WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 30 stycznia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Martyna, Maciej, Marcin

Wiosenne spotkanie z alpakami!

Dorota Steliga  |  4 kwietnia 2017

Na czym polega alpakoterapia? Komu może pomóc kontakt z alpaką? Dlaczego w Polsce ta dziedzina zyskuje coraz więcej miłośników? Na te i inne pytania odpowiedzi otrzymają uczestnicy spotkania „Alpakoterapia jako jedna z dziedzin animaloterapii”, które odbędzie się 12 kwietnia w ramach Wiosennych Spotkań Terapeutycznych, organizowanych w Szkole Podstawowej nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Horsta. Gościem specjalnym będzie Marta Pietrzykowska, jedna z prekursorek alpakoterapii w Polsce.
 
Alpaki przyjechały do Polski z Ameryki Południowej. Są podobne do lamy i pochodzą z tej samej rodziny – wielbłądowatych. Kontakt z nimi, czy to podczas zabawy czy ćwiczeń z ich udziałem, pomaga dzieciom, a dla tych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jest formą terapii motorycznej i behawioralnej. Alpaki są inteligentne i pogodne, łatwo zaprzyjaźniają się z ludźmi. W Polsce alpakoterapia jest stosunkowo nową dziedziną, dlatego środowiska, którym bliskie jest to zagadnienie, połączyły siły i zorganizowały konferencję przybliżającą tę formę terapii.
 
- Nasi pedagodzy cały czas się szkolą i poszerzają wiedzę o nowe metody pracy z dziećmi czy nowe nurty w terapii. Znamy i stosujemy dogoterapię, dlatego też zainteresowaliśmy się alpakoterapią. Dzięki temu, że nieopodal, w Wawrze, powstał Ośrodek Koparka, pierwszy w stolicy oferujący alpakoterapię, mamy szansę poznać korzyści płynące z pracy z alpaką także w praktyce - mówi Joanna Wichowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Horsta w Warszawie. Dodaje: Wraz z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną nr 17 postanowiliśmy zorganizować spotkanie przybliżające tę dziedzinę animaloterapii i zaprosić wszystkich, którzy tak jak my, są jej ciekawi.

Spotkanie będzie połączeniem teorii z praktyką – przewidziany jest pokaz alpakoterapii, poprowadzony przez pracowników Ośrodka Psychoterapii Dzieci i Młodzieży „Koparka”. Zajęcia odbędą się z udziałem dwóch alpak: Natana i Kazika, a uczestniczyć w nim będą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Horsta.
 
Organizatorami przedsięwzięcia są: Ośrodek Psychoterapii Dzieci i Młodzieży “Koparka”, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 17, Szkoła Podstawowa nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im.J.Horsta, P&M Alpakarnia. 
 
Patronat medialny sprawują "Wiadomości Sąsiedzkie".

Harmonogram spotkania:
 
10.00 – 11.00 – Alpakoterapia jako jedna z dziedzin animaloterapii
11.00 – 11:.15 – Przerwa kawowa
11.20 – 12.30 – Pokaz zajęć z alpakoterapii z udziałem Kazika i Natana z Ośrodka „Koparka”
 
Wstęp jest wolny, obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie wiadomości na adres ppp17@edu.um.warszawa.pl do 10 kwietnia 2017 roku.
 
Więcej informacji:
https://www.facebook.com/events/1815285145461263/
 
 
 

Tagi: alpakoterapia, alpaki, alpaka, pokaz alpakoterapii, animaloterapia, terapia, Wiosenne Spotkania Terapeutyczne, sp nr 138


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Styczeń 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń