WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 29 stycznia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

Karol Kowalczyk, wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy  |  21 lutego 2017

Planowana na styczeń sesja Rady Dzielnicy Praga-Południe została przesunięta na luty. Dlatego też w przyszłym miesiącu relacja z sesji będzie obfitowała w wiele ciekawych dla czytelników „Wiadomości Sąsiedzkich” informacji związanych z nowymi inwestycjami planowanymi do realizacji na terenie Pragi-Południe. W styczniu natomiast radni obradowali na posiedzeniach komisji, przyjmując plany pracy na rok 2017 oraz wczytując się w sprawozdania za rok 2016. Na szczególną uwagę zasługują prace Komisji Oświaty i Sportu, której członkowie otrzymali posumowanie wykonania remontów placówek oświatowo-wychowawczych. 
 
Pierwotny plan remontowy zakładał wydatki w kwocie 4,5 mln zł. Jednak po pozyskaniu dodatkowych środków kwota ta wzrosła do prawie 6 mln zł. Lista przedstawiona radnym obejmuje ponad 50 pozycji – różnych prac remontowych wykonywanych w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach i szkołach zawodowych na terenie Pragi-Południe w roku 2016. 
 
I tak np. w Szkole Podstawowej nr 120 przy ul. Międzyborskiej 70 wyremontowano węzeł ciepłej wody. W Szkole Podstawowej nr 279 przy ul. Cyrklowej wyremontowano sanitariaty za kwotę prawie 200 tys. zł. Podobne prace zostały wykonane w Szkole Podstawowej nr 255 przy ul. Kamionkowskiej 36/44 (ponad 200 tys. zł), w tej szkole dodatkowo wykonano szereg innych prac, z których najistotniejszą była wymiana instalacji ppoż. za kwotę prawie 150 tys. zł. W minionym roku w przedszkolach remontowano i wymieniano ogrodzenia. Takie prace zostały poczynione w przedszkolu przy ul. Szaserów 119, ul. Niekłańskiej 40, ul. Sygietyńskiego 4a, ul. Kinowej 10a oraz ul. Afrykańskiej 9. Warto też wspomnieć o remoncie sali gimnastycznej w gimnazjum przy ulicy Angorskiej 2. W sali wymieniono podłogi, okna oraz wyremontowano przebieralnie. 
 
Naturalnie są to tylko wybrane remonty, które zostały przeprowadzone w placówkach oświatowych na terenie Pragi-Południe w roku ubiegłym. Pełną listę z chęcią udostępnię Państwu.
 
Bezpieczniej na Przyczółku Grochowskim
 
Na odbywającym się 30 stycznia posiedzeniu Komisji Zagospodarowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska, która w zakresie swojego działania posiada sprawy związane z drogownictwem i komunikacją, radni zajmowali się sprawą bezpieczeństwa w rejonie zbiegu ulic Cyrklowej, Kwarcianej oraz Bracławskiej. Bliskość szkoły podstawowej, górka oraz zakręt na ulicy Bracławskiej oraz pieszo-jezdny charakter ulicy Cyrklowej powodują, iż rejon ten jest niebezpieczny, szczególnie dla poruszających się tam dzieci. Bezpieczeństwo poprawił zrealizowany z budżetu partycypacyjnego pomysł budowy chodnika na ul. Kwarcianej, ale zdaniem mieszkańców to wciąż mało. Dlatego też kolejne spotkanie komisji poświęcone będzie tylko temu tematowi. Co więcej, odbędzie się w terenie w obecności radnych i urzędników – specjalistów zakresie dróg. Wszystko po to, aby zaproponować rozwiązanie z jednej strony zgodne z prawem, a z drugiej poprawiające w jak największym stopniu bezpieczeństwo mieszkańców Przyczółka Grochowskiego.  

Tagi: Z prac Rady Dzielnicy, sesja, radni, obrady, remonty szkół, Przyczółek Grochowski


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Styczeń 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń