WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.
Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Posłuchać i pogadać! W kaWAWERni

Katarzyna Sacha Firląg, Wawerskie Centrum Kultury  |  16 sierpnia 2017

Wawerskie Centrum Kultury, realizując program współpracy z organizacjami pozarządowymi, w marcu tego roku uruchomiło kaWAWERnię, czyli przestrzeń do spotkań, wymiany poglądów na temat aktywności społecznej i obywatelskiej, partnerskiej współpracy.

Takie właśnie spotkania - spotkania typu „kawiarnia obywatelska” - odbywają się w ostatni czwartek miesiąca w Wawerskiej Strefie Kultury - filii Wawerskiego Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a. Uczestnicy kaWAWERni są jej współtwórcami, w toku rozmów i dyskusji wyłania się temat kolejnego spotkania.

W kaWAWERni dotychczas słuchaliśmy wykładów ekspertów, badaczy społeczeństwa obywatelskiego. Dyskutowaliśmy ze specjalistami na tematy ważne dla lokalnej społeczności i po prostu rozmawialiśmyprzy kawie z poznanymi w kaWAWERni przedstawicielami organizacji pozarządowych i społecznikami.

Wykład inaugurujący cykl spotkań wawerskiej kawiarni obywatelskiej odbył się 30 marca i nosił tytuł „Współczesne problemy w historycznych szatach, czyli po co są organizacje pozarządowe?”. Wygłosił go Piotr Frączak, współtwórca i animator ruchu organizacji pozarządowych w Polsce; prezes Stowarzyszenia Dialog Społeczny, członek Rady Działalności Pożytku Publicznego i Komitetu Umowy Partnerstwa, autor publikacji „W poszukiwaniu tradycji - dwa dwudziestolecia pozarządowych inspiracji”. Drugie spotkanie kaWAWERni było kontynuacją rozważań na temat sensu, celu i sposobu działania organizacji pozarządowych. 27 kwietnia na spotkaniu pt. „RZEPKA DLA KAŻDEGO, czyli organizacje pozarządowe: konkurencja czy wspólne działanie” Piotr Frączak mówił o korzyściach, ale i trudnościach we współpracy między organizacjami.

Zgodnie z ideą kaWAWERni, z dyskusji o tym, czy udaje się wspólnie działać, wyniknął temat kolejnego spotkania, czyli „Jak, dla kogo i po co budować koalicje?”. Warsztaty „Design Thinking jako narzędzie wspierające organizacje pozarządowe” poprowadziła Katarzyna Górkiewicz – trenerka i autorka materiałów edukacyjnych, związana z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacją Szkoła z Klasą, członkini Rady Programowej Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej oraz prezydium Komisji Dialogu Społecznego ds. Edukacji m.st. Warszawy. Uczestnicy spotkania zapoznali się z metodą Design Thinking (projektowania myślenia), która daje narzędzia ułatwiające poznawanie swoich zasobów oraz pomagające w skutecznym dotarciu do odbiorców z mądrze zaprojektowaną wspólną ofertą.

Ostatnie przed wakacjami, czerwcowe spotkanie pt. „TWÓJ PROJEKT W MEDIACH” dotyczyło tego, jak zainteresować prasę, radio i telewizję swoimi działaniami. Spotkanie prowadziła dziennikarka Agnieszka Jas-Bitner, reporterka Radia Eska, autorka bloga DzieńDobryWawer.pl. Od niedawna mieszkanka Wawra.

Dyskusje w kaWAWERni będą kontynuowane. Już teraz zapraszamy do Wawerskiego Centrum Kultury filia Wawerska Strefa Kultury na spotkanie, które odbędzie się 31 sierpnia o godz. 18:30.

Będzie można posłuchać i pogadać!

Tagi: kawawernia, kawiarnia obywatelska, spotkanie dla mieszkańców


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


2 - 17 grudnia 2017

Spotkanie Bożonarodzeniowe na pl. Szembeka

7 - 18 grudnia 2017

Sąsiedzkie spotkania przy choince

11 - 13 grudnia 2017

Warsztat: Jak skutecznie działać na rzecz swojej okolicy

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy weźmiesz udział w konsultacjach dotyczących obwodnicy śródmiejskiej przebiegającej przez rondo Wiatraczna?

Tak, bo chcę wyrazić swoją opinię
Tak, bo jednostki administracyjne powinny znać zdanie mieszkańców stolicy
Tak, bo wierzę, że mój głos ma znaczenie
Nie, bo i tak jednostki administracyjne zrobią, co uważają za stosowne
Nie, bo nie obchodzi mnie ta inwestycja
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń