WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 21 maja 2022 r.
Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Odjazdowy Bibliotekarz rembertowsko-wesołowski

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy  |  18 maja 2017

Odjazdowy Bibliotekarz rembertowsko-wesołowski

Odjazdowy Bibliotekarz – Rowerowa impreza plenerowa Rembertów – Wesoła – Daków – Wesoła 3 czerwca 2017

„Odjazdowy Bibliotekarz” to ogólnopolska „akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas w gronie osób o podobnych pasjach” – tak określa akcję pomysłodawca http://bibliosfera.net/odjazdowy-bibliotekarz/.

Biblioteka w Wesołej już piąty raz zaprasza na tę imprezę. Tym razem Rajd na naszym terenie odbędzie się 3 czerwca 2017 r. Organizatorami są: biblioteki w Wesołej, Rembertowie i Sulejówku oraz Stowarzyszenie Rembertów Bezpośrednio. Wsparcia organizacyjnego udzielą nam: Stowarzyszenie Nasza Wesoła, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Wesołej. O nasze rowery (w razie konieczności) zadba Remigiusz Malinowski. Opiekę medyczną zapewni Fundacja Moto-Medic Motocyklowe Ratownictwo Medyczne Warszawa.

„Wiadomości Sąsiedzkie” oraz Tygodnik „Lokalna” objęły imprezę patronatem medialnym. Miniprzewodnik z ciekawymi miejscami na trasie przejazdu opracuje Adam Ciećwierz.

Koordynatorem Rajdu jest Dominik Muraszko ze Stowarzyszenia Rembertów Bezpośrednio, które to zadba o bezpieczny przejazd i współpracę z policją na trasie Rajdu.

Trasa przejazdu (ok. 25,9 km) (mapka na traseo: http://www.traseo.pl/trasa/odjazdowy-bibliotekarz-2017-wersja-dla-rembertowa-1):

9.30– Zbiórka, zapisy – parking przy Bibliotece w Rembertowie, ul. Gawędziarzy 8. Powitanie uczestników, przedstawienie Regulaminu Rajdu

10.00 – Start   

ul. Gawędziarzy – Konwisarska – Republikańska – przeprawa przez tunel dla pieszych – Bellony do Działyńczyków – las do ulicy Długiej w Wesołej – Kilińskiego – 1 Praskiego Pułku 31 – Biblioteka (przerwa ok. 15 min.)

10.45 – Wyjazd z Wesołej spod Biblioteki – 1 Praskiego Pułku – przejazd przez Trakt Brzeski – Gościniec – Fabryczna – do Dakowa (krótka przerwa przy Barku na Dakowie)

12.00 – Fabryczna, Podmokła, Janosika – Wołęcińska – Trakt Napoleoński – Pożaryskiego – Kajki – Kościuszkowców – Mazowiecki Park Krajobrazowy – Jagiellońska, Warszawska, Mickiewicza, 1 Praskiego Pułku

13.30-14.00 – Meta – Biblioteka i OSP Wesoła – ul. 1 Praskiego Pułku 31

Na mecie na rajdowców czekać będzie zasłużony poczęstunek z grilla, można będzie samemu upiec kiełbaskę przy ognisku, zjeść coś słodkiego, przygotujemy zajęcia dla najmłodszych uczestników, wymienimy się książkami i tradycyjnie zrobimy pamiątkowe zdjęcie.

Zakończenie imprezy planujemy na godz. 15.30-16.00.

Rajd jest w fazie przygotowań, dlatego też do grona partnerów i sponsorów zapewne jeszcze dołączą lokalne firmy czy instytucje – zapraszamy chętnych do kontaktu z organizatorami.

Na Odjazdowego Bibliotekarza zapraszamy miłośników książki i bibliotek; sympatyków rowerów i aktywnego spędzania czasu! Wstęp jest wolny, bez ograniczeń wiekowych. Pod warunkiem, że dzieci i niepełnoletni pojadą pod opieką dorosłych opiekunów. Zapraszamy do udziału od początku, ale jeśli ktoś zechce do nas dołączyć na kolejnych etapach przejazdu, też będzie dobrze. Do zobaczenia w sobotę – 3 czerwca!


Tagi: odjazdowy bibliotekarz, rajd rowerowy, book crossing, książki, biblioteki, czytelnictwo, rowery


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
teknosystempracownicy

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń