WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 23 czerwca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin

"Seniorzy mają talent" a „Budzik” działa dalej

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy  |  10 sierpnia 2017

Seniorzy mają talent

Wbrew panującym powszechnie stereotypom starość nie musi być smutna i szara. To czas na realizację pasji, robienie rzeczy odkładanych „na później”, a także odkrywanie i rozwijanie swoich talentów. To, że warszawscy seniorzy posiadają ich wiele, jest pewne - kolejny raz udowodnili to, biorąc licznie udział w VI edycji konkursu „Seniorzy mają talent”, która odbyła się w dniu 28.06.2017 r. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród warszawskich seniorów. Organizatorami tej edycji konkursu były Ośrodki Pomocy Społecznej z ośmiu warszawskich dzielnic: Białołęki, Bielan, Rembertowa, Śródmieścia, Ursynowa, Wawra, Wesołej, Żoliborza.

Podczas wydarzenia seniorzy prezentowali swój dorobek w kategoriach: plastyka, w tym malarstwo, rękodzielnictwo lub inne techniki, fotografia i grafika, taniec, teatr oraz literatura.

Laureatami konkursu z dzielnicy Wesoła zostali: Pan Andrzej Borys, który zajął I miejsce w kategorii fotografia, oraz Pani Ewa Anna Fiedorowicz, która zajęła II miejsce w kategorii malarstwo. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Seniorom, którzy uczestniczyli w uświetnieniu tego wydarzenia, serdecznie dziękujemy. Smakować i czerpać z życia garściami można bez względu na wiek. Liczymy, że przyszłoroczna edycja konkursu także przyciągnie rzesze seniorów i pozwoli odkryć nowe talenty.

„Budzik” działa dalej

Czerwiec był także bardzo intensywnym czasem w projekcie „BUDZIK - program aktywnej integracji” realizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. W ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej rozpoczął się cykl zajęć komputerowych, podczas których uczestnicy zgłębiali tajniki pakietu MS Office i obsługi różnych systemów operacyjnych. Odbywały się również konsultacje z edukatorem prozdrowotnym, uczestnicy szkolili i doskonalili także swoje kompetencje na treningu umiejętności społecznych. W ramach zajęć uczestnicy mieli zapewniony catering, materiały szkoleniowe oraz opiekę nad dziećmi. Pozytywne informacje zwrotne otrzymywane po zajęciach świadczą o zadowoleniu uczestników z udziału w projekcie.

 

Tagi: Seniorzy Mają Talent, seniorzy, konkurs, budzik, program aktywnej integracji


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy będziesz oglądał mecze rozgrywane w ramach Mundialu 2018 w stołecznych Strefach Kibica? ( Bemowo, Bielany, Targówek, Praga Południe, Śródmieście, Ursynów, Wola)

nie, lubię oglądać mecze w towarzystwie bliskich mi osób
nie, bo Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy
pewnie, że tak! Oglądanie meczy w tak dużym gronie wiąże się ze świetną, sportową atmosferą
tak, ale szkoda, że Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy i muszę jeździć do innych
nie, nie interesują mnie mecze piłki nożnej
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń