska chata rybacka wraz z obejściem. Od godziny 12:00 odwiedzający będą mogli skorzystać z szerokiej oferty edukacyjno-warsztatowej, np. ciekawych wykładów
21 czerwca 2017

3 Urodziny DoubleTree by Hilton Warsaw

DoubleTree by Hilton Warsaw, ekskluzywny hotel położony w naszej dzielnicy, 22 czerwca będzie obchodził swoje 3 Urodziny - wyjątkowo relaksacyjnie! Będzie można poćwiczyć jogę, wziąć udział w wyjątkowych warsztatach, wysłuchać koncertu i spotkać się z gwiazdami. Już jutro od 16:00. Wstęp wolny!
21 czerwca 2017

Wakacyjna komunikacja

Już wkrótce zaczynają się wakacje, czyli czas, w którym mieszkańcy Warszawy wyjeżdżają na zasłużony urlop, a uczniowie odpoczywają od nauki. Komunikacja miejska musi dostosować się do zmieniających się potrzeb przewozowych. Pierwsze wakacyjne zmiany zaczną obowiązywać od 24 czerwca.
21 czerwca 2017

Projekt RESOLVE na Saskiej Kępie

Zarząd Dróg Miejskich razem z Samorządem Mieszkańców Saskiej Kępy w maju wystartował z realizacją europejskiego projektu polegającego na wypracowaniu dobrych praktyk związanych z funkcjonowaniem handlu i usług w kontekście transportu i mobilności.
20 czerwca 2017

Wymyśl nazwę dla nowego klubu jazzowego!

Trwa konkurs na nazwę nowego, autorskiego klubu jazzowego w podziemiach Hotelu Boss. Inaugurację zaplanowano na poniedziałek 25 września br. Wieczory jazzowe odbywać się będą w każdy poniedziałek od 20:00 do 23:00 a gospodarzem wieczorów będzie wspaniały aranżer i kompozytor, jeden z najlepszych trębaczy świata, od niedawna mieszkaniec Wawra – Gary Guthman.
20 czerwca 2017

Piknik w ogrodzie WCK Anin

Na dobry początek wakacji proponujemy piknik, który odbędzie się 25 czerwca w godzinach 11.00-15.00 na terenie ogrodu Filii Anin Wawerskiego Centrum Kultury. W programie budowanie z klocków Lego (nie tylko dla dzieci!), sadzenie roślin, nauka zasad udzielania pierwszej pomocy. Wstęp wolny!
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 29 czerwca 2017

Kawawernia: Twój projekt w mediach

Czwartek, 29 czerwca 2017

Kino samochodowe w Wawrze

Sobota, 1 lipca 2017

Koncert Aloszy Awdiejewa

Zgłoś wydarzenie

Przedszkole Niepubliczne
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy i gdzie głosujesz w IV edycji budżetu partycypacyjnego?

Głosuję w swojej dzielnicy (Wawer)
Głosuję w swojej dzielnicy (Wesoła)
Głosuję w swojej dzielnicy (Praga-Południe)
Głosuję w swojej dzielnicy (Rembertów)
Głosuję w innej dzielnicy
Nie głosuję, bo mnie to nie interesuje
Nie głosuję, bo w poprzednich edycjach i tak wygrały inne projekty niż chciałam/em
Jeszcze nie wiem, czy zagłosuję
Nie wiedziałam/em, że można już głosować
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń