WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 30 stycznia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Martyna, Maciej, Marcin

Wiosenne spotkanie z alpakami!

Redakcja   |  2 czerwca 2017

Dzieci, rodzice oraz nauczyciele wzięli udział w spotkaniu „Alpakoterapia jako jedna z dziedzin animaloterapii”, które odbyło się 12 kwietnia w ramach Wiosennych Spotkań Terapeutycznych, organizowanych w Szkole Podstawowej nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Horsta. Wiadomości Sąsiedzkie były patronem medialnym wydarzenia.
 
W Polsce alpakoterapia jest stosunkowo nową dziedziną, właśnie dlatego edukacja, na czym polega oraz komu może pomóc, jest tak ważna. Kontakt z alpakami, czy to podczas zabawy czy ćwiczeń z ich udziałem, pomaga dzieciom, a dla tych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jest formą terapii motorycznej i behawioralnej. Alpaki są inteligentne i pogodne, łatwo zaprzyjaźniają się z ludźmi.
- Nasi pedagodzy cały czas się szkolą i poszerzają wiedzę o nowe metody pracy z dziećmi czy nowe nurty w terapii. Znamy i stosujemy dogoterapię, dlatego też zainteresowaliśmy się alpakoterapią. Dzięki temu, że nieopodal, w Wawrze, powstał Ośrodek Koparka, pierwszy w stolicy oferujący alpakoterapię, mamy szansę poznać korzyści płynące z pracy z alpaką także w praktyce – mówi Joanna Wichowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Horsta 
 
w Warszawie. Dodaje: Wraz z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 17 postanowiliśmy zorganizować spotkanie przybliżające tę dziedzinę animaloterapii i zaprosić wszystkich, którzy tak jak my, są jej ciekawi.
Spotkanie składało się z dwóch części: w części teoretycznej Marta Pierzykowska, prekursorka alpakoterapii w Polsce, opowiedziała o podstawowych zagadnieniach związanych z pracą z alpakami, w drugiej zaś, praktycznej, głównymi bohaterami były cztery alpaki z wawerskiego Ośrodka Psychoterapii Dzieci i Młodzieży „Koparka”: Kazik, Natan, Promyk i Milor. Urocze zwierzęta szybko zaprzyjaźniły się z uczestnikami spotkania i pozwalały się karmić swoją ulubioną przekąską – marchewką. 
Spotkanie przebiegało pod hasłem „uśmiechu”, bo w kontakcie z alpakami twarz każdego, bez względu na wiek, promienieje radością. 
 
Organizatorami przedsięwzięcia byli: Ośrodek Psychoterapii Dzieci i Młodzieży „Koparka”, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 17, Szkoła Podstawowa nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Horsta, P&M Alpakarnia. 
 
 
 
 

Tagi: spotkanie z alpakami, alpaki, alpakoterapia, Wiosenne Spotkania Terapeutyczne, SP 138


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Styczeń 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń