WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 20 października 2017 r.
Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Wydział Oświaty, Kultury i Sportu dla Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy  |  4 października 2017

Tegoroczne uroczystości i wydarzenia na terenie dzielnicy Wesoła związane z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego odbyły się w trzech terminach:

28 lipca zaczęliśmy niefortunnie - przełożeniem plenerowej projekcji filmu pt. „Kamienie na szaniec” z powodu obfitych opadów deszczu. Nowy termin projekcji to rocznica wybuchu II wojny światowej – 1 września, również na terenie OSP Wesoła, ul. 1 Praskiego Pułku 31. Organizatorem projekcji był Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.

31 lipca o godz. 18.00 w kościele św. Antoniego przy ul. Borkowskiej 1 na osiedlu Stara Miłosna odbyła się uroczysta Msza Święta z oprawą słowno-muzyczną w wykonaniu Michała Muskata. Uroczystość poświęcona była pamięci bohaterów Powstania Warszawskiego, którzy walczyli o odzyskanie niepodległości i przywrócenie dawnych granic Polski. Na zakończenie wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni do przemarszu pod kamień poświęcony pamięci Żołnierzy Armii Krajowej III Plutonu V Kompanii „Dęby” i Harcerzy „Szarych Szeregów” Rój Wierna Rzeka z terenu Starej Miłosny. Uroczyste złożenie wiązanek pod kamieniem poprowadził Pan Michał Muskat. W hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego wiązanki złożyli: w imieniu mieszkańców i Rady Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy - Radni Dzielnicy Wesoła Pani Małgorzata Zaręba, Pan Leszek Winiarski oraz Pan Hubert Zieliński, w imieniu Zarządu Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy - Pan Edward Kłos, Burmistrz Dzielnicy Wesoła, wraz z Zastępcami Panem Krzysztofem Kacprzakiem i Panem Marianem Mahorem, w imieniu Powstańców, swoim poległym koleżankom i kolegom, uczestnicy Powstania Warszawskiego - Pani Izabela Ruli
wraz z mężem Panem Romanem Zawadzkim, w imieniu klubu Prawa i Sprawiedliwości - Pani Elżbieta Nowosielska oraz Pan Mirosław Maciążek, w imieniu Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej Zarząd Wesoła - Pani Helena Kaźmierczak. Wartę honorową przy kamieniu pełnili harcerze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Organizatorami uroczystości byli Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy oraz Ksiądz Krzysztof Cyliński - Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

1 sierpnia w godz. 14.00–18.00 na skwerze przy poczcie, róg ul. 1 Praskiego Pułku i ul. Sikorskiego, odbyła się akcja skierowana do dzieci i młodzieży „Spotkanie z Powstaniem Warszawskim”. Pod ogromnym zamaskowanym namiotem można było wykonać samodzielnie m.in. powstańcze opaski i plakaty. Dostępne były akcesoria do malowania - również kreda. Dodatkowo można było sfotografować się z animatorem przebranym za powstańca. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Organizatorami akcji byli Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.

Tagi: Powstanie Warszawskie, rocznica powstania, 73 rocznica


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


20 - 22 października 2017

Mistrzostwa Europy juniorów, kadetów i młodzików w sumo w Falenicy

Piątek, 20 października 2017

Koncert Piotra Machalicy ku pamięci Wojciecha Młynarskiego

Piątek, 20 października 2017

Pierwszy w historii półmaraton perkusyjny

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Wrzesień/jesień to dla mnie przede wszystkim:

Czas powrotu do szkoły
Czas powrotu do pracy
Powrót korków na ulicach i tłoku w autobusach
Piękny czas wyciszenia i uspokojenia po dynamicznym lecie
Czas refleksji i zadumy
Sezon na przeziębienia i grypę
Pora roku jak każda inna, nie zwracam na to uwagi
Moment dobry na zmiany w życiu, cały świat zaczyna "nowy sezon", "nowy rok szkolny", co napędza i mnie do nowego początku
Smutne rozstanie z latem
Wszystko powyższe :)
Żadne z powyższych
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń