WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 18 listopada 2018 r.
Imieniny obchodzą: Aniela, Klaudyna, Roman

Samotne święta?

Redakcja  |  29 marca 2017

Samotne święta?
Wielkanocne śniadanie. Siadasz przy udekorowanym stole, tu zajączek, tam baranek, w wazonie żonkile. Na początek gorący żurek. Niby zwykła zupa, a tego dnia smakuje jakoś inaczej. To może teraz trochę sałatki, może jajko, to przecież symbol tych świąt, trzeba jakieś zjeść. Która to godzina? Dopiero dziesiąta? Za oknem ładny dzień, może jakiś spacer? Zajączek i baranek patrzą w przestrzeń. Tak, spacer to dobry pomysł. Na ulicy przynajmniej nie jest tak cicho... 
 
Święta bez drugiego człowieka są trudne. W takie "wyjątkowe" dni samotność jest jeszcze bardziej dokuczliwa niż na co dzień. Pani Zofia wspomina: Moja Wielkanoc zawsze kojarzyła się z cudnymi zapachami pieczonych ciast. W dzieciństwie skradałam się z siostrą do kuchni by wyjadać rodzynki z babki wielkanocnej. Teraz nie ma dla kogo piec. Wie pani, młodzi mają swoje życie, cały czas pędzą, nie mają czasu. Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” dba o to, by samotne osoby starsze żyły nie tylko wspomnieniami.  Po raz kolejny organizuje świąteczne śniadanie dla swoich podopiecznych. Aby było to możliwe, potrzebuje wsparcia wolontariuszy i darczyńców. Koszt śniadania dla jednej osoby wynosi 40 zł. Kwota zawiera posiłek, dekoracje świąteczne oraz transport dla mniej mobilnych seniorów. Zawiera też coś, co jest bezcenne. Możliwość świętowania przy stole, na którym stoi więcej niż jedno nakrycie, okazję do spotkania z drugim człowiekiem, rozmowy, uśmiechy, przyjazne gesty. To w całej akcji Stowarzyszenia liczy się najbardziej. W życiu chyba też, prawda?
 
Akcję świąteczną można wesprzeć wpłacając darowiznę bezpośrednio na konto Stowarzyszenia lub na stronie www.malibracia.org.pl/wielkanoc
 
Zachęcamy też do obejrzenia krótkiego spotu akcji:
 
  
Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” działa w Polsce od 2002 roku w Warszawie, Poznaniu i Lublinie. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Działa w ramach sieci stowarzyszenia «petits frères des Pauvres», które powstało w 1946 roku we Francji i istnieje w 10 krajach w Europie i Ameryce.
 
Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” pomaga samotnym starszym osobom. 
„mali bracia Ubogich” to setki wolontariuszy, którym bliskie sercu jest przeciwdziałanie marginalizacji starszych osób i łamanie stereotypów dotyczących starości.W 2017 roku otaczamy bezpośrednim wsparciem 315 potrzebujących seniorów w Warszawie, Poznaniu i Lublinie. Sprawiamy, że życie seniorów staje się lepsze. Integrujemy pokolenia. 
 
Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” w latach 2007-2012 roku przewodniczyło pracom Komisji Dialogu Społecznego ds. Osób Starszych i Kombatantów w Warszawie.
 
W 2008 roku Stowarzyszenie brało czynny udział w pracach przy tworzeniu Strategii Społecznej Warszawy, a w 2009 liderowało pracom nad  Programem „Warszawa przyjazna seniorom.” 
Na przestrzeni kilku lat przedstawiciele Stowarzyszenia brali udział w wielu konsultacjach dokumentów społecznych różnego szczebla. Przedstawiciel „mbU” zasiada m.in. w Zespole Ekspertów ds. Osób Starszych przy Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich oraz grupie ds. seniorów w zespole zadaniowym powołanym przez Wojewodę Mazowieckiego.

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” to przyjaciele osób starszych.

Tagi: wielkanoc dla seniorów, samotne osoby starsze, wielkanoc, śniadanie wielkanocne, mbU, mali bracia Ubogich, darowizna


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Listopad 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 18 listopada 2018

Lubię gadać z Leonardem

Poniedziałek, 19 listopada 2018

Punkt konsultacyjny w dzielnicy Praga-Południe

Poniedziałek, 19 listopada 2018

Rejsy po literaturze i nie tylko: Wiesław Myśliwski

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń