WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 6 czerwca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Dominika, Laura, Norbert

Zatrzymaj Zegar Przemocy

OPS Wesoła  |  6 kwietnia 2017

Zatrzymaj Zegar Przemocy
W dniu 07.02.2017 odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu socjalnego „Zatrzymaj Zegar Przemocy”, który jest realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. 
 
Spotkanie poświęcone było przemocy wobec dzieci – a w szczególności sposobom identyfikacji czynników ryzyka zwiększających prawdopodobieństwo jej wystąpienia, rozpoznawania symptomów wskazujących na krzywdzenie dziecka oraz podejmowania skutecznych działań interwencyjnych.  
 
Przemoc wobec dzieci przybiera różne formy i wszystkie one mogą być niszczące dla rozwoju młodego człowieka i jego relacji z otoczeniem, zarówno w krótko-, jak i długoterminowej perspektywie. O tym, jak ważne jest budowanie i wspieranie prawidłowych więzi w rodzinie, oraz o roli bliskości w pierwszym okresie życia dziecka opowiedziała Pani Jagoda Kędzierska – pedagog z Ośrodka Wsparcia dla Kobiet „Etezja”.  
 
W trakcie spotkania poruszone zostały również aspekty stosowania procedury „Niebieskie Karty” wobec nieletnich i praktycznego zastosowania art. 12a odnoszącego się do sytuacji bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia dziecka w związku z przemocą. Wszyscy uczestnicy – reprezentanci instytucji działających w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie – których mieliśmy przyjemność gościć, pozostali zgodni co do faktu, że: „w działaniach pomocowych na rzecz dzieci, trzeba podejmować odważne decyzje, opierające się na wiedzy, przepisach prawa oraz własnych doświadczeniach, mając na uwadze przede wszystkim ich dobro i bezpieczeństwo”.
 
W imieniu p.o. Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Alicji Pasztor oraz pracowników – kierownika Działu Pomocy Środowiskowej i Usługowej Agaty Malickiej, starszego pracownika socjalnego Anny Zabornej-Gałki i psychologa Justyny Bednarczyk-Wilgos dziękujemy uczestnikom za ciekawe spostrzeżenia, opinie i profesjonalną wymianę wiedzy. 
 
Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!

Tagi: OPS Wesoła, zatrzymaj zegar przemocy, przeciwdziałanie przemocy, przemoc, niebieska karta, przemoc w rodzinie


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


10 maja - 27 września 2023

Psie spacery z trenerem psów w Wesołej

Sobota, 10 czerwca 2023

Starowarszawski Piknik Rodzinny w Wesołej - już 10 czerwca!

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń