WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 27 lutego 2021 r.
Imieniny obchodzą: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

Karol Kowalczyk, wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy  |  21 lutego 2017

Planowana na styczeń sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe została przesunięta na luty. Dlatego też w przyszłym miesiącu relacja z sesji będzie obfitowała w wiele ciekawych dla czytelników „Wiadomości Sąsiedzkich” informacji związanych z nowymi inwestycjami planowanymi do realizacji na terenie Pragi-Południe. W styczniu natomiast radni obradowali na posiedzeniach komisji, przyjmując plany pracy na rok 2017 oraz wczytując się w sprawozdania za rok 2016. Na szczególną uwagę zasługują prace Komisji Oświaty i Sportu, której członkowie otrzymali posumowanie wykonania remontów placówek oświatowo-wychowawczych. 
 
Pierwotny plan remontowy zakładał wydatki w kwocie 4,5 mln zł. Jednak po pozyskaniu dodatkowych środków kwota ta wzrosła do prawie 6 mln zł. Lista przedstawiona radnym obejmuje ponad 50 pozycji – różnych prac remontowych wykonywanych w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach i szkołach zawodowych na terenie Pragi-Południe w roku 2016. 
 
I tak np. w Szkole Podstawowej nr 120 przy ul. Międzyborskiej 70 wyremontowano węzeł ciepłej wody. W Szkole Podstawowej nr 279 przy ul. Cyrklowej wyremontowano sanitariaty za kwotę prawie 200 tys. zł. Podobne prace zostały wykonane w Szkole Podstawowej nr 255 przy ul. Kamionkowskiej 36/44 (ponad 200 tys. zł), w tej szkole dodatkowo wykonano szereg innych prac, z których najistotniejszą była wymiana instalacji ppoż. za kwotę prawie 150 tys. zł. W minionym roku w przedszkolach remontowano i wymieniano ogrodzenia. Takie prace zostały poczynione w przedszkolu przy ul. Szaserów 119, ul. Niekłańskiej 40, ul. Sygietyńskiego 4a, ul. Kinowej 10a oraz ul. Afrykańskiej 9. Warto też wspomnieć o remoncie sali gimnastycznej w gimnazjum przy ulicy Angorskiej 2. W sali wymieniono podłogi, okna oraz wyremontowano przebieralnie. 
 
Naturalnie są to tylko wybrane remonty, które zostały przeprowadzone w placówkach oświatowych na terenie Pragi-Południe w roku ubiegłym. Pełną listę z chęcią udostępnię Państwu.
 
Bezpieczniej na Przyczółku Grochowskim
 
Na odbywającym się 30 stycznia posiedzeniu Komisji Zagospodarowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska, która w zakresie swojego działania posiada sprawy związane z drogownictwem i komunikacją, radni zajmowali się sprawą bezpieczeństwa w rejonie zbiegu ulic Cyrklowej, Kwarcianej oraz Bracławskiej. Bliskość szkoły podstawowej, górka oraz zakręt na ulicy Bracławskiej oraz pieszo-jezdny charakter ulicy Cyrklowej powodują, iż rejon ten jest niebezpieczny, szczególnie dla poruszających się tam dzieci. Bezpieczeństwo poprawił zrealizowany z budżetu partycypacyjnego pomysł budowy chodnika na ul. Kwarcianej, ale zdaniem mieszkańców to wciąż mało. Dlatego też kolejne spotkanie komisji poświęcone będzie tylko temu tematowi. Co więcej, odbędzie się w terenie w obecności radnych i urzędników – specjalistów zakresie dróg. Wszystko po to, aby zaproponować rozwiązanie z jednej strony zgodne z prawem, a z drugiej poprawiające w jak największym stopniu bezpieczeństwo mieszkańców Przyczółka Grochowskiego.  

Tagi: Z prac Rady Dzielnicy, sesja, radni, obrady, remonty szkół, Przyczółek Grochowski


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że zimą jezdnie i chodniki powinny być posypywane solą?

Tak, nie widzę przeciwwskazań
Tak, dzięki tej metodzie jest zdecydowanie bezpieczniej na jezdniach oraz chodnikach
Nie, sól nie jest dobrym rozwiązaniem
Nie, ponieważ sól szkodzi przyrodzie
Są lepsze metody na poprawę bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach
Nie mam zdania
Nie, sól niszczy samochody, a pieszym buty
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń