WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 23 czerwca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin

Pani Dyrektor, dziękujemy!

Marcin Jędrzejewski  |  4 sierpnia 2017

Zacząłem tak oficjalnie, bo choć z panią dyrektor Gimnazjum 119 Ewą Tucholską znam się już 19 lat, to w takim dniu trzeba być choć trochę oficjalnym. Bo Ewa Tucholska to nieprzeciętna osoba i nieprzeciętny dyrektor. A jej odejście na emeryturę to prawdziwy koniec pewnej epoki w Starej Miłośnie. 22 lata na stanowisku dyrektora, najpierw szkoły podstawowej nr 173 przy Trakcie Brzeskim, następnie, po wprowadzeniu gimnazjów, pierwszy i jedyny, nieprzerwanie przez 18 lat dyrektor Gimnazjum 119.

Poznaliśmy się prawie 20 lat temu, gdy wpadł mi do głowy pomysł, aby w Wesołej założyć drużynę ZHR. Stara Miłosna nie była wówczas dynamicznie się rozwijającym osiedlem przedmieścia stolicy. To był zapomniany plac budowy, na którym nieliczni mieszkańcy z uporem godnym zdobywców „dzikiego zachodu” próbowali organizować normalne życie. Nie tylko boczne uliczki, ale nawet nasza główna Jana Pawła II, zwana jeszcze wówczas „Obwodnicą”, były pogrążonymi w mroku błotnymi kałużami. Byłem wtedy nowym mieszkańcem Starej Miłosny. Nie mającym kontaktów i znajomości. Gdyby nie ówczesny proboszcz ks. Jerzy Banak i właśnie Ewa Tucholska pewnie nic by z tego nie wyszło. To właśnie Ewa Tucholska wytypowała spośród swoich uczniów kandydatów na przyszłych zastępowych, przekonała ich rodziców, że warto się zaangażować. A potem pojawiło się Stowarzyszenie Sąsiedzkie, kolejne pomysły na działalność społeczną i stała, niezawodna przy ich realizacji pomoc Ewy Tucholskiej. W czasach fatalnej komunikacji, bez domu kultury, kawiarenek, sklepów, punktów usługowych, kierowana przez Ewę Tucholską Szkoła Podstawowa nr 173 stała się nie tylko placówką oświatową, ale ośrodkiem integracji naszej społeczności. Nie tylko Stowarzyszenie Sąsiedzkie, ale wszystkie nowo powstające organizacje mogły liczyć na wsparcie i zrozumienie.

Powstanie Gimnazjum 119 oraz budowa jego nowej siedziby przy ul. Cieplarnianej otworzyły nowy rozdział tej współpracy. Większe boisko, aula, a na koniec hala sportowa spowodowały, że to Gimnazjum 119, kierowane przez Ewę Tucholską, przejęło tę rolę. Każde działające w Starej Miłośnie stowarzyszenie zapewne ma za co podziękować Ewie. Mistrzostwa Starej Miłosny w Siatkówce (późniejsza Liga Siatkówki) rozgrywane jeszcze w budynku SP173, dwie edycje Mega Meczów (24 i 48 godzin gry w piłkę non-stop), kilka edycji Zlotu Cyklistów, kilkadziesiąt koncertów kameralnych, kilka edycji Balów Stowarzyszenia… Ewa, bez Twojej wyrozumiałości dla naszych fanaberii, bez wsparcia i pomocy tego wszystkiego by nie było! A przecież były jeszcze dziesiątki innych inicjatyw, innych organizacji, do których odnosiłaś się równie życzliwie.

A wszystko to była działalność dodatkowa. Bo przecież głównym zadaniem Ewy Tucholskiej było stworzenie i prowadzenie gimnazjum. Robiła to jak wszystko, czym się zajmowała - z wielkim zaangażowaniem, profesjonalizmem i determinacją. Począwszy od budowy i rozbudowy budynku, przez stworzenie doskonałego zespołu nauczycieli i stałe podnoszenie poziomu edukacji. Wspierająca, ale i wymagająca, twardą ręką rozwiązywała konflikty i problemy, jakie są naturalne dla młodzieży w okresie dojrzewania. Dzięki temu Gimnazjum 119 stało się jednym z najlepszych publicznych gimnazjów w Warszawie.

Ewa, za te wszystkie lata współpracy, za to co robiłaś dla młodzieży i dla dorosłych mieszkańców Starej Miłosny, serdeczne podziękowania!

Ci, co Cię znają, jednomyślnie uważają, że emerytura to nie dla Ciebie. Masz za dużo energii, za dużo chęci działania, za dużo pomysłów, aby spędzić ją w fotelu przy kominku. Co prawda już nie jako o dyrektorze Gimnazjum 119, ale na pewno jeszcze o Tobie usłyszymy…

Tagi: podziękowanie, Gim 119, Ewa Tucholska


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Jadalnia
Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy będziesz oglądał mecze rozgrywane w ramach Mundialu 2018 w stołecznych Strefach Kibica? ( Bemowo, Bielany, Targówek, Praga Południe, Śródmieście, Ursynów, Wola)

nie, lubię oglądać mecze w towarzystwie bliskich mi osób
nie, bo Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy
pewnie, że tak! Oglądanie meczy w tak dużym gronie wiąże się ze świetną, sportową atmosferą
tak, ale szkoda, że Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy i muszę jeździć do innych
nie, nie interesują mnie mecze piłki nożnej
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń