WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Katarzyna, Celestyna, Wilhelm

Wiosenna wymiana nasion wśród wawerskich ogrodników

Jolanta Piekarz i Agnieszka Redzisz  |  6 marca 2017

Ogrodnicza wiosna w Wawrze zaczyna się 18 marca 2017 roku w Wawerskim Centrum Kultury. W tym terminie w ramach projektu Eko-Rozsadnik spotkają się wawerscy ogrodnicy, aby podzielić się swoimi nasionami zebranymi w poprzednim sezonie. Nasiona pozyskane w przydomowych ogrodach i na działkach może przynieść każdy – powinny być zapakowane w nieduże torebki i koniecznie opisane nazwą rośliny – wtedy z pewnością znajdą osobę chętną do ich wysiania. Organizatorzy zapraszają także początkujących ogrodników, którzy nie mają się jeszcze czym dzielić – dla nich również, na dobry start, przeznaczona będzie pewna pula nasion. Dla wszystkich uczestników udział w imprezie jest bezpłatny.
 
Wiosenna wymiana nasion będzie również okazją do zdobycia cennej ogrodniczej wiedzy. W programie przewidziany jest wykład na tematy ogrodnicze oraz indywidualne porady przy stolikach eksperckich. Przewidywana jest bardzo szeroka tematyka porad – będzie można zadawać pytania dotyczące m.in. ekologicznej uprawy warzyw, kwiatów i ziół, zasad projektowania ogrodów, sposobów polepszania gleby czy uprawy roślin w pojemnikach.  
 
Tegoroczne marcowe spotkanie w Wawerskim Centrum Kultury rozpoczyna drugi sezon działania projektu Eko-Rozsadnik. W ramach tej inicjatywy wawerscy wolontariusze – pasjonaci ogrodnictwa, przy wsparciu Wawerskiego Centrum Kultury, starają się zachęcić swoich sąsiadów, bliższych i dalszych, do zazieleniania swojego otoczenia i dbałości o środowisko naturalne. Eko-Rozsadnik to projekt adresowany do mieszkańców Warszawy i współtworzony przez warszawiaków. Jego celem jest promowanie życia w zgodzie z naturą w najbliższym otoczeniu każdego człowieka, a w szczególności w przydomowych ogrodach i ogródkach balkonowych, a także w zielonych zakątkach miasta. Inicjatywa bazuje na ogrodnictwie ekologicznym, które jest źródłem zdrowego pożywienia i ogromnej satysfakcji dla wszystkich zaangażowanych osób, a także okazją do zacieśniania kontaktów międzyludzkich poprzez dzielenie się swoją pasją i wiedzą z innymi ogrodnikami. Projekt zainicjowany został przez portal www.naogrodowej.pl, a tworzony jest wspólnie z Wawerskim Centrum Kultury w ramach programu Nowe Ogrody Kultury. Więcej o projekcie można przeczytać na stronach Wawerskiego Centrum Kultury (zakładka Projekty) http://www.wck-wawer.pl/projekty i blogu: www.eko-rozsadnik.blogspot.com.

Tagi: Eko-Rozsadnik, wymiana nasion, wiosenna wymiana nasion, wiosna, nasiona, ogrodnictwo


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 11 kwietnia 2020

Asterix i Obelix - ile kryją w sobie prawdy?

Niedziela, 19 kwietnia 2020

Regulamin Charytatywnego Marszu Nordic Walking „Powitanie Wiosny 2020” z dnia 19.04.2020

Sobota, 25 kwietnia 2020

Dzień Ziemi w GREEN SOHO

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czego najbardziej brakuje Ci w Warszawie?

bardziej rozbudowanej sieci metra
ścieżek rowerowych
odkrytych basenów
skwerów
ławek
placów zabaw
koszy na śmieci
toalet publicznych
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń