WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 21 września 2018 r.
Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria

Posłuchać i pogadać! W kaWAWERni

Katarzyna Sacha Firląg, Wawerskie Centrum Kultury  |  16 sierpnia 2017

Wawerskie Centrum Kultury, realizując program współpracy z organizacjami pozarządowymi, w marcu tego roku uruchomiło kaWAWERnię, czyli przestrzeń do spotkań, wymiany poglądów na temat aktywności społecznej i obywatelskiej, partnerskiej współpracy.

Takie właśnie spotkania - spotkania typu „kawiarnia obywatelska” - odbywają się w ostatni czwartek miesiąca w Wawerskiej Strefie Kultury - filii Wawerskiego Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a. Uczestnicy kaWAWERni są jej współtwórcami, w toku rozmów i dyskusji wyłania się temat kolejnego spotkania.

W kaWAWERni dotychczas słuchaliśmy wykładów ekspertów, badaczy społeczeństwa obywatelskiego. Dyskutowaliśmy ze specjalistami na tematy ważne dla lokalnej społeczności i po prostu rozmawialiśmyprzy kawie z poznanymi w kaWAWERni przedstawicielami organizacji pozarządowych i społecznikami.

Wykład inaugurujący cykl spotkań wawerskiej kawiarni obywatelskiej odbył się 30 marca i nosił tytuł „Współczesne problemy w historycznych szatach, czyli po co są organizacje pozarządowe?”. Wygłosił go Piotr Frączak, współtwórca i animator ruchu organizacji pozarządowych w Polsce; prezes Stowarzyszenia Dialog Społeczny, członek Rady Działalności Pożytku Publicznego i Komitetu Umowy Partnerstwa, autor publikacji „W poszukiwaniu tradycji - dwa dwudziestolecia pozarządowych inspiracji”. Drugie spotkanie kaWAWERni było kontynuacją rozważań na temat sensu, celu i sposobu działania organizacji pozarządowych. 27 kwietnia na spotkaniu pt. „RZEPKA DLA KAŻDEGO, czyli organizacje pozarządowe: konkurencja czy wspólne działanie” Piotr Frączak mówił o korzyściach, ale i trudnościach we współpracy między organizacjami.

Zgodnie z ideą kaWAWERni, z dyskusji o tym, czy udaje się wspólnie działać, wyniknął temat kolejnego spotkania, czyli „Jak, dla kogo i po co budować koalicje?”. Warsztaty „Design Thinking jako narzędzie wspierające organizacje pozarządowe” poprowadziła Katarzyna Górkiewicz – trenerka i autorka materiałów edukacyjnych, związana z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacją Szkoła z Klasą, członkini Rady Programowej Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej oraz prezydium Komisji Dialogu Społecznego ds. Edukacji m.st. Warszawy. Uczestnicy spotkania zapoznali się z metodą Design Thinking (projektowania myślenia), która daje narzędzia ułatwiające poznawanie swoich zasobów oraz pomagające w skutecznym dotarciu do odbiorców z mądrze zaprojektowaną wspólną ofertą.

Ostatnie przed wakacjami, czerwcowe spotkanie pt. „TWÓJ PROJEKT W MEDIACH” dotyczyło tego, jak zainteresować prasę, radio i telewizję swoimi działaniami. Spotkanie prowadziła dziennikarka Agnieszka Jas-Bitner, reporterka Radia Eska, autorka bloga DzieńDobryWawer.pl. Od niedawna mieszkanka Wawra.

Dyskusje w kaWAWERni będą kontynuowane. Już teraz zapraszamy do Wawerskiego Centrum Kultury filia Wawerska Strefa Kultury na spotkanie, które odbędzie się 31 sierpnia o godz. 18:30.

Będzie można posłuchać i pogadać!

Tagi: kawawernia, kawiarnia obywatelska, spotkanie dla mieszkańców


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Jadalnia

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 22 września 2018

Południowo Praskie Senioralia

Sobota, 22 września 2018

Piotr Pasiewicz "Fragmentaryzacja", wystawa w Pawilonie Sztuki Warszawa 2018

Sobota, 22 września 2018

Warszawskie Dni Seniora 2018

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń