WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.
Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

"Seniorzy mają talent" a „Budzik” działa dalej

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy  |  10 sierpnia 2017

Seniorzy mają talent

Wbrew panującym powszechnie stereotypom starość nie musi być smutna i szara. To czas na realizację pasji, robienie rzeczy odkładanych „na później”, a także odkrywanie i rozwijanie swoich talentów. To, że warszawscy seniorzy posiadają ich wiele, jest pewne - kolejny raz udowodnili to, biorąc licznie udział w VI edycji konkursu „Seniorzy mają talent”, która odbyła się w dniu 28.06.2017 r. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród warszawskich seniorów. Organizatorami tej edycji konkursu były Ośrodki Pomocy Społecznej z ośmiu warszawskich dzielnic: Białołęki, Bielan, Rembertowa, Śródmieścia, Ursynowa, Wawra, Wesołej, Żoliborza.

Podczas wydarzenia seniorzy prezentowali swój dorobek w kategoriach: plastyka, w tym malarstwo, rękodzielnictwo lub inne techniki, fotografia i grafika, taniec, teatr oraz literatura.

Laureatami konkursu z dzielnicy Wesoła zostali: Pan Andrzej Borys, który zajął I miejsce w kategorii fotografia, oraz Pani Ewa Anna Fiedorowicz, która zajęła II miejsce w kategorii malarstwo. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Seniorom, którzy uczestniczyli w uświetnieniu tego wydarzenia, serdecznie dziękujemy. Smakować i czerpać z życia garściami można bez względu na wiek. Liczymy, że przyszłoroczna edycja konkursu także przyciągnie rzesze seniorów i pozwoli odkryć nowe talenty.

„Budzik” działa dalej

Czerwiec był także bardzo intensywnym czasem w projekcie „BUDZIK - program aktywnej integracji” realizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. W ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej rozpoczął się cykl zajęć komputerowych, podczas których uczestnicy zgłębiali tajniki pakietu MS Office i obsługi różnych systemów operacyjnych. Odbywały się również konsultacje z edukatorem prozdrowotnym, uczestnicy szkolili i doskonalili także swoje kompetencje na treningu umiejętności społecznych. W ramach zajęć uczestnicy mieli zapewniony catering, materiały szkoleniowe oraz opiekę nad dziećmi. Pozytywne informacje zwrotne otrzymywane po zajęciach świadczą o zadowoleniu uczestników z udziału w projekcie.

 

Tagi: Seniorzy Mają Talent, seniorzy, konkurs, budzik, program aktywnej integracji


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


2 - 17 grudnia 2017

Spotkanie Bożonarodzeniowe na pl. Szembeka

7 - 18 grudnia 2017

Sąsiedzkie spotkania przy choince

11 - 13 grudnia 2017

Warsztat: Jak skutecznie działać na rzecz swojej okolicy

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy weźmiesz udział w konsultacjach dotyczących obwodnicy śródmiejskiej przebiegającej przez rondo Wiatraczna?

Tak, bo chcę wyrazić swoją opinię
Tak, bo jednostki administracyjne powinny znać zdanie mieszkańców stolicy
Tak, bo wierzę, że mój głos ma znaczenie
Nie, bo i tak jednostki administracyjne zrobią, co uważają za stosowne
Nie, bo nie obchodzi mnie ta inwestycja
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń