WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 30 stycznia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Martyna, Maciej, Marcin

Osiedle Plac Wojska Polskiego – aktualności

dr Stefan Słowikowski  |  25 kwietnia 2017

Od dłuższego czasu nie dzieliłem się z Państwem na łamach „Wiadomości Sąsiedzkich” sprawami i działaniami związanymi bezpośrednio z naszym osiedlem. Otóż chcę Państwa poinformować o bardzo ważnym przedsięwzięciu zaplanowanym do realizacji, mam nadzieję, że w najbliższym czasie. 
 
Dla zrozumienia i przypomnienia sprawy przytoczę część mojego artykułu zamieszczonego w „Wiadomościach Sąsiedzkich nr 162” z października 2014 roku. Cytuję:
 
„Tani Market – dyskont. W rozmowach z kolegami i znajomymi mieszkańcami naszego osiedla jestem bardzo często pytany, co z tym sklepem? Otóż rzecz zasadza się na przyjęciu uchwałą Rady Miasta Stołecznego Warszawy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego naszego osiedla. Dopiero to umożliwi uruchamianie procedur związanych z budową dyskontu”. Generalnie musi nastąpić sprzedaż działki nr 5/34 (położonej przy ul. Okuniewskiej) przez władającego, czyli Wojskową Agencję Mienia Oddział Regionalny w Warszawie, w przetargu publicznym.
 
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego obszaru Plac Wojska Polskiego w Dzielnicy Wesoła został zatwierdzony Uchwałą Nr XX/484/2015 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 26.11.2015. Zgodnie z ww. planem, a naszym staraniem działka nr 5/34 znajduje się w obszarze funkcjonalnym oznaczonym symbolami A3U – tereny usług.
 
Przechodząc do rzeczy – 14 lutego br. rzeczona działka została sprzedana w przetargu ustnym nieograniczonym przez Wojskową Agencję Mienia, a DINO POLSKA S.A. zwróciła się do Urzędu Dzielnicy Wesoła o zapewnienie możliwości skomunikowania nieruchomości u zbiegu ulic: Okuniewskiej i Placu Wojska Polskiego stanowiącej działkę nr 5/34 z drogą gminną, działka nr 5/33 (Plac Wojska Polskiego), w zakresie – ogólnie rzecz ujmując – wjazdu na teren sklepu.
Zgodę taką otrzymali z pewną modyfikacją, oczywiście korzystną dla naszych mieszkańców.
Co sobą reprezentuje Market Dino pod właściwą nazwą „DINO POLSKA S.A.” przytaczam niżej w wersji Zarządu Marketu:
 
„Ideę marketów „Najbliżej Ciebie” stworzyliśmy ponad 15 lat temu. W 1999 roku na fundamencie polskiego kapitału – na terenie województwa wielkopolskiego – powstały pierwsze sklepy DINO. W kolejnych latach systematycznie pracowaliśmy zarówno nad rozwojem w nowych lokalizacjach, jak i jakością oraz komfortem robienia zakupów. W 2015 roku nasza sieć liczyła przeszło 500 placówek zlokalizowanych na terenie województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, mazowieckiego, zachodniopomorskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i pomorskiego.
 
Satysfakcja Klientów jest dla nas najważniejsza, dlatego za cel stawiamy sobie świeżość i dobrą jakość oferowanych towarów! Dzięki znakomicie dopracowanej sieci logistycznej, ponad 4 tysiące produktów (w tym pełna oferta artykułów spożywczych, chemicznych i kosmetycznych) trafia zawsze na czas do wszystkich naszych marketów. Dbamy o codzienne dostawy warzyw i owoców, dzięki czemu Klienci znajdą u nas tylko najświeższe produkty doskonałej jakości.
Bogata oferta mięs i wędlin znacząco wyróżnia nas na tle konkurencji. Aby zapewnić najwyższą jakość, wyborny smak oraz świeżość mięs i wędlin, dostarczamy do naszych marketów własne wyroby mięsne Agro-Rydzyna”.
 
Miejmy nadzieję, że planowana inwestycja będzie realizowana w miarę szybko i skutecznie zwiększy asortyment dostarczanych towarów, a także usprawni nasze codzienne zakupy.
 
Serdecznie Państwa pozdrawiam!

Tagi: Osiedle Plac Wojska Polskiego, dyskont, sklep, market, zakupy, dino, budowa sklepu


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Styczeń 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń