WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 22 września 2018 r.
Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Wydział Oświaty, Kultury i Sportu dla Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy  |  4 października 2017

Tegoroczne uroczystości i wydarzenia na terenie dzielnicy Wesoła związane z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego odbyły się w trzech terminach:

28 lipca zaczęliśmy niefortunnie - przełożeniem plenerowej projekcji filmu pt. „Kamienie na szaniec” z powodu obfitych opadów deszczu. Nowy termin projekcji to rocznica wybuchu II wojny światowej – 1 września, również na terenie OSP Wesoła, ul. 1 Praskiego Pułku 31. Organizatorem projekcji był Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.

31 lipca o godz. 18.00 w kościele św. Antoniego przy ul. Borkowskiej 1 na osiedlu Stara Miłosna odbyła się uroczysta Msza Święta z oprawą słowno-muzyczną w wykonaniu Michała Muskata. Uroczystość poświęcona była pamięci bohaterów Powstania Warszawskiego, którzy walczyli o odzyskanie niepodległości i przywrócenie dawnych granic Polski. Na zakończenie wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni do przemarszu pod kamień poświęcony pamięci Żołnierzy Armii Krajowej III Plutonu V Kompanii „Dęby” i Harcerzy „Szarych Szeregów” Rój Wierna Rzeka z terenu Starej Miłosny. Uroczyste złożenie wiązanek pod kamieniem poprowadził Pan Michał Muskat. W hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego wiązanki złożyli: w imieniu mieszkańców i Rady Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy - Radni Dzielnicy Wesoła Pani Małgorzata Zaręba, Pan Leszek Winiarski oraz Pan Hubert Zieliński, w imieniu Zarządu Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy - Pan Edward Kłos, Burmistrz Dzielnicy Wesoła, wraz z Zastępcami Panem Krzysztofem Kacprzakiem i Panem Marianem Mahorem, w imieniu Powstańców, swoim poległym koleżankom i kolegom, uczestnicy Powstania Warszawskiego - Pani Izabela Ruli
wraz z mężem Panem Romanem Zawadzkim, w imieniu klubu Prawa i Sprawiedliwości - Pani Elżbieta Nowosielska oraz Pan Mirosław Maciążek, w imieniu Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej Zarząd Wesoła - Pani Helena Kaźmierczak. Wartę honorową przy kamieniu pełnili harcerze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Organizatorami uroczystości byli Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy oraz Ksiądz Krzysztof Cyliński - Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

1 sierpnia w godz. 14.00–18.00 na skwerze przy poczcie, róg ul. 1 Praskiego Pułku i ul. Sikorskiego, odbyła się akcja skierowana do dzieci i młodzieży „Spotkanie z Powstaniem Warszawskim”. Pod ogromnym zamaskowanym namiotem można było wykonać samodzielnie m.in. powstańcze opaski i plakaty. Dostępne były akcesoria do malowania - również kreda. Dodatkowo można było sfotografować się z animatorem przebranym za powstańca. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Organizatorami akcji byli Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.

Tagi: Powstanie Warszawskie, rocznica powstania, 73 rocznica


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Jadalnia

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 22 września 2018

Południowo Praskie Senioralia

Sobota, 22 września 2018

Piotr Pasiewicz "Fragmentaryzacja", wystawa w Pawilonie Sztuki Warszawa 2018

Sobota, 22 września 2018

Warszawskie Dni Seniora 2018

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń