WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 12 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian

Klub Honorowych Dawców Krwi Legion przyznaje „Serca Legionu”

Hanna Kowalska  |  19 stycznia 2017

Honorowe krwiodawstwo – już same te słowa brzmią dostojnie i znamionują doniosłość czynu dobrowolnego oddania własnej krwi dla dobra innych ludzi, których nawet nie znamy. Wiedząc, jak jest to ważne i że naprawdę ratuje ludzkie życie, a krwi tak często brakuje, z entuzjazmem przystąpiliśmy do współpracy z Klubem HDK PCK Legion organizującym co miesiąc pod „Klubem Kościuszkowca” wojskową akcję krwiodawstwa. Od tamtego dnia znajdujecie w naszym piśmie informację o zaplanowanej na bieżący miesiąc akcji i mamy ogromną nadzieję, że zaproszenie to nie pozostaje bez echa.  
 
Nie sądziliśmy, że nasz skromny wkład w promowanie idei krwiodawstwa zostanie tak bardzo doceniony! Otóż „Wiadomości Sąsiedzkie” znalazły się w gronie osób i instytucji, którym Legion HDK przyznał odznaczenie „Serce Legionu”. Jest nam niezmiernie miło i pięknie dziękujemy!
 
Czym jest „Serce Legionu”? To nowe odznaczenie związane z krwiodawstwem, które wręczane jest tym, którzy oddają krew, ale i instytucjom i przedsiębiorcom angażującym się w popularyzowanie idei wolontariatu i honorowego krwiodawstwa w Polsce. W styczniu 2017 roku zostanie ono przyznane po raz pierwszy we wszystkich pięciu stopniach. Na liście odznaczonych znajdują się m.in.: ponad 40 honorowych dawców krwi, 11 współpracujących urzędów, ponad 10 mediów, w tym „Wiadomości Sąsiedzkie” czy „Polska Zbrojna”, ponad 20 prywatnych przedsiębiorców.
 
Inauguracja odznaczenia „Serce Legionu” odbędzie się 20 stycznia 2017 roku w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego pod honorowymi patronatami Marszałka Mazowsza oraz starostw powiatowych w Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim i Ostrołęce. W tym dniu odbędzie się także wręczenie pozostałych odznaczeń związanych z krwiodawstwem, są to: Krzyż Zasługi, Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu, Odznaka Honorowa PCK i Odznaka Zasłużony Honorowy Dawca Krwi. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują, wśród innych mediów, także „Wiadomości Sąsiedzkie”. W kolejnym numerze znajdą Państwo relację z gali inauguracyjnej. Planujemy także przybliżenie w następnych numerach działalności Legionu HDK. Tymczasem już dziś zapraszamy na stronę http://legionhdk.pl, gdzie w jednym miejscu znajduje się wszystko na temat krwiodawstwa i bieżących działań Legionu.
 
 
 

Tagi: Serce Legionu, odznaczenie, inauguracja odznaczenia, Klub HDK PCK Legion, honorowe krwiodawstwo, wojskowa akcja krwiodawstwa,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń