WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 18 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław

Punkty selektywnego zbierania odpadów

Zespół Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Wesoła  |  28 września 2017

W ramach systemu gospodarowania odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości odbierane są z terenu posesji:

  • odpady segregowane suche,

  • szkło opakowaniowe,

  • odpady wielkogabarytowe (meble),

  • odpady zielone (w okresie od kwietnia do listopada),

  • odpady zmieszane.

Pozostałe odpady komunalne (sklasyfikowane w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29.12.2014 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz.U. z 2014 r. poz. 1923) w grupie 20) właściciele nieruchomości mogą przekazać do PSZOK-ów (przy ul. Płytowej 1 i ul. Zawodzie 16). Oba punkty są czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 13.00 do 21.00 oraz w soboty w godz. od 8.00 do 20.00 z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Wykaz odpadów, które można dostarczyć do PSZOK-ów, określony został w „Regulaminie korzystania z punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych dla m.st. Warszawy”. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej www.czysta.um.warszawa.pl. W wykazie, poza odpadami komunalnymi, które powstają w gospodarstwach domowych w związku z bytowaniem człowieka, dla wygody mieszkańców zostały dopisane niektóre odpady sklasyfikowane w ww. rozporządzeniu w grupie 17, która obejmuje odpady remontowo-budowlane (a więc niebędące odpadami komunalnymi). Są to:

  • odpady z betonu, gruzu ceglastego, ceramiki, glazury i terakoty,

  • szkło (okienne, drzwiowe bezbarwne).

Zgodnie z ww. Regulaminem, PSZOK może przyjmować tylko takie odpady remontowo-budowlane i tylko w przypadku, gdy właściciel nieruchomości samodzielnie przeprowadził prace remontowe. Odpady powstałe w wyniku prac prowadzonych przez wynajętą firmę powinny zostać usunięte/zagospodarowane przez wykonującego ten remont. Jedynym kryterium przyjmowania odpadów jest ich umieszczenie w wykazie wskazanym w § 4 Regulaminu.

Na terenie Warszawy funkcjonują także Mobilne Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, tzw. MPSZOK-i. Są to specjalne pojazdy do zbierania odpadów, które do dzielnicy Wesoła przyjeżdżają w każdą środę i sobotę. Zostały wyznaczone dwa miejsca, w których pojazdy te będą się zatrzymywać na ok. półtorej godziny:

- parking przy ul. Jana Pawła II 240 róg ul. Rumiankowej (w środy w godz. od 13.00 do 14.30),

- parking przy Urzędzie Dzielnicy Wesoła (w soboty od 12.00 do 13.30)

z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

Lokalizacje, godziny i czas postoju znajdują się w wykazie zamieszczonym na stronie www.czysta.um.warszawa.pl. Do MPSZOK-ów można oddać między innymi takie odpady, jak opakowania po olejach (innych niż spożywcze), detergentach, środkach ochrony roślin, pojemniki pod ciśnieniem po aerozolach, farby, opakowania po farbach, tusze, tonery do drukarek oraz baterie i akumulatory. MPSZOK-i nie przyjmują zmieszanych odpadów komunalnych, materiałów zawierających azbest, odpadów w opakowaniach cieknących, uszkodzonych w stopniu powodującym wyciek substancji znajdujących się wewnątrz tego opakowania, odpadów w ilościach i charakterze wskazujących na to, iż pochodzą z działalności gospodarczej, odpadów remontowo-budowlanych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a także odpadów zielonych. Pełen wykaz przyjmowanych odpadów znajduje się w Regulaminie korzystania z MPSZOK-ów, który dostępny jest na stronie www.czysta.um.warszawa.pl.

 

Tagi: pszoki, odpady, śmieci, punkty selektywnego zbierania odpadów


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń