WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 21 czerwca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

Posłuchać i pogadać! W kaWAWERni

Katarzyna Sacha Firląg, Wawerskie Centrum Kultury  |  16 sierpnia 2017

Wawerskie Centrum Kultury, realizując program współpracy z organizacjami pozarządowymi, w marcu tego roku uruchomiło kaWAWERnię, czyli przestrzeń do spotkań, wymiany poglądów na temat aktywności społecznej i obywatelskiej, partnerskiej współpracy.

Takie właśnie spotkania - spotkania typu „kawiarnia obywatelska” - odbywają się w ostatni czwartek miesiąca w Wawerskiej Strefie Kultury - filii Wawerskiego Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a. Uczestnicy kaWAWERni są jej współtwórcami, w toku rozmów i dyskusji wyłania się temat kolejnego spotkania.

W kaWAWERni dotychczas słuchaliśmy wykładów ekspertów, badaczy społeczeństwa obywatelskiego. Dyskutowaliśmy ze specjalistami na tematy ważne dla lokalnej społeczności i po prostu rozmawialiśmyprzy kawie z poznanymi w kaWAWERni przedstawicielami organizacji pozarządowych i społecznikami.

Wykład inaugurujący cykl spotkań wawerskiej kawiarni obywatelskiej odbył się 30 marca i nosił tytuł „Współczesne problemy w historycznych szatach, czyli po co są organizacje pozarządowe?”. Wygłosił go Piotr Frączak, współtwórca i animator ruchu organizacji pozarządowych w Polsce; prezes Stowarzyszenia Dialog Społeczny, członek Rady Działalności Pożytku Publicznego i Komitetu Umowy Partnerstwa, autor publikacji „W poszukiwaniu tradycji - dwa dwudziestolecia pozarządowych inspiracji”. Drugie spotkanie kaWAWERni było kontynuacją rozważań na temat sensu, celu i sposobu działania organizacji pozarządowych. 27 kwietnia na spotkaniu pt. „RZEPKA DLA KAŻDEGO, czyli organizacje pozarządowe: konkurencja czy wspólne działanie” Piotr Frączak mówił o korzyściach, ale i trudnościach we współpracy między organizacjami.

Zgodnie z ideą kaWAWERni, z dyskusji o tym, czy udaje się wspólnie działać, wyniknął temat kolejnego spotkania, czyli „Jak, dla kogo i po co budować koalicje?”. Warsztaty „Design Thinking jako narzędzie wspierające organizacje pozarządowe” poprowadziła Katarzyna Górkiewicz – trenerka i autorka materiałów edukacyjnych, związana z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacją Szkoła z Klasą, członkini Rady Programowej Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej oraz prezydium Komisji Dialogu Społecznego ds. Edukacji m.st. Warszawy. Uczestnicy spotkania zapoznali się z metodą Design Thinking (projektowania myślenia), która daje narzędzia ułatwiające poznawanie swoich zasobów oraz pomagające w skutecznym dotarciu do odbiorców z mądrze zaprojektowaną wspólną ofertą.

Ostatnie przed wakacjami, czerwcowe spotkanie pt. „TWÓJ PROJEKT W MEDIACH” dotyczyło tego, jak zainteresować prasę, radio i telewizję swoimi działaniami. Spotkanie prowadziła dziennikarka Agnieszka Jas-Bitner, reporterka Radia Eska, autorka bloga DzieńDobryWawer.pl. Od niedawna mieszkanka Wawra.

Dyskusje w kaWAWERni będą kontynuowane. Już teraz zapraszamy do Wawerskiego Centrum Kultury filia Wawerska Strefa Kultury na spotkanie, które odbędzie się 31 sierpnia o godz. 18:30.

Będzie można posłuchać i pogadać!

Tagi: kawawernia, kawiarnia obywatelska, spotkanie dla mieszkańców


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy będziesz oglądał mecze rozgrywane w ramach Mundialu 2018 w stołecznych Strefach Kibica? ( Bemowo, Bielany, Targówek, Praga Południe, Śródmieście, Ursynów, Wola)

nie, lubię oglądać mecze w towarzystwie bliskich mi osób
nie, bo Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy
pewnie, że tak! Oglądanie meczy w tak dużym gronie wiąże się ze świetną, sportową atmosferą
tak, ale szkoda, że Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy i muszę jeździć do innych
nie, nie interesują mnie mecze piłki nożnej
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń