WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 30 stycznia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Martyna, Maciej, Marcin

„Serca Legionu” przyznane

Klub HDK PCK Legion  |  21 lutego 2017

Gala Inauguracji odznaczenia „Serce Legionu” była to pierwsza „nasza” uroczystość, na którą udało nam się zaprosić przede wszystkim ponad 100 krwiodawców z całej Polski, ale także wiele klubów, stowarzyszeń czy działaczy popierających honorowe krwiodawstwo na swoich podwórkach. Przybyli także licznie urzędnicy wspierający nas w działalności, aż z 12 urzędów na czele z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, trzech starostw oraz miast i gmin z rejonów, gdzie działamy. Nie zabrakło także mediów partnerskich, które na co dzień pomagają nam rozpowszechniać ideę, a tym razem ich przedstawiciele przybyli nas wesprzeć i odebrać tak jak urzędnicy odznaczenia. Nasze zaskoczenie gośćmi było tym większe, iż Ministerstwo Zdrowia postanowiło także się pojawić w osobie Wiceminister, Podsekretarz Stanu Pani Katarzyny Głowali, która osobiście wręczała odznaczenia państwowe. Uroczystość wsparta przez Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa, które zorganizowało wystawę „W boju i potrzebie krwi nie szczędząc”, została okrzyknięta przez sympatyków jedną z największych i najpiękniejszych związanych z krwiodawstwem w ostatnich latach na Mazowszu. 
 
Działo się dużo, co było widać w relacjach czy to starostwa powiatowego w Legionowie czy Kuriera Telewizyjnego na TVP3 Warszawa. Oprócz odznaczeń państwowych, tj. Krzyże Zasługi i Odznaka Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu, Odznak Honorowych PCK i Odznak Zasłużony Honorowy Dawca Krwi wyróżnieni otrzymywali następujące symbole wyrazów uznania: 
- instytucje, urzędy, jednostki wojskowe otrzymały dyplomy uznania od Marszałka Województwa Mazowieckiego; 
- kluby z województwa mazowieckiego przybyłe na uroczystość otrzymały puchary i podziękowania od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie; 
- jednostki wojskowe oraz wojskowe Kluby HDK otrzymały listy pochwalne oraz ryngrafy od Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. 
- nasi działacze oraz nasz klub otrzymywali puchary, statuetki oraz listy pochwalne od starostw powiatowych w Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim i Ostrołęce, od obu Centrów Krwiodawstwa oraz Marszałka Mazowsza. 
Dodatkowo Zarząd Klubu Legion wyróżnił najaktywniejsze i wyróżniające się oddziały wraz z ich przedstawicielami i instytucjami wspierającymi: 
- statuą „Serce Nadziei” oddział legionowski z koordynatorem Przemkiem Cichockim oraz Starostą Legionowskim Robertem Wróblem i Prezydentem Miasta Legionowo Romanem Smogorzewskim na czele; 
- statuą „Feniks – Dar Życia” oddział przy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu z koordynatorem Mirosławem Posłusznym oraz Komendantem Centrum płk. dypl. Ireneuszem Furą na czele. 
 
Lista wszystkich osób odznaczonych w tym dniu byłaby bardzo długa, zainteresowanych zapraszamy na naszą stronę, gdzie taki wykaz został zamieszczony: http://legionhdk.pl/legion-klub-hdk-pck/odznaczenie-serce-legionu/inauguracja-serca-legionu/odznaczani-podczas-inauguracji/.
 
Część wyróżnionych niestety nie pojawiła się na uroczystości, lecz odznaczenie na pewno zostanie wręczone przy  okazji kolejnej uroczystości, która, miejmy nadzieję, będzie jeszcze piękniejsza. Wszystkim wspierającym i utożsamiającym się z Klubem Legion dziękujemy i życzymy tak Wam, jak i sobie dalszych lat pięknej współpracy i działalności na rzecz polskiego społeczeństwa. 
 
Zdjęcia: Daniel Olejarz, fotografia Katarzyna Małek, Paweł Małek tabodesign.com
 
Redaktor naczelny „Wiadomości Sąsiedzkich” odbiera IV stopień Odznaczenia „Serce Legionu” – „Brązowy Medal”, który nasze pismo otrzymało w podziękowaniu za promowanie idei honorowego krwiodawstwa 
 
 

Tagi: Serce Legionu, odznaczenie, inauguracja odznaczenia, Klub HDK PCK Legion, honorowe krwiodawstwo, wojskowa akcja krwiodawstwa,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Styczeń 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń