WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 8 grudnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Problem z bezpieczeństwem na Kadetów rozwiązany!

Redakcja  |  2 października 2017

Jeśli jeździcie rowerem do Wału Miedzeszyńskiego ulicą Kadetów, pewnie najbardziej nie lubicie odcinka u zbiegu ulic Kadetów i Poprawnej. Ścieżka rowerowa się kończy i żeby jechać prawidłowo i w miarę bezpiecznie, trzeba się przedzierać na drugą stronę drogi, mając przed sobą zawijasy (=ograniczona widoczność), z których lada chwila może wyskoczyć samochód.

Dalej nie jest lepiej, bo ścieżka wyraźnie konkuruje z chodnikiem, a już za chwilę czyha na nas skrzyżowanie z ul. Łasaka, także z kiepską widocznością i wstępem do dalszych utrudnień: przystanku autobusowego i szkoły – miejsc wymagających wzmożonej czujności i zmniejszonej prędkości. Z perspektywy pieszych wygląda to równie nieciekawie – wyjście z posesji czy ze szkoły może się łatwo skończyć zderzeniem z rowerzystą, który powyższych wskazanych zachowań drogowych nie zastosował. Także kierowcy samochodów nie lubią tego odcinka. Słowem: każdemu byłoby na rękę przebudowanie istniejącego tu układu drogowego na bardziej czytelny i bezpieczny. Starania o takie zmiany od mniej więcej roku czyniła radna Joanna Buczyńska, nauczycielka ze wspomnianej Szkoły Podstawowej nr 128, przy wsparciu Rady Osiedla Las, Rady Rodziców, Rady Parafialnej pobliskiego kościoła i mieszkańców ww. ulic. I w końcu się udało!

W przyszłym roku na skrzyżowaniach ulicy Kadetów z ulicą Poprawną i z ulicą Łasaka powstaną ronda, uzupełniony będzie brakujący fragment ścieżki rowerowej i wybudowane brakujące chodniki. Dzięki temu nie tylko poprawi się bezpieczeństwo, ale także zwiększy się płynność i przepustowość ruchu (jak również estetyka, szczególnie pierwszego skrzyżowania, co może nie jest najważniejsze, ale cieszy oko).

Jak w szczegółach będzie wyglądał nowy układ drogowy? Oba ronda będą miały po 22 metry średnicy. Na wszystkich wlotach pojawią się wydłużone wyspy trójkątne z azylami dla pieszych i przejazdami dla rowerzystów. Ruch pieszych i rowerzystów będzie się odbywał po wydzielonej drodze rowerowej i chodniku.

Na realizację tej inwestycji Rada Warszawy przyznała Zarządowi Dróg Miejskich dodatkowe środki (4 460 000 zł).

Obecnie trwa przetarg na wykonawcę dokumentacji projektowej. ZDM aktualnie sprawdza złożone w nim oferty. Jeżeli będą prawidłowe, zostanie podpisana umowa i od tego momentu wyłoniony wykonawca będzie miał 270 dni na realizację zadania. Prace w terenie planowane są na 2018 rok.

Tagi: ul. Kadetów, ścieżka rowerowa, rondo, chodnik, budowa ścieżki rowerowej, budowa chodnika, budowa rond


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


20 listopada - 19 grudnia 2021

Nauka jazdy na nartorolkach

Sobota, 11 grudnia 2021

X Otwarty Południowopraski Turniej w podnoszeniu ciężarów im. Bogusława Ulatowskiego

Poniedziałek, 13 grudnia 2021

Codzienny stan wojenny w 40. rocznicę 13 XII

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń